Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Egitim Konulari Selçuklu Tek Başlı Çift Aslan Sembolizmi | Define Mekanı- Define işaretleri

Egitim Konulari Selçuklu Tek Başlı Çift Aslan Sembolizmi

Konusu 'Eski uygarlıklar ve yaşam tarzları' forumundadır ve BABACONDA tarafından 10 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. BABACONDA

BABACONDA DiScOvErY Araştırmacı

Beğenileri:
    2.678
    Tecrübe Puanı:
    93
    Meslek:
    yer 6 mensubu
    Yer:
    iDA
    Selçuklu Tek Başlı Çift Aslan Sembolizmi ve Çin Sanxingdui Kültüründeki aynı Sembolizm.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

13. yy. Türk Selçuklu Panel Süsleme Parçası. Çift Aslan, Tavşan Figürlü ve Bezemeler ile süslenmiş. Selçukluların Hakimiyet ve Hükümdarlık Sembolleri olarak Aslan ve Kartal'ı kullanmaları, sanıyorum yine Kozmolojik Düşünceleri ile bağlantılı. Güneş Aslan Takımyıldızında Zirvededir ve Parlar. Çift başlı kartal, Kartal Takımyıldızını ve Eski Türk Düşüncesinde, Güneşi, ve Güneş Kuşu olarak bilinen ve küllerinden doğan, Simurg-Anka kuşunu sembolize eder.

Türk Selçuklu 13.yy. Rölyef Panel. Kadın Başlı, Üç dilimli tacı olan Kanatlı Sfenks. Ve Kanatlı Grifon. Aslında Kulaklı Selçuklu Kartalı ve Aslan Karışımı bir Hayvan..KARTAL-ASLAN..

Selçuklu Aslan Rölyef. 13.yy.

Türk Selçuklu Rölyef Pano. 13.yy. Kadın başlı, Başında üç dilimli Tacı olan, kanatlı Sfenks. Ve Sıgun Otu Yiyen Kutlu Sıgun Geyik..

Türk Selçuklu Aksaray Alay Han, 13. yy. Simetrik Tek Başlı Aslan İkonografisi.

• Beğen Beğen x 3
  2. esrarengiz2828

esrarengiz2828 Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    6.260
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    oto teknisyen araştırmacı
    Yer:
    nicopolis

üstadım bu çift başlı aslanın sikkesi varmıdır acep bi arkadaştan bi duydu idim para ediyomuş deye emeğine sağlık verdiğiin bilgiler için:)

• Beğen Beğen x 1
  3. BABACONDA

BABACONDA DiScOvErY Araştırmacı

Beğenileri:
    2.678
    Tecrübe Puanı:
    93
    Meslek:
    yer 6 mensubu
    Yer:
    iDA
    genelde literuturdeki bir cok sikkeyi gordum fakat dedigin sekilde hic rast gelmedi tek aslan ve aslan boga var o dedigini gormedim duymadim bilmiyom.

• Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş