Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Açıklanamayan Buluşlar | Define Mekanı- Define işaretleri

Açıklanamayan Buluşlar

Konusu 'Tarihi gizemlerle dolu konular' forumundadır ve Lacivert24 tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. Lacivert24

  Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

  Katılım:
  20 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.283
  Beğenileri:
  16.243
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Emekli
  Yer:
  Erzincan
  Açıklanamayan Buluşlar

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Kayaya gömülü çekiç

  1. Açıklanamayan Buluşlar:Kayaya gömülü çekiç
  Tahta sap ve demir tokmaktan oluşan bu çekiç, 1936’da Teksas’ta 400-500 milyon yıllık bir kayanın içine gömülü olarak bulundu. Modern bir aletin tarih öncesi bir kaya kütlesinin içine nasıl girdiği bir yana, çekiçte kullanılan demirin günümüz demirlerinden bile saf olması bilim adamlarını hayrete düşürdü.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:kristal kuru kafa

  2. Açıklanamayan Buluşlar:kristal kuru kafa,
  Maya dönemine ait 1000 yıllık bu kristal kuru kafa, tek bir blok kristal üzerine oyma olarak yapılmış. Nasıl yapıldığı hala anlaşılamayan kuru kafanın altından tutulan ışık, doğrudan göz çukurundan yansıyor. Bu teknolojinin bugün bile mümkün olmadığı söyleniyor.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:2000 yıllık pil

  3.Açıklanamayan Buluşlar:2000 yıllık pil
  Alman arkeolog Wilhelm Konig tarafından 1938’de Irak’ın başkenti Bağdat’ın yakınlarında bulunan 2 bin yıllık pil, bilim adamlarını şaşkına düşürdü. Konig, 13 santimetre boyundaki toprak bir kabın içine monte edilmiş bir bakır silindir, onun etrafındaki demir çubuk ve testinin ağzını kapatan asfalttan oluşan bu nesneyi “dünyanın en eski pili” olarak tanımladı. Pilin 2 volt enerji ürettiği saptanırken, 1800’lü yularda modern pili icat eden Alessandro Volta adlı İtalyan kontunun da şöhretine gölge düşmüş oldu.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:piri Reis Haritası Geleceği gören haritası

  4.Açıklanamayan Buluşlar:piri Reis Haritası
  Coğrafya ve harita uzmanı ünlü Türk denizci Piri Reis‘in 1513’te çizdiği Afrika, Amerika ve Güney Kutbu’nu gösteren harita, ortaya çıkarıldığı 1929 yılında ortalığı karıştırdı. Çünkü Güney Kutbu’nun keşfi, haritanın çizilmesinden çok sonra, yani 1818’de gerçekleşmişti. Dahası, Piri Reis’in haritası, kıtanın buz altında kalmış sahil kesimlerini de gösteriyordu. Ancak kıta üzerindeki buzlar, haritanın çizilmesinden tam 6 bin yıl önce erimişti.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Harçsız taş set

  5.Açıklanamayan Buluşlar:Harçsız taş set
  Peru’nun Cusco bölgesindeki bir İnka kalesinin etrafını 360 metre boyunca zikzak yaparak saran 9 metrelik setlerin yapımında, tanesi 300 tona varan kireçtaşı blokları kullanılmış. Ancak hiç harç kullanılmamasına rağmen bu kayalar, arasına bıçak bile sokulamayacak kadar mükemmel yerleştirilmiş.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Generalin Kemer Tokası

  6.Açıklanamayan Buluşlar:Generalin kemer tokası
  M.S. 300’lü yıllarda ölen Çinli general Çou Çou‘nun mezarında 1956 yılında bulunan kemerin tokası, yüzde 85 oranında alüminyumdan yapılmış. Ama doğada sadece bileşik olarak bulunan alimünyumun diğer maddelerden ayrıştırılarak tek bir madde olarak kullanılabilmesi ilk kez 19. yüzyılda mümkün olmuştu.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Asırdır Çürümeyen Ceset

  7. Açıklanamayan Buluşlar:Asırdır Çürümeyen Ceset
  12. yüzyıl başlarında Kastamonu Kalesi’nin fethi sırasında şehid olan Aşıklı Sultan için yapılan türbedeki çürümemiş beden görenleri şaşkına çeviriyor. Halk dilinde ‘Ayağı Yanık Sultan’ olarak bilinen türbede çürümemiş bedeninin ayak kısmı camekan içinde teşhir ediliyor.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:NASA’nın açıklamakta zorlandığı resim

  8.Açıklanamayan Buluşlar:NASA’nın açıklamakta zorlandığı resim
  Yukarıdaki fotoğraf Amerikan Uzay Araştırma Merkezinden (NASA) alınmıştır.Fotoğraf Amerikan Uzay Araştırma Merkezinin en son teknolojiyle yaptığı teleskoplarla samanyolu gezegeninden sonra evrende elde ettiği en son görüntüdür.Bu fotografa NASA yetkilileri bir açıklama getirememiştir.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Mısır Hiyerogliflerindeki Gizemli helikopter, uçak ve denizaltı şekilleri

  9.Açıklanamayan Buluşlar:Mısır Hiyerogliflerindeki Gizemli helikopter, uçak ve denizaltı şekilleri
  Abydos’daki Osiris tapınağında bulunan hiyeroglifler de hayli ilgi çekici… Tabakaların üzerine kazınmış helikopter, uçak ve denizaltına benzer şekillerin ne anlama geldiği halen gizemini korumakta.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:10 bin yıllık japon piramitleri

  10.Açıklanamayan Buluşlar:10 bin yıllık japon piramitleri
  Japonya ‘nın Yonaguni adasının yakınında , denizin 23 metre altında insan yapısı olduğu apaçık belli olan piramitler bulunmaktadır. 183 metre genişliğinde ve 27 metre yüksekliğindeki bu piramitler yaklaşık , 8000 – 10.000 yıllıktırlar.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Kusuruz dev duvar

  11.Açıklanamayan Buluşlar:Kusuruz dev duvar
  Peru’daki bu duvarlar ile kesin bir benzerlik göstermektedir. Bu arkeolojik duvarlar bir gizem taşımaktadırlar çünkü ,antik çağlarda yapılmalarına rağmen ,bu kadar kusursuz bir şekilde işlenip yerlerine koyulana kadarki aşamalar için yüksek bir teknoloji ve bilgi gerektirmektedirler.
  İnsanın açıklayamadığı, garip iç ve dış açılara sahip bu duvar taşları hakkında cevabını bilmediği sorular ise şunlar: Nasıl taşındılar?Nasıl ölçülüp nasıl kesildiler ? Nasıl bu kadar doğrulukla yerleştirildiler? Hemde ilkel insanlar tarafından.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:peru’da bulunan kafatası

  12.Açıklanamayan Buluşlar:peru’da bulunan kafatası
  Kafatası Peru’da (Ica) bulunmuştur. İlk bakışta günümüz insanının kafatasına benzemektedir, ancak soru işaretlerine yol açan bir kaç etken öne çıkmaktadır.
  Göz boşlukları günümüz insanının göz boşluklarından %15 daha büyüktür. Beynin yer aldığı boşluk ise 2600 ccm ile 3200 ccm arasında değişmektedir. Şu andaki insanın kafatasındaki beyin beyin boşluğu kapasitesi 1450 ccm ‘dir …

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:uçak maketi

  13.Açıklanamayan Buluşlar:Uçak maketi
  Bu altın maket, Amerika’da Kolomb öncesi döneme ait bir mezarda bulundu. Yaklaşık 1800 yıllık. Görünüşe göre bir uçağın doğru ölçekli maketi gibi duruyor. (Delta kanatlı, motor yerine sahip, pilot kabini var, kuyruk kanatları bile doğru şekilde tasvir edilmiş.) Güney Amerika’da buna benzer bir çok eser bulunmuştur.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Buache Haritası

  14.Açıklanamayan Buluşlar:Buache Haritası
  1737 ‘de eski yunan haritalarından kopyalanarak çizilmiştir. Harita Antartika’nın buzla ötülü olmadan önceki halini de göstermektedir.
  Şaşırtıcı olan ise şu: Eğer bugün Antartika buz ile örtülü olmasaydı Ross ve Weddell denizleri bu kara parçasının ortasından geçerek kıtayı 2 büyük parçaya ayırmış olacaktı. Ancak modern jeoloji araştırmaları sonucunda 1968 yılında bu gerçeğin

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:İnsan tarafından Avlanan dinazor

  15.Açıklanamayan Buluşlar:İnsan tarafından Avlanan dinazor
  Tarih öncesi devirlerde yaşamış olan Toxodon ‘nun bulunan birkalça kemiği. (Arjantin). Resimde ok ile gösterilen şey ise bir ok veya mızrak ucudur. İnsanın yaşamadığını sandığımız devirde , biri onu avlamış anlaşılan.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:1100 yıl önce inşa edilen katedralde astronot şekli

  16.Açıklanamayan Buluşlar:1100 yıl önce inşa edilen katedralde astronot şekli
  İspanya’nın Salamanca bölgesinde 1102 yılında inşa edilen görkemli Ieronimus Katedrali’nde, mitsel figürlerin yanın bu astronot figürü bulundu.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:peru’daki bronz dişliler

  17.Açıklanamayan Buluşlar:peru’daki bronz dişliler
  Modern dişlilerden farkı yok gibi. Tek farkı binlerce yıl önce yapılmış olmaları…

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Tarih öncesine ait küçük Japon heykelcikleri

  18.Açıklanamayan Buluşlar:Tarih öncesine ait küçük Japon heykelcikleri
  Yakalarında civata taşıyan bu heykelcikler bir tür uzay başlığı ve elbisesi taşımaktadır. Hatta bunlardan biri çok büyük gözlük takmaktadır. Sanki güneş ışığından korunmak ister gibi.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:insan öncesi tarihli parmak fosili

  19.Açıklanamayan Buluşlar:insan öncesi tarihli parmak fosili
  Bu cisim Kanada’nın Kuzey kutup bölgesindeki Axel Heiberg adası eski fosiller koleksiyonunda bulunmuştur. İncelemeler bunun bir insan parmağı fosili olduğunu gösteriyor. Bu fosil 100 ile 110 milyon yıl öncesine aittir (Creataceous jeolojik dönemi). Bu fosil ” DM93-083 ” numarasıyla arşivlenmiştir. Röntgen ışınlarıyla yapılan inceleme sonucunda yukarıdaki resimdeki siyah kısımların parmak kemiklerine ait olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kadar eski zamanlarda insan yaşamış olabilir mi?

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:En eski topografik harita

  20.Açıklanamayan Buluşlar:En eski topografik harita
  Bu 120 milyon yıllık taş parçasının yüzeyi ,Ural Bölgesini gösteren (tabiri caizse) bir haritayla kaplıdır. Görünüşe göre bu kadar eski bir haritanın olması imkansızdır. Bashkir State Üniversitesindeki bilim adamları , çok eski zamanlarda , gelişmiş uygarlıkların olduğuna dair kanıtlardan biri olarak yorumluyorlar eseri. Bu greçektende insan eliyle yapılmış bir rölyeftir. Günümüz askeri haritaları ile neredeyse aynı karakterik özellikleri sergilemektedir. Harita sivil çalışmaları göstermekte yani uzunluğu 12.000 Km ‘ yi bulan kanallar , nehirlere çekilen çitler , güçlü barajlar… Kanallardan çokta uzakta olmayan yerde elmas biçimindeki yerler gösterilmiştir.( Ne anlattığı bilinmemektedir). Ayrıca harita bazı yazılarıda içermektedir. Hatta sayılar bile vardır. Bilim adamları önce bunun eski çince olduğunu düşündüler. Daha sonra bu düşünce bilinmeyen bir kaynağa ait hiyeroglif – syllabic türü yazıya dönmüştür. Bilim adamları bu yazıları şimdiye kadar çözemediler.

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:Dinazor heykelleri

  21.Açıklanamayan Buluşlar:Dinazor heykelleri
  1945 yılında Waldemar Julsrud adlı deneyimli bir arkeolog El Toro dağı ( Meksika ) eteklerinde gömülmüş vaziyette kilden yapılmış küçük heykelcikler buldu. Daha sonra El Tro şehri yakınlarında ve şehrin diğer tarafında Chivo Dağ yakınlarında poselenden yapılmış 33.000 ‘den fazla heykelcik bulundu. Buluntular Chupicuaro , klasik kültür öncesine aitti. (M.Ö. 800 ‘den M.Ö. 200 ‘e kadar olan dönem) Bulunan heykelcikler , 65 milyon yıl önce yok oldukları düşünülen çeşitli türlerdeki dinozorları kusursuzca tasvir ediyordu. Modern bilim döneminde, neye benzedikleri ancak çözümlenen tarih öncesi bu yaratıkları ,nasıl olduda böyle eski bir uygarlık kusursuzca sanat eserlerine

  [​IMG]
  Açıklanamayan Buluşlar:tarih öncesi tokmak ve kabı

  22.Açıklanamayan Buluşlar:tarih öncesi tokmak ve kabı
  1877 yılında Montezuma tünel şirketinin bir tünel çalışması sırasında 50 milyon yıl eski olan bir lav akıntısının içinde bir tokmak ile bir kap bulundu.(Table dağı – California) Tokmak yaklaşık 30 cm uzunluğunda ve kap ise 10 cm çapında. Bu buluntudan şu sonuç çıkıyor: 50 milyon yıl önce yanardağdan fışkıran lavlar sel olup akarken bu tokmak ile kap oradaydı ve ikisi de lavın içinde gömülü kaldılar. 50 milyon yıl önce!ayrıca bakınız
   
  • Beğen Beğen x 5
 2. MAVRAN

  MAVRAN Usta Define İşaretleri

  Katılım:
  31 Aralık 2014
  Mesajlar:
  2.460
  Beğenileri:
  6.451
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Trabzon_Kocaeli
  Mükemmel bir paylaşım anlamakta zorlanıyorum. Emeğinize sağlık Dostum.
   
  • Beğen Beğen x 1
 3. BABACONDA

  BABACONDA DiScOvErY Araştırmacı

  Katılım:
  25 Nisan 2016
  Mesajlar:
  982
  Beğenileri:
  2.678
  Tecrübe Puanı:
  93
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  yer 6 mensubu
  Yer:
  iDA
  eyvallah ustam eline saglik aslinda aciklanamayan degil aciklandiginda suanki bilimin cokeceginden korkuldugu icin oyle deniyor yoksa bilinenleri aciklasak bir cok sey cokecek suan teknolojinin en gerisindeyiz daha onceki teknolojinin milyonda birindeyiz bu kadar aciklama yeter daha fazlasi kafa karisdirir saygilarimla.
   
  • Beğen Beğen x 2
 4. denizliden20

  denizliden20 üye Kullanıcı

  Katılım:
  20 Haziran 2014
  Mesajlar:
  581
  Beğenileri:
  1.923
  Tecrübe Puanı:
  93
  Cinsiyet:
  Bay
  eline sağlık ustam benim arkolojiye güvenim 1.resimdeki konu ve bunun gibi başka durumlardan dolayı tamamen bitti.bu çekiç milyon yıllık ise.adem a.s dünyaya gelişi yani insanlığın başlangıcı bazı sahih hadislerde bildirilmiştir.hadisler sahih ise.böyle tarihleri açıklayan bilimi ben inan mıyorum.saygılar
   
 5. necatnecat

  necatnecat üye Kullanıcı

  Katılım:
  26 Mart 2018
  Mesajlar:
  30
  Beğenileri:
  42
  Tecrübe Puanı:
  18
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Teknik eleman
  Yer:
  Ankara
  Kurukafa efsanesi sahte çıktı arkadaşlar. Bir seyyahın uydurması, kızı da takip ettirmiş bu olayı.
   

Sayfayı Paylaş