Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Dua Dostluğu | Define Mekanı- Define işaretleri

Dua Dostluğu

Konusu 'Dini konular' forumundadır ve aliveli44 tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. aliveli44

aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

Beğenileri:
    16.053
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Sevgili Dostlar,
    Başta güzel ülkemizin güzel insanları olmak üzere bütün ümmet-i Muhammed’in (aleyhissalâtü vesselam) ve sitemizde bulunan tüm kardeşlerimizin her türlü musibetten kurtulup selâmete çıkması ve maddî manevî sıkıntılardan sıyrılıp inşiraha kavuşması niyetiyle, ayrıca insanlığın en yüce hakikatlere uyanması ricasıyla bugünden başlayarak dua ve niyazda bulunalım inşallah.

De ki: “Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi? Fakat siz gerçekten yalanladınız; artık (bunun azabı da) kaçınılmaz olacaktır.” (Furkan Sûresinin 76. ve 77. Ayetleri)
    Dua ve niyazlarımızın kabul olması dileğiyle her siteye girişte besmeleyle başlayalım ve o sonsuz kudret sahibi Mevlamız dan af ve mağfiret dileyelim inşallah...

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Diğer başlık baya uzadığından bu başlık altında tekrar açtım arkadaşlar
    İnşaallah günlük giriş yapan bir kere bu bölümden
    Bir güzel dua dilesin

“De ki! Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin?” “Dua, ibadetin özüdür”
    Dua, ruhun Allah’a doğru yükselişidir
    Dua etmek, değer verilen bir aşkın, duyarlı olmanın ve sevmenin tecellisidir
    Dua, zekânın karanlık gecesine aşkın yaptığı bir hamle ve uzattığı bir ışıktır
    Aynı zamanda güvenmenin, inanmanın ve tanımanın yoludur dua
    Dua ihtiyacını kendisinde öldüren bir toplum
    Pratikte fesat ve çöküşten korunabilecek unsurlara artık sahip değildir
    Duanın etkisi bir toplumda zayıflamaya ve unutulmaya yüz tutarsa
    O toplumun çöküşüne, dirençsiz kalmasına zemin hazırlanmış olur

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü*mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

Son düzenleme: 24 Aralık 2014
    • Beğen Beğen x 19
  2. Warning

Warning üye Kullanıcı

Beğenileri:
    5.278
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Araştırma, Geliştirme
    Yer:
    istanbul

Açtık sayfayı besmele'yi şerif-i çekerek (Allah1 c.c) c.c. hayırlara vesile eylesin. (Allah1 c.c) c.c. Razı olsun üstadım eline,emeğine,yüreğine sağlık

• Beğen Beğen x 13
  3. aliveli44

aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

Beğenileri:
    16.053
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    İlk duaya gönülden amin diyorum
    Sizlerinde gönüllerine sağlık
    Rabbim tırnağınızı dahi taşa değdirmesin
    Mekanın güzel dostları

• Beğen Beğen x 11
  4. Warning

Warning üye Kullanıcı

Beğenileri:
    5.278
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Araştırma, Geliştirme
    Yer:
    istanbul
    Amin üstadım cemii cümlemizin inşaallah selam ve dua ile (Allah1 c.c)'a emanet olun

• Beğen Beğen x 12
  5. wtrk

wtrk Yasaklı Yasaklı Kullanıcı

Beğenileri:
    1.567
    Tecrübe Puanı:
    93
    (maşallah)

• Beğen Beğen x 12
  6. Lacivert24

Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

Beğenileri:
    15.846
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Emekli
    Yer:
    Erzincan
    BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM....

Ey yüceler yücesi Mevlam hata ve kusurlarımızı bağışla tüm mümin ve mümine kardeşlerimize dünyada da ahirettede iyilikler ihsan eyle... amin.

• Beğen Beğen x 12
  7. GOLD SAFİR

GOLD SAFİR üye Kullanıcı

Beğenileri:
    2.565
    Tecrübe Puanı:
    113
    Amin..

• Beğen Beğen x 10
  8. denizliden20

denizliden20 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    1.923
    Tecrübe Puanı:
    93
    allah cc.bütün ümmeti muhammedin.ne sıkıntısı varsa ne derdi varsa neye ihtiyacı varsa.başta peygamber efendimiz.sav.min ,ashabı kiramın.sadadı kiramın yüzü suyu hürmetine.yar ve yardımcısı olsun inşlh. amin 1 salavatttan sonra fatiha

• Beğen Beğen x 10
  9. mustafa.cankaya.39

mustafa.cankaya.39 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    732
    Tecrübe Puanı:
    93
    Yâ Rabbî! Beni şeytân şerrinden ve düşman şerrinden ve nefs-i emmârem şerrinden muhâfaza eyle! Evimize iyilikler, halâl ve hayrlı rızklar ihsân eyle! Ehl-i islâma selâmet ihsân eyle! A'dây-ı müslimîni kahr ve perîşân eyle! Kâfirlerle cihâd etmekde olan müslimânlara imdâd-i ilâhiyyen ile imdâd eyle!
    Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü annî.
    Yâ Rabbî! Hastalarımıza şifâ, dertli olanlarımıza devâ ihsân eyle!
    Allahümme innî es'elükessıhhate vel-âfiyete vel-emânete ve hüsnelhulkı verrıdâe bilkaderi bi-rahmetike yâ erhamerrâhimîn.
    Anama, babama ve evlâdlarıma ve akrâba ve ahbâbıma ve bütün din kardeşlerime hayrlı ömürler ve hüsn-i hulk, akl-ı selîm ve sıhhat ve âfiyet, rüşdü hidâyet ve istikâmet ihsân eyle yâ Rabbî!
    Âmîn. Velhamdü-lillâhi rabbil'âlemîn.
    Allahümme salli alâ..., Allahümme bârik alâ...,
    Allahümme Rabbenâ âtinâ...
    Velhamdü lillâhi Rabbil'âlemîn.
    Estagfirullah, estagfirullah, estagfirullah, estagfirullahel'azîm elkerîm ellezî lâ ilâhe illâ huvel-hayyel-kayyûme ve etûbü ileyh

• Beğen Beğen x 11
  10. ikizceli

ikizceli çalışmalarınızı yasal yapınız. Özel Üyemiz

Beğenileri:
    25.873
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    EMEKLİ
    Yer:
    ORDU- SAMSUN-ANKARA
    ALLAH razı olsun aliveli kardeşim.
    bir şeyler yazmak istiyorum,yazamıyorum. bizleri yaradan,sayısız nimetlerle yaşatan,verdiği nimetlerle doyduğumuz,barındığımız,her türlü ihtiyaçlarımızı karşıladığımız, eşi ve benzeri olmayan,mülkün sahibi,insanların ve bütün yaradılmışların , RABBİ olan YÜCE ALLAH ımızı ne olur çok zikrediniz. kainatın yaradılışındaki mükemmelliyeti bir düşünelim.en basitinden ,bir canlı hava almadan kaç dakika yaşayabilir?
    bir uvzumuz ,bir organımız noksan olarak yaradılmış olsak ne halde olurduk. düşüncesi bile korkunç değilmi.
    neden şanı yüce olanı,aciz< kullar olarak layıkıyla zikretmiyor,bütün noksan sıfatlardan münezzeh olana şükrümüzü yeterince sunamıyor ,nankörlerden olabiliyoruz. sadece her şeyi idrak eden aklımızın karşılığında günde binlerce hamd etsek yeterlimidir sizce.
    biz acizleri, son dinin yüce peygamberine ümmet olma şerefini bahşettiği ,en büyük nimet olarakta yüce kitabını göndererek aydınlattığı gerçeği karşısında ne yapıyoruz,bu bilinçle yaşayabiliyormuyuz,lütfen düşünelim. o yüce peygamberki ,selam ona olsun, dini yaymak adına verdiği sonsuz mücadeleyi,ümmeti için taşıdığı kaygıları,döktüğü mübarek göz yaşlarını hiç düşünebiliyormuyuz.
    YÜCE YARADANIMIZ A,kul ,yüce PEYGAMBERİMİZ ede ümmet olmanın bilinciyle yaşamayı secerek ,nefsani arzuların esiri olmaktan da ne olur kurtulalım.
    kalbimizi, ihlasla hakka yönetelim. kalbimizde sevgisini ve sevdiklerinin sevgisini yeşertmeye çalışalım. dilimiz ,boş sözler yerine,yüce isimleriyle kulluğumuzu ve şükrümüzü, peygamberimizinde ümmeti olarak, selatü selamla ,zikredenlerden olabilirsek , RAHMAN VE RAHİM olan dualarımıza MUCİB ismiyle , yüce katında karşılığını verecektir.
    el işte göz oynaşta misali ,olanlardan olmayalım inşaallah. yoksa çok bekleriz çok.bir müslüman vasfına yakışır bir yaşam dileklerimle,
    yapılan dualarımız,kabul olmuş dualar mertebesinde kabul olunması niyazımla.

• Beğen Beğen x 14

Sayfayı Paylaş