Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Günahı Gizlemek. | Define Mekanı- Define işaretleri

Günahı Gizlemek.

Konusu 'Hadisler' forumundadır ve MAVRAN tarafından 14 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. MAVRAN

MAVRAN Usta Define İşaretleri

Beğenileri:
    6.202
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    Trabzon_Kocaeli
    ......................................Günahı Gizlemek...........................

"Ümmetimden, günahlarını aleni olarak yapanlar dışında herkes affedilecektir. Adam, yasaklanmış bir işi geceleyin gizlide yapıp da Allah Teala onu örtmüşken sabahleyin kalkarak, 'Ben, dün gece şöyle yaptım' demesi de günahı alenen yapmak sayılır. Rabb'i onu geceleyin örtmüş, o ise sabahlıyor ve Allah'ın ondan örttüğünü açığa vuruyor."

Bir insana layık olan, her halükarda günah günah işlememektir. Fakat insan olmak hasebiyle bir günah işlerse bundan hemen tövbe etmeli, günahını başkalarına haber verip teşhir etmek büyük bir cür'et ve hayasızlıktır. Başkalarına kötü örnek olup edepsizce hakaret eden kimse ilahi affa layik olamaz. Bu tür cahilce hareketlerden uzak durulmalıdır.

• Beğen Beğen x 4
  2. Lacivert24

Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

Beğenileri:
    15.955
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Emekli
    Yer:
    Erzincan
    Allah cc. razı olsun dostum inşAllah bağışlananlardan oluruz...:(