Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik İşaretli kaya yüzeyi | Define Mekanı- Define işaretleri

İşaretli kaya yüzeyi

Konusu 'Arazi şartları ve profesyonel gözlem teknikleri' forumundadır ve A21MEDLİ tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. A21MEDLİ

A21MEDLİ Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    3.074
    Tecrübe Puanı:
    113
    işte arkadaşlar sizlere anlatmaya çalıştığım işaretin ve kaya yüzeyine çok güzel bir örnektir resim sahibinede teşekkür ederim...:rolleyes:
    kayanın yüzeyi bulunduğu arazinin yüz ölçümünüde veriyor,fakat resim yetersiz.resim istediğim gibi olsaydı sizlere kayanın ve arazinin karşılaştrmasını yapardım..
    acak şu kadarını söyleyebilirim ''bulunduğu arazi'' ndeki kastım karşıdaki dereyi tepeyi bu yüz ölçümüne dahil etmiyorum nedeni ise arazinin ''sadece arazinin İZ düşümünü'',kayanın yüz ölçümüne dahil edebiliriz.karşıdaki çevredeki tepeyi yamacı felan değil..
    işaretli kayanın yüzeyi (pürüzsüz düz) ARAZİ (pürüzsüz)ile... kayanın meyili ile ARAZİ'nin meyili ne kadarda uyum içinde.
    sizlere sadece işarete bakmaya ve odaklanmayı değil kayanın yüzeyinide kaale almanızı,vede bakmaktan çok görmenizi öneriyorum..
    bu resimdeki kaya yüzeyi pürüzsüz öyle kaya yüzeyi varki bu yüzeye rahmet okutur cinstendir.bazı işaretli kaya yüzeyindeki,kesik kesik'lerin-dalgalanmaların-kalem ucu kadar ince çizgilerin-yarıkların manası yinde arazide saklıdır.bol bol pratik yapılmalıki arazi okunabilisin..belki ileriki günlerde bunların anlamınıda yazarım,saygılar..

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

• Beğen Beğen x 2
  2. aliveli44

aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

Beğenileri:
    15.869
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    Cevap: İşaretli kaya yüzeyi

Güzel bilgi
    Güzel paylaşım:rolleyes:

• Beğen Beğen x 1
  3. BoZKu®T

BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

Beğenileri:
    11.425
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    İstanbul

s.a

eline sağlık medli ustam,yorumunun sonundaki belkiyi göz ardı ederekten benzer konular ile bizlere bilgi vermeni gönülden bekliyoruz.

selametle inş

• Beğen Beğen x 1
  4. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.074
    Tecrübe Puanı:
    113

Bozkurt usta eğer anlattığıma uygun işaret yüzeyi ve çevre resmini görsem,seve seve paylaşırım.sizde veya konuyu takip eden arkadaşlarda buna uygun işaret ve çevre resmi varsa yollayın...ne demek istediğimi resim üzerinde anlatırım,algılanması daha kolay olur.yoksa sadece yazmakla kavranılmayacak veya algılanamayacak kadar geniş perspektife sahip bir konudur.
    bu konu bazılarına fasa fisoda gelebilir,onların bu düşüncelerinede saygı duyarım..bu konuyu kaale almayanlar er veya geç kabulleneceklerdir.

Son düzenleme: 9 Kasım 2012
    • Beğen Beğen x 1
  5. BoZKu®T

BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

Beğenileri:
    11.425
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    İstanbul

medli ustam saygı duyarım,aynen sizinde dedıgınız gibi,her yiğidin bir yoğurt yiğişi var derler.
    sizin kaleminiz ve tecrübeniz bu yönde ise başka tecrübesi olanlar kendi tecrübelerini paylaşırlar.
    gerisi konuları takıp eden uyelere kalır.
    giderler işaretlerini arazide incelerler.

ben size resim olarak yardımcı olmak isterim,arşivimi kontrol edeyim.sizinle iletişime geçerim.

ayrıca dikdörtgen oyma ile ilgili olan konuda yapmış oldugunuz yorum burda anlattıgınız yorum ile örtüşüyor.yani işaretin durumu araziye uyuyor.

tabi bunu daha iyi görsellemek adına geniş açılı resimlerim varmı bakayım.bugun musait olunca paylaşırım.

kolay gelsın,çalışmalar ve bılgıler için tesekkur ederım.

• Beğen Beğen x 1
  6. ADIYAMAN

ADIYAMAN üye Kullanıcı

Beğenileri:
    114
    Tecrübe Puanı:
    43
    Meslek:
    WEBMASTER
    Yer:
    DÖNÜLMEZ AKŞAMIN UFKU

herkesin bakış açısı farklıdır birinin define haritası olarak gördüğü bir kayanın üzerindeki çizikler diğer bir kişiye çobanın can sıkıntısından çizdiği çizgiler olarak görünür herkes tam analiz yeteneğine sahip olsaydı define diye birşey kalmazdı. ayrıca zıt fikirler insanı doğruyu bulmaya yönlendirir kişisel düşüncem zit fikirlerin çatışması yönündedir bazıları fasafiso diyebilir yazmışsınız geniş çaplı düşününce bu aslında güzel birşeydir

7. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.074
    Tecrübe Puanı:
    113

arkadaşlar ben her hangi bir taşın yüzeyindeki çizgilerin doğal oymaların olduğu kayalardan'da bahsetmiyorum..
    yukarıda örneğini verdiğim oyma gibi..sizin işarettir diye teyit ettiğiniz kaya yüzeyinden bahsediyorum..eğer kayanın yüzeyindeki işaret gerçekse?? işte o kayanın yüzeyini kaale alın.anlatmaya çalıştığım kısım budur.

Son düzenleme: 9 Kasım 2012
  8. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.074
    Tecrübe Puanı:
    113

arkadaşlar benim anlatmaya çalıştığım kaya yüzeyi.doğal çiziklerin doğal oymaların olduğu kaya yüzeyinden bahsetmiyorum,sizlerin işareti teyit ettiğiniz işaretli kaya yüzeyinden bahsediyorum.şunu bana sorabilirisiniz bu kaya yüzeyinin bize ne gibi yararı var?? bu yüzey sizi direk malın üstüne götürmediğini söyleyebilirim..ammaa sizi malın son noktasına yakın atar,gerisi keskin bir gözlem ve kısmet nasip..
    sizi bir örnek daha sunayım şu keçinin kaya yüzeyinde ne görüyorsunuz..
    benim anlatmaya çalıştığım işaretli kaya yüzeyide bunun gibi olmalı.
    bu resime 10 yaşındaki çocukta keçi deer bizlerdee.
    + benim her konum resimlidir.öyle copy/past konular değildir.çünkü resimli anlatmazsam kesinlikle kimse ne dediğimi kavrayamaz.

9. HARBİCİ

HARBİCİ SERKAN Kullanıcı

Beğenileri:
    4.026
    Tecrübe Puanı:
    113

sağolun medli usta aydınlatıcı bilgiler. güzel bilgiler. bu keçi figürü için çözümlemeniz nasıldır? çizimli gösterebilirmisiniz? araziyi ve keçinin çizimlerinin yakınlığını merakla bekliyorum. saygılar.

10. Serhat

Serhat üye Kullanıcı

Beğenileri:
    2
    Tecrübe Puanı:
    18
    Yer:
    Elazığ.

Güzel paylaşımlar Değerli Bilgiler için emeğine sağlıık ustad..

Sayfayı Paylaş