Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik D OUOSVAVV M sayısal çözümleri | Define Mekanı- Define işaretleri

D OUOSVAVV M sayısal çözümleri

Konusu 'Gizli semboller,sayılar ve şifreleme teknikleri' forumundadır ve BoZKu®T tarafından 4 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. BoZKu®T

  BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

  Katılım:
  22 Mart 2012
  Mesajlar:
  8.167
  Beğenileri:
  11.521
  Tecrübe Puanı:
  113
  Yer:
  İstanbul
  D OUOSVAVV M

  Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.
  Stafford yakınlarındaki bir mâlikânenin ücrâ bir köşesinde Shugborough Hall, ya da bilinen adıyla "Çoban Anıtı", 250 yıldır üzerindeki işaretlerle insanları şaşkına çeviriyor. Söylentilere göre anıtın üzerindeki bu kod, içinde İsa'nın çarmıha gerilirken yaralarından sızan kanın bulunduğu Kutsal Kâse'nin nasıl bulunabileceği konusunda bir bilgi saklıyor. Kimilerine göre ise bu işaretin temeli, Masonlar ve Afrikalı putperestlerle ilgili çok eski dini bir sembol olması.

  Anıtın Üzerinde ünlü ressam Nicolas Poussin'in 17'nci yüzyılda yaptığı "Les Bergers d'Arcadie II" (Arkadya Çobanları) adlı bir tablosu var ve yine söylenenlere göre o (Poussin), Kâse'nin nerde olduğunu biliyor.

  Bu yazı şu: D O.U.O.S.V.A.V.V. M

  Bletchley Park
  Bletchley Park, İkinci Dünya Savaşı'nda Almanların şifreleme makinesi 'Enigma'yı çözen merkez. İngiliz uzmanlar, Staffordshire bölgesinde bulunan 'Çobanın Anıtı'nın üzerindeki harflerin sırrını çözebilmek için mayıs ayından beri çalışıyor. Anıtın üzerinde 'D OUOSVAVV M' harfleri bulunuyor ve bu harflerin taşıdığı gizin insanları Kutsal Kase'nin yerine götüreceğine inanılıyor. Yaklaşık altı aydır bu harflerin sırrını çözmeye çalışan Bletchley Park'ın şifre kırıcılarının 250 yıllık gizi çözdüğü düşünülüyor. Anıtın bulunduğu bölge, turist akınına uğrarken, dünyanın dört bir yanından deneyimli ve deneyimsiz şifre çözücüler de bu şifreyi çözebilmek için uğraşıyor.

  Bletcley'deki uzmanlar, ünlü Enigma şifresini içeren ve oldukça karmaşık olan WWII kodunun bir kısmını kırmışlardı.Ama bu, onların sıradışı gözleri için oldukça karmaşık olacaktır.Bletcley, 2004'te tekrar çalışmaya başladı ve tarihi belgelerde ipuçları aramaya başladılar. Heyecanlı geçen bir 6 ay boyunca; tüm dünya, bu arayışlardan bir sonuç bekledi.

  Lawn, bu şifre için; "Enigma'dan bile daha zor" dedi. Eşi Sheila ise şifrenin Kutsal Kase ile ilgisi bulunmadığını, dul kalan Lord'un eşi için yazdırdığı duygusal bir cümle olduğunu öne sürüyor. Sheile'ya göre şifrenin çözümü Latince "Optima Uxoris Optima Sororis Viddus Amantissimus Vovit Virtutibus" (En iyi eş, en iyi kız kardeş, seni en çok seven dul sadakat yemini eder) cümlesinin kısaltılmışı. Oliver Lawn ise, "10 harfli bir şifre için minimum düzeyde çözülmüş bir şifreye sahip olmanız gerekiyor. Şifre yoksa 10 harfli bir kodu kesin bir şekilde çözmek mümkün değildir" diyor.

  Kutsal Kâse, nereye saklandı? Bu sorunun cevabı kuşkusuz tarihin en büyük gizemlerinden biridir. Birçok insan Kutsal Kase'yi yüzlerce yıldır aramaktadır. Araştırma çalışmam 2004 yılının Kasım ayında Shugborough Şifresi'nin Kutsal Kase ile ilişkisi hakkında yayınlanan bir BBC haberini okumamla birlikte başladı. BBC haberinde, Kutsal Kase ile gizli tarikatların (Sion Tarikatı, Tapınak Şövalyeleri, İlluminati vs.) bağlantısı olduğuna inanıldığı ve Shugborough Şifresi'nin, Çoban Anıtı'nı yaptıran Anson ailesinin üyelerinin Tapınak Şövalyeleri'nin büyük üstatları ile ilişkileri olmasından dolayı Kutsal Kase'nin yerini işaret ettiği belirtilmekteydi. İlave olarak, Nicolas Poussin'in (Çoban Anıtı'nın rölyefi temasını onun ünlü "ET IN ARCADIA EGO" isimli tablosundan almıştır.) bir Tapınak Şövalyesi büyük üstadı olduğu yine aynı haberde iddia edilmekteydi. Tapınak Şövalyeleri'nin Haçlı Savaşları sırasında Kudüs'ü ele geçiren ve Kutsal Kase'nin koruyucusu olarak kabul edilen askeri bir tarikat olduğu haberde vurgulanmaktaydı. Çoban Anıtı'nda yer alan gizemli kitabe'de (Shugborough Şifresi) yer alan harfler üzerine yapmış olduğum ve iki yıl civarında süren araştırmalarımı tamamladım.

  Shugborough Şifresi Kutsal Kase'nin saklandığı yeri göstermektedir. Kutsal Kase'nin Saklandığı Yeri Öğrenmeye Hazır mısınız?
  Çoban Anıtı ve Gizemli Kitabe (Shugborough Şifresi)
  Çoban Anıtı, İngiltere'nin Staffordshire şehrinde, Shugborough Malikanesi'nin (Lichfield Kontluğunun atalarından kalma evleri) kuzey tarafındaki bahçeler içinde yer almaktadır. Bir mezar üzerindeki yazıtı inceleyen üç erkek çoban ve bunları izleyen bir kadın çobanı gösteren bir rölyef taşıyan Çoban Anıtı 1748 yılında zamanın kontu olan Thomas Anson (Daha sonradan Baron ünvanı verilen Amiral George Anson'un kardeşi) tarafından inşa ettirilmiştir. Anıtın rölyefinin altındaki kitabe aşağıdaki gizemli harfleri içermektedir:

  D O.U.O.S.V.A.V.V M

  Çoban Anıtı ismini Hollandalı sanatçı Peter Scheemakers'in yapmış olduğu rölyeften alır. Rölyefin teması, Fransız ressam Nicolas Poussin'in yapmış olduğu ve "ET IN ARCADIA EGO" olarak bilinen tablodan (tablonun bir diğer ismi ise "Arkadyalı Çobanlar" dır) alınmıştır. Rölyef, orjinal tablonun aynada görüntüsü olarak hazırlanmıştır.

  Anıt Thomas Wright tarafından tasarlanmış ve sütunlar ile süslemeler büyük bir olasılıkla 1755 yılında James (Athenian) Stuart tarafından anıta eklenmiştir. Anıtın rölyefinde yer alan mezar üzerinde Latince olduğu kabul edilen "ET IN ARCADIA EGO" (ve ben de Arkadya'da ...) cümlesi okunmaktadır. Rölyef üzerinde orjinal tabloda olmayan bazı farlılıklar bulunmaktadır; 1. Bunların en dikkati çekeni rölyefin yatay olarak ters yapılmasıdır. 2. Diğer bir fark ise bir çobanın parmağı ile tabloda ARCADIA kelimesinde bulanan R harfini, rölyefte ise IN kelimesinde yer alan N harfini işaret etmesidir. 3. İlave bir lahit mezar üzerine yerleştirilmiştir. Rölyef'in altında yer alan mermer plaka aşağıda yer alan gizemli ve şifreli kitabeyi içermektedir:

  O•U•O•S•V•A•V•V
  D• M•

  250 yılı aşkın bir süredir İngiltere'nin en iyi din bilimcileri, tarihçileri ve aralarında Charles Darwin ve Josiah Wedgwood'ın da bulunduğu bilim adamları şifreli kitabeyi çözmeye çalışmış ancak başarılı olamamışlardır. En son olarak İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanların ünlü Enigma şifresini çözen Bletchley Park'ın şifre çözücüleri gizemin aydınlatılması için görevlendirilmiş, ancak yine bir netice elde edilememiştir.[3]

  SHUGBOROUGH ŞİFRESİNİN ÇÖZÜMÜ
  Shugborough Şifresi'ni çözebilmek için öncelikle "ET IN ARCADIA EGO" cümlesi üzerine düşünmeye başladım. Bu cümlenin Latince olduğuna inanılmaktaydı. Ancak fiili eksikti. Bu nedenle de özel bir mesaj yada (anagram olarak hazırlanmış) bir şifreyi içerdiği yönünde tahminler yapılmaktaydı. "ET IN ARCADIA EGO" cümlesi Nicolas Poussin'in iki tablosunun ismidir. Çoban Anıtı'nın rölyefi Poussin'in ikinci versiyonundan esinlenerek yapılmıştır. Ancak rölyef, tablonun aynada görüntüsü olarak hazırlanmıştır. Poussin'in mektuplarını Latince "Tenet Confidentiam" yani "Sırların Koruyucusu" cümlesini içeren bir mühür ile mühürlediği söylenmektedir.

  Öyleyse Poussin'in koruduğu sır nedir ?

  "ET IN ARCADIA EGO" cümlesini gizemi çözmek için başlangıç noktası olarak kabul ettim ve çalışmalarıma başladım. Nicolas Poussin'in tablosu 4 insan figürü içermektedir. Tabloda 3 adet asa vardır ve dikkat edildiğinde bunların "IV" şeklinde resmedildiği görülebilir. Roma rakamları ile "IV", 4 sayısına eşittir. 4 sayısının işaret edilmesinin nedeni nedir? 4 sayısı üzerine yoğunlaşarak "ET IN ARCADIA EGO" cümlesini incelemeye başladım.

  "ET IN ARCADIA EGO" cümlesinin 4 adet Roma rakamı içerdiğini gördüm.

  4 Sayısının Sembolizmi
  1. Tanrının ismi (Yahweh) 4 harf ile yazılır (Tetragrammaton):
  İbrani'ce YHWV, İngilizce YHWH, YHVH, JHWH veya JHVH, Almanca JHWH

  2. İncil'in Apocalypse'inde (Book of Revelation) Mahşerin 4 atlısı vardır: Savaş, Kıtlık, Salgın Hastalık (Veba), Ölüm

  3. Ana kan grubu adedi 4 dür: A, B, O, AB

  4. Eski Yunan medeniyetine göre 4 ana element bulunmaktadır: Ateş, hava, su, toprak

  5. 4 mevsim: ilkbahar, yaz, sonbahar, kış

  6. Günün 4 bölümü vardır: gece, sabah, öğleden sonra, akşam

  7. Ana yönlerin sayısı 4 dür: kuzey, güney, doğu, batı

  8. 4 Havarinin yazdığı 4 adet İncil bulunmaktadır: Matta İncili, Mark İncili, Luka İncili, John İncili

  9. Maddenin 4 temel hali vardır: katı, sıvı, gaz, ve plazma

  Bu liste daha uzayıp gitmektedir. Ancak görülmektedir ki 4 sayısının özel bir anlamı vardır. "ET IN ARCADIA EGO" cümlesi de 4 adet Roma rakamı içerir. Cümle içinde yer alan Roma rakamları "I”, “C", "D" ve “I" dır. "I”, “C”, “D” ve “I" Roma rakamlarının sayısal değerleri:

  I - C - D - I = 1 - 100 - 500 - 1

  bulunan sayıların ilk haneleri:

  1 - 100 - 500 – 1=1151
  Elde edilen 1151 sayısını Roman rakamları ile "MCLI" olarak yazabiliriz."ET IN ARCADIA EGO" cümlesinde yer alan "ICDI" karakterlerinin yerine "MCLI" karakterlerini yerleştirdiğimizde ; "ET MN ARCALIA EGO" cümlesini elde ederiz. "ET MN ARCALIA EGO" cümlesinin İbrani Numeroloji sistemindeki değeri 866 dır.

  Keşif 1: Nicolas Poussin'in tablosu ile 866 sayısı arasında bir ilişki vardır.[3]

  866 Sayısı
  866 sayısının işaret ettiği nedir ?

  Çoban Anıtı bu sorunun cevabını vermektedir.

  Anıtta yer alan kitabe'nin ikinci satırı "D.M." karakterlerini içerir. Nostradamus'un 866 numaralı kehanetinin ilk satırında "D.M." karakterlerini kullanılmaktadır.

  Not: Nostradamus'un kehanetleri 4 satırdan oluşmaktadır ! 866 numaralı kehanet 1 kadın ve 3 erkekten bahseder (Kral, Kraliçe, Prens Ulpian ve Dük). Nicolas Poussin'in tablosunda da 1 kadın ve 3 erkek figürü vardır.

  866 numaralı kehanet bir kitabenin bulunmasına değinir. Çoban Anıtının da gizemli ve çözülememiş şifreli bir kitabesi vardır.

  Keşif 2: 866 sayısı Nostradamus'un 866 numaralı kehanetini işaret etmektedir.

  Nostradamus bağlantısı ve keşif 2 yi doğrulayan diğer kanıtlar:

  Kanıt 1: "ET IN ARCADIA EGO" cümlesinde yer alan "I", "C", "D" ve "I" Roma rakamlarını, Roma sayı sistemine göre düzenleyelim:
  DCII DCII Roma rakamı 602 sayısına eşittir.602 ve 206 (602 nin tersi) nin toplamı:
  602 + 206 =808 Nostradamus'un kitabında 7. yüzlükte sadece 42 adet kehanet vardır ve 58 adet kehanet eksiktir. 866 numaralı kehanet 8. yüzlükte yer alır. 866 numaralı kehanet eksik olan 58 kehaneti dikkate alırsak sıralama olarak 808. kehanettir: 866 – 58 =808
  Not:Nostradamus'un kitabının kapağında (Benoist Rigaud 1568 Lyon Basımı) 5 yıldız ve küre üzerinde 8 rakamı yer alır. 5 yıldız ve 8 sayısı 58 sayısına işaret eder.

  Tapınak Şövalyeleri dağıtıldığında Paris karargahlarında üzerinde CAPUT LVIIIM (58m) yazısı olan gümüş bir kafatası bulunmuştur.
  Gizemli 58 sayısı Tapınak Şövalyeleri için önemli bir sayıdır. Bu sayı ile ilgili incelemelerimi ileriki bölümlerde bulabilirsiniz.

  Kanıt 2: Çoban Anıtı'nda yer alan "DOUOSVAVVM" kitabesinin İbrani Numeroloji sistemindeki değeri 503 dür.503 ve 305 (503 ün tersi) sayılarının toplamı yine 808 sayısını verir:503 + 305 = 808

  Kanıt 3: Çoban Anıtında yer alan rölyef panelin ebatları (National Recording Project of Public Monument and Sculpture Associationkayıtlarına göre):

  Genişlik: 1.45 m.
  Yükseklik: 1.8 m.
  Derinlik: 6cm (0.06 m.)

  Rölyef panelin hacmi:

  1.45 x 1.8 x 0.06 = 0.1566 Nostradamus 1566 yılında ölmüştür. Bir sayıyı tersiyle toplamak ana yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

  866 ve 668 (866 ın tersi) sayılarının toplamı:866 + 668 =1*** Nostradamus 1*** yılında Rönesans döneminin meşhur filozoflarından biri olan Jules Cesar Scalinger tarafından Agen'e davet edilmiştir. Jules Cesar Scalinger, Nostradamus'un tıp, bilim ve metafizik alanlarında gelişimine büyük katkılarda bulunmuştur. Hatta daha sonraları Nostradamus kendi oğluna Jules ismini bile verecektir. 1*** yılı Nostradamus için gerçekten de bir dönüm noktasıdır.

  Ayna'dan okunacak şekilde yazma stili Sion Tarikatının kullandığı yöntemlerden biridir. Leonardo da Vinci de not defterlerini bu yöntemle kaleme almıştır.

  Kanıt 3: 808 sayısı da Nostradamus'un 866 numaralı kehanetini işaret etmektedir. Nicolas Poussin'in tablosu, Çoban Anıtının kitabesi ve Nostradamus'un 866 numaralı kehaneti arasında bir ilişki vardır.

  Kutsal Kase Bağlantısı
  Daha önceki bölümde "ICDI" harf dizgesinden yola çıkarak "MCLI" harf dizgesinin bulunduğunu belirtmiştim.

  "MCLI" harf dizgesinin İbrani Numeroloji sistemindeki değeri 140 dır.140 sayısı Roma rakamları ile "CXL" olarak yazılır."CXL" harf dizgesinde yer alan harflerin yerlerini değiştirsek "CLX" harf dizgesini elde ederiz.
  "CALIX" kelimesi Latince'de kase, kadeh anlamlarına gelmektedir. "CLX" ise bu kelimenin sessiz harflerini içermektedir.866 ve 668 sayısının farkını alalım:

  866 - 668 = 140 ("MCLI" harf dizgesinin İbrani Numeroloji sistemindeki değeri)

  Çoban Anıtı'nın rölyefinin resmini baş aşağı çevirip, diz çöker durumda resmedilmiş yaşlı çobanın sandaletlerine bakıldığında iki gizli yazının gizlendiği görülür:"LI" ve "CAX"

  "LICAX" kelimesi "CALIX" kelimesinin anagramıdır.

  Keşif 4: "ET IN ARCADIA EGO" cümlesi, 866 numaralı kehanet and 668 numaralı kehanet Kutsal Kase'yi işaret etmektedir.

  TEORİM: Asıl şifre 3 parçadan oluşmaktadır:

  1. "ET MN ARCALIA EGO" cümlesi
  2. 866 numaralı kehanet
  3. 668 numaralı kehanet

  "ET MN ARCALIA EGO" cümlesini tamamlayan harfler 866 ve 668 numaralı kehanetler içinde gizlidir. "O.U.O.S.V.A.V.V" yazıtı ise gizlenmiş harfleri bularak, şifreyi çözmemizi sağlayacak olan anahtar dizgedir.

  4 sayısının gizemi burada da karşımıza çıkar. Nicolas Poussin, tablosunda, 4 sayısını 3 adet asa kullanarak, Roma rakamları ile "IV" olacak şekilde resmetmiştir. 3 asa asıl şifrenin 3 parçadan oluştuğunun ve 4. parçanın ise anahtar olduğunun göstergesidir.

  Kehanet 8,66 (Benoist Rigaud 1568 Lyon Basımı)
  QUAND L'ESCRITURE D.M. TROUVEE,
  ET CAVE ANTIQUE A LAMPE DESCOUVERTE,
  LOI, ROI, & PRINCE VLPIAN ESPROUVEE
  PAVILLON ROGNE & DUC SOUS LA COUVERTE.

  Türkçe'si:
  D.M. kitabesi bulunduğu zaman
  bir lamba ile aydınlatılan kadim mağarada
  Kanun, Kral ve Prens Ulpian yargılandı.
  Kraliçe ve Dük galeride koruma altında

  Kehanet 6,68 (Benoist Rigaud 1568 Lyon Basımı)
  LORS QUE SOULDARTS FUREUR SEDITIEUSE.
  CONTRE LEUR CHEF FERONT DE NUICT FER LUIRE:
  ENNEMY D'ALBE SOIR PAR MAIN FURIEUSE,
  LORS VEXER, ROME, & PRINCIPAULX SEDUIRE.

  Türkçe'si:
  Askerler öfkeyle ayaklandıkları zaman
  Kendi liderlerine karşı çelik geceyi aydınlatacak.
  Düşman Alba öfkeli taraf ile antlaşma yapacak,
  Roma'nın canını sıkmak ve önemli birilerini kışkırtmak için

  "Arkadyalı Çobanlar" Tablosu ile Kehanetler Arasındaki Bağlantılar
  Nicolas Poussin'in tablosunda (Arkadyalı Çobanlar II) yer alan insan figürlerini soldan sağa doğru “A”, “B”, “C” ve “D” harflerini vererek kodlayalım.

  C figürü, sağdan ikincidir ve bir kolu ile sol yönü göstermektedir.

  B figürü parmağı ile mezar üzerindeki yazıtı işaret eder. Nicolas Poussin bu figürün sağ kolunu "V" biçiminde resmetmiştir. "V" şeklinin Kutsal Kase'nin sembollerinden biri olduğuna inanılmaktadır. Soldan ikinci olarak görünen bu figür, aynı zamanda sandaletlerinde "CALIX" (kase, kadeh) yazısı gizli olan yaşlı çoban figürüdür.

  "V" harfi, 866 numaralı Kehanetin üçüncü satırında yer alan "VLPIAN" kelimesinin (sağdan ikinci kelime) ilk harfidir ve bu kehanette "V" harfi ile başlayan başka bir kelime bulunmamaktadır.

  B figürü, Çoban Anıtı'nın rölyefinde sağdan ikinci olarak yer alır ve burada sol yönü işaret eder. Çoban Anıtı'nın rölyefi 866 numaralı kehaneti işaret etmektedir.

  866 numaralı kehanet içinde yer alan kişiler, "V" harfinden başlayarak ve kehanet metnini sağdan sola ve aşağıdan yukarıya okuduğumuz zaman aşağıdaki şekilde sıralanır:

  PRINCE VLPIAN (Prens Ulpian),
  ROI (Kral)
  DUC (Dük)
  ROGNE (Kraliçe)

  Bu sıralama rölyefte yer alan figürlerin sıralaması ile uyumludur. Kraliçe figürü soldan sağa doğru bakıldığında ilk figürdür.

  "V" harfi, 668 numaralı kehanetin dördüncü satırında yer alan "VEXER" kelimesinin (soldan ikinci kelime) ilk harfidir ve bu kehanette "V" harfi ile başlayan başka bir kelime bulunmamaktadır.

  B figürü, "Arkadyalı Çobanlar II" tablosunda soldan ikinci olarak yer alır ve burada sağ yönü işaret eder. "Arkadyalı Çobanlar II" tablosu 668 numaralı kehaneti işaret etmektedir.

  "V" harfi, 866 ve 668 numaralı kehanetler içinde gizlenmiş olan harfleri bulabilmemizi sağlayacak olan başlangıç noktasıdır.

  866 numaralı kehanetin üçüncü satırı 5 (Roma rakamları ile "V") kelime (“&” işaretini dikkate alırsak 6 kelime) içermektedir.

  668 numaralı kehanetin dördüncü satırı da 5 (Roma rakamları ile "V") kelime (“&” işaretini dikkate alırsak 6 kelime) içermektedir.

  "O.U.O.S.V.A.V.V" Anahtar Dizgesini Kullanarak Kehanetlere Gizlenmiş Harflerin Bulunması
  QUAND L'ESCRITURE D.M. TROUVEE,
  .---- V S O

  Not: "V" harfi için "LDNAU" ve bu harfin nokta işaraeti için "Q"

  ET CAVE ANTIQUE A LAMPE DESCOUVERTE,
  U

  LOI, ROI, & PRINCE VLPIAN ESPROUVEE
  O

  PAVILLON ROGNE & DUC SOUS LA COUVERTE.
  ---- V.- ---V A

  Not: "V" için "SUOSC" ve bu harfin nokta işareti için ise "U" harfi,

  son "V" harfi için "DENGO"

  Sonuç olarak, bu kehanette gizlenmiş harfler aşağıdaki şekilde karşımıza çıkar:

  RORELDNAUQLSUOSCUDENGO

  Burada toplam 22 harf vardır ve 22 sayısı Kabala'nın kutsal sayısıdır.

  866 numaralı kehanet de yer alan boşlukları silelim:

  QUANDLESCRITURED.M.TROUUEE
  ETCAUEANTIQUEALAMPEDESCOUUERTE
  LOYROY&PRINCEVLPIANESPROUUEE
  PAUILLONROYNE&DUCSOUSLACOUUERTE

  “S” ve “P” harfleri dikey olarak görünür.
  “S” harfi ikinci satırda soldan 22. harftir.
  “P” harfi üçüncü satırda soldan 22. harftir.

  “PS” harfleri Sion Tarikatı'nı (Prieure de Sion) temsil etmektedir.

  668 Numaralı Kehanet
  Arama Yöntemi: soldan sağa ve yukarıdan aşağıya
  Başlangıç Noktası: dördüncü satırda yer alan ve “VEXER” kelimesinin ilk harfi olan "V" harfi

  “O”, “U”, “O”, “S” ve “A” harflerinden sonra gelen nokta işareti için bir sonraki harfi alalım. "V" harfi için ise sonraki 5 harfi ve "V" harfinden sonra gelen nokta işareti içinde bulunan en son harfi takip eden 1 harfi alalım.

  Not: Anahtar harflerde son "V" harfinden sonra nokta işareti yoktur. Bu harfi takip nokta işareti olmamasından dolayı sadece sonraki 5 harf alınacaktır.

  LORS QUE SOULDARTS FUREUR SEDITIEUSE.
  A V- ---.V- ---

  Not: "V" için "TSFUR" ve bu harfin nokta işareti için "E"

  Son "V" harfi için "URSED"

  CONTRE LEUR CHEF FERONT DE NUICT FER LUIRE:
  V----.

  Not: "V" harfi için "CONTR" ve bu harfin nokta işareti için "E"

  ENNEMY D'ALBE SOIR PAR MAIN FURIEUSE,
  O S

  LORS VEXER, ROME, & PRINCIPAULX SEDUIRE.
  O U

  Sonuç olarak, bu kehanette gizlenmiş harfler aşağıdaki şekilde karşımıza çıkar:

  MLIECONTRERTSFUREURSED

  Burada toplam 22 harf vardır ve 22 sayısı Kabala'nın kutsal sayısıdır.

  Gizlenmiş harfler “M” ile başlar ve “D” ile biter.

  Bu kehanette ilk üç satırın ilk harflerini yan yana yazalım: "LCE"

  “LCE” kelimesi, “CLE” kelimesinin anagramıdır.

  Fransızca “CLE” kelimesi "anahtar" anlamına gelir.[5]

  Asıl Şifre ve Çözümü
  "MLIECONTRERTSFUREURSED RORELDNAUQLSUOSCUDENGO ETNARAAEGO MCLI"

  Asıl şifre 58 adet harften oluşur. Gizemli 58 sayısı burada da karşımıza çıkmaktadır. Asıl şifreyi oluşturan harflerin anagramı Fransızca olarak aşağıda yer almaktadır:

  "ENRICO DANDOLO A ÉCRIT CLEF MONTRÉ SUR MUR SOUS LUNE QUE GARDÉ ST GRAEL"

  Türkçe'si:

  “ENRICO DANDOLO, GÖSTERİLEN ANAHTARI KUTSAL KASE'Yİ KORUYAN AY'IN ALTINDAKİ DUVARA YAZDI”

  KUTSAL KASE AYASOFYA'DA SAKLANMIŞTIR.

  truva ustadan alıntı.
   
  • Bilgi Verici Bilgi Verici x 1
 2. naftabar

  naftabar üye Kullanıcı

  Katılım:
  22 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  818
  Beğenileri:
  43
  Tecrübe Puanı:
  28
  Yer:
  Ağrı
  Cevap: D OUOSVAVV M sayısal çözümleri

  ilginç güzel paylaşım:rolleyes:
   
 3. star21

  star21 üye Kullanıcı

  Katılım:
  11 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  2.720
  Beğenileri:
  394
  Tecrübe Puanı:
  83
  Cevap: D OUOSVAVV M sayısal çözümleri

  bu şifreye ömür dayanmaz be..ben bileNLUNAKTAN yoruldum emeğine sağlık çok değişik bir konuyu ele almışsın..
   
 4. TRUVA

  TRUVA üye Kullanıcı

  Katılım:
  22 Haziran 2012
  Mesajlar:
  593
  Beğenileri:
  65
  Tecrübe Puanı:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  Cevap: D OUOSVAVV M sayısal çözümleri

  Teşekkür ederim bozkurt kardeşim.Paylaşım için.
   
 5. BABACONDA

  BABACONDA DiScOvErY Araştırmacı

  Katılım:
  25 Nisan 2016
  Mesajlar:
  986
  Beğenileri:
  2.679
  Tecrübe Puanı:
  93
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  yer 6 mensubu
  Yer:
  iDA
  eline saglik paylasim icin tesekkurler.
   

Sayfayı Paylaş