Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Elâlem Ala Dana Aldı Ala Danalandı Da Biz Hâlâ Bir Ala Dana Alıp Da Ala Danalanamadık. | Define Mekanı- Define işaretleri

Elâlem Ala Dana Aldı Ala Danalandı Da Biz Hâlâ Bir Ala Dana Alıp Da Ala Danalanamadık.

Konusu 'Mizah, kültür ve eğlence forumu' forumundadır ve Lacivert24 tarafından 13 Kasım 2016 başlatılmıştır.

 1. Lacivert24

  Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

  Katılım:
  20 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.024
  Beğenileri:
  15.809
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Emekli
  Yer:
  Erzincan
  Biraz dilimize egzersiz yapalım mı dostlar.. de hadi bakeem...:D

  Elâlem ala dana aldı ala danalandı da biz hâlâ bir ala dana alıp da ala danalanamadık.

  Babaeskili Babacan Bahri, Beberuhi Bedri ile, bıyıksız biçkici bıngıldak Bahir’in Bigadiç’teki bonbon bonmarşesine varmışlar, o adadakilerin yüzlerine bön bön bakarak, büyülü büyük buhurdanlığı buğulu buğulu boşaltıp bomboş bırakmışlar, sonra da Bodrum’da gözden kaybolmuşlar.

  Sazende Sâzi ile Zifos Zihni zaman zaman sizin sokağın sağ kösesinde sinsi sinsi fiskoslaşarak sizi zibidi Suzi’ye sorumsuz ve soğansızsınız diye şikâyet ederler. Sason’un susuz sazlıklarında sadece soğanla sarımsak yetişebileceğini söyleyen Samsunlu sebzecilerin sözüne sizler de sessizce ve sezgilerinize sığınarak inanabilirsiniz. Sazende Sâzi ile Zifos Zihni zaman zaman sizin sokağın sağ kösesinde sinsi sinsi fiskoslaşarak sizi zibidi Suzi’ye sorumsuz ve soğansızsınız diye şikâyet ederler. Sason’un susuz sazlıklarında sadece soğanla sarımsak yetişebileceğini söyleyen Samsunlu sebzecilerin sözüne sizler de sessizce ve sezgilerinize sığınarak inanabilirsiniz.

  Şavşatlı Şaban, Şarkışlalı şipşakçı Şekip, Şişhane'deki şeytankuşunu, “şiş şişeyi şişlemiş şişe şişe hişt demiş” diye diye çıldırtıp şeytankuşuna şeytankuşunu şişletmiş.

  Çatalağzı'nda çatalsız Çatalcalı çatalcının çarpık çurpuk çalçene Çoruhluya her şeyi çarpıtmasına ne dersin? Çatalca’da topal çoban çatal yapıp çatal satar, nesi için Çatalca’da topal çoban çatal yapıp çatal satar? Kârı için Çatalca’da topal çoban çatal yapıp çatal satar. “Çarık çorap dolap, ben sana çarık çorap dolap” mı dedim dersin?

  Lâlâzâde Levent; Leyla ile Lalelili Lale'ye leblebi ile likör ikram etmiş. Lüpçüler, lütfen lüzumlu lüzumsuz lakırdıları bırakın da lüfer, risk, rot, rop, rint, ring, ray, radyoaktivite nedir diye konuşun. Lâlâzâde Levent; Leyla ile Lalelili Lale'ye leblebi ile likör ikram etmiş. Lüpçüler, lütfen lüzumlu lüzumsuz lakırdıları bırakın da lüfer, risk, rot, rop, rint, ring, ray, radyoaktivite nedir diye konuşun.

  Sedat Tınaz’ın tasası, suratsız teyzesine rastlaması ve Sâzende Sezen’in sıska sülük tazısını tuz tortusu tütsüsüne tutmasıydı.

  Şu köse yaz kösesi, Şu köse kış kösesi, Şu köşe de yaz köşesi Şu köşe de kış köşesi 0rtadaki soğuk su şişesi. Şu köse yaz kösesi, Şu köse kış kösesi, Şu köşe de yaz köşesi Şu köşe de kış köşesi 0rtadaki soğuk su şişesi.

  Cemil, Cemile ve Cemal, cumaları cilacı cüce Canip'in cicili bicili cumbalı ciltevinde cümbür cemaat cacıklı civcivle cücüklü cacık yerler, sonra da Cebecili cingöz coğrafyacının cinci ciciannesinin cırcırböceğini dinlerler. Hep beraber “Ocak kıvılcımlandırıcarından mısınız, kapı gıcırdatıcılarından mısınız? Ne ocak kıvılcımlandırıcarındanım, ne kapı gıcırdatıcılarındanım.” derler.

  Dadaylı dadımın Dodurgalı düdük delisi dedesi diline doladığı debdebeli dedim dedisiyle dırdırını dilinden düşürüp de bir kez olsun doya doya düden diyemeden, düdenin dallara doldurduğu doyumlu yemişlerden doyasıya yiyemeden d â r - ı dünyadan göçüp gitti.

  Kilisli kikirik kilimci Kağızman’daki kilitli kilisede kimliğini kimseye sezdirmeden kucak kucak kuskuslu kuşkonmazı kukumav kuşuna, kişiliksiz kulağakaçan kirli kirloz kirpiye de Kuşadası'nın kuşhanesindeki kuşbaşlı kuşbazla birlikte önce kişnişli kuşüzümünü, sonra da Kumla'nın kumlu kumlu kuşkirazını yutturmuş.

  Kınıklı kılıbık kırpıntı Kiyasettin, Kırımlı kılkuyruk kıtmiri kıkır kıkır kıkırdatarak küskütük küçümen küfeci külhaniyle külüstür Kürşat'ı külünklü küngün üstüne kütte denek devirdi.

  Kırıkhan’ın kırıkçı kırçıl kargın kırgın kırıkçısı, kırmızı kırda kıkır kıkır kıkırdayarak, Kırımlı kıkırdakçının kızıl kırlangıçlarını kışın kırlarda, Kırgızlı kırpıntıcı kırışık Kirimtov’un krikkraklarıyla besliyormuş.

  Koca kokoz kokainman kokorozlana kokorozlana Kazablankalı kozmonota kök, kok, köken, kokot, kök sökmek, kokoreç, kökmantar, köknar, köçekçe, körkandil, krematoryum, kösnüklük ne demek, diye sormuş.

  Yalancıoğlu yalıncık Yayladağı’nın yahnisini yağsız yiyebilirse de Yayladağı’nın yağlı yoğurdundan, Yüksekova'nın yusyumru yumurta yumurtlayan tavuklarından, bir de Yörük ayranıyla yufkasından asla vazgeçemez.

  Güneyli girgin gammaz Galip, Gavurdağı’nda güpegündüz galeyana gelmiş de Gülgiloglu Gaziantepli gazinocuyu Gölköylü gitaristle birlikte Gümüşhane’ye göndermiş. Geçen gece Gemerek’ten Gediz’e gelen Gebzeli gezginci gizemcilerden gitarist general Genzel, gençlere, gerçek dışılıkla gerçeklik dışı ilişkiler arasında ne gibi bir geçerlilik gerçekliği olduğunu sormuşmuş. Güneyli girgin gammaz Galip, Gavurdağı’nda güpegündüz galeyana gelmiş de Gülgiloglu Gaziantepli gazinocuyu Gölköylü gitaristle birlikte Gümüşhane’ye göndermiş. Geçen gece Gemerek’ten Gediz’e gelen Gebzeli gezginci gizemcilerden gitarist general Genzel, gençlere, gerçek dışılıkla gerçeklik dışı ilişkiler arasında ne gibi bir geçerlilik gerçekliği olduğunu sormuşmuş.

  Galata kulesi kapısı karşısındaki kuru kahvecinin gıdısı çıkık, dişi kırık, kurbağa kafalı, karakonsolos kalfası Hakkı karışıklığa getirip kahveye kavruk kakule kırığı kattı.

  Hahamhanede, hahambaşı, hahamı homur homur homurdanır görünce hemencecik heyecanlandı, hızlandı, hoşnutsuz, hırçın, halhallarla halkaları, halatları hallaçlara verdi.

  Batı tepede tahta depo dibinde beytutet eden pullu dede tekkesinden matrut bitli Vedat, dar derede tatlı duttan dürülü pide yutup, pösteki dide dide dört ayda dört türlü derde tutuldu.

  Bir pirinci birinci buluşta bir inci gibi birbirlerine bağlayıp Perlepe berberi bastıbacak Bedri ile beraber Bursa bağrına doğru parasız giden bu paytak budala; baş asi topal Badi’den biberli bir papara yedi de beş kuruş para vermedi.

  Baldıran dalları ballandırılmalı mı, ballandırılmamalı mı? Sonra o bala daldırılan baldıran dalları dallandırılmalı mı, ballı dalla dallandırılmamalı mı?

  Titiz, temiz, tendürüst dürüst dadım; tadını tattığı tere demetini dide dide dağıttı da hiddetinden hem dut dalında takılı duran dırıltı düdüğünü öttürdü, hem de didine didine dedim dedi, dedim dedi dedi durdu.

  Üstü üç taşlı, taç saplı, üç tunç tası çaldıran mı çabuk çıldırır, yoksa iç içe yüz ton saç kaplı çanı kaldıran mı çabuk çıldırır? Üç tunç tas has kayısı hoşafı. Üstü üç taşlı, taç saplı, üç tunç tası çaldıran mı çabuk çıldırır, yoksa iç içe yüz ton saç kaplı çanı kaldıran mı çabuk çıldırır?.
   
  • Beğen Beğen x 2
  • Eğlenceli Eğlenceli x 1

Sayfayı Paylaş