Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Bizans Dönemine Ait Duvar Resmi | Define Mekanı- Define işaretleri

Bizans Dönemine Ait Duvar Resmi

Konusu 'Ben Olsam Ne Yapardım-Yorumsuz' forumundadır ve Glik tarafından 2 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Glik

Glik üye Kullanıcı

Beğenileri:
    20
    Tecrübe Puanı:
    3
    Selamün aleyküm

Bizim memlekette seneler önce bir takım defineciler aşağıdaki duvar resmini çıkarmıştı. Elden çıkarırken yakalanmışlar. Neyse bende müze ziyaretinde duvar resmini gördüm biraz bakınca bizim o taraftarlardan olduğunu öğrendim. Bunu bulan kişiler devlete teslim etseydi bulanlara ne kadar ücret verirlerdi? Resmin piyasa ederi 50 trilyon diye duymuştum
    Birde bu oda mezarı inanır mısınız bildiğiniz buğday ekilen düz bir tarladan çıkmıs. Hayret ettim dümdüz yerden..

Maddiyat bir yana Bizans dönemine ait bir eseri yakından görmek çok güzel bir duygu..

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

• Beğen Beğen x 4
  2. grasviti

grasviti V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    1.102
    Tecrübe Puanı:
    113
    Üçte birini diye biliyorum

GraSviTi

• Eğlenceli Eğlenceli x 1
  3. metin77

metin77 V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    3.194
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    adana
    Düz arazide de olur. Ben bir ova gibi dümdüz yerde 4 oda gördüm. YüZeyde misket büyüklüğünde taş bile yokken 2 metreden sütunlar çıktı.
    %40 bulana, %10 arsa sahibine varsa tabi. Gerisi de devlet babaya düşüyor. 1 milyonluk esere 50 bin değer biçip senin payını da 5 yıllık vadeli çekle ödüyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. david07

david07 V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    204
    Tecrübe Puanı:
    43
    Bu bizanslilarin sanatına hayranım arkadaş. 1 yunanlılar 2 bizanslilar on numara eser ve duvar resimleri bıraktılar gerilerinde. Ama malesef ülkemizde bakımları Bile önemsemeden yapılıyor.

5. meinblauesleben

meinblauesleben üye Kullanıcı

Beğenileri:
    446
    Tecrübe Puanı:
    63
    Metin usta genel alarak izinli kazıda böylemi yapiyo devlet baba

• Beğen Beğen x 2
  6. david07

david07 V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    204
    Tecrübe Puanı:
    43
    Ustam kültür bakanlığının sitesinde gerekli açıklamalar mevcut. Oradan bakarsan eğer aklindaki soru işaretleri tam anlamıyla gitmiş olur.

• Beğen Beğen x 1
  7. metin77

metin77 V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    3.194
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    adana
    Oranlar sabit her zaman ama iş değer biçme yöntemine geldi mi işler değişiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş