Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Google Reklam Politikası Hk | Define Mekanı- Define işaretleri

Google Reklam Politikası Hk

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve BoZKu®T tarafından 17 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. BoZKu®T

BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

Beğenileri:
    11.488
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    İstanbul
    selamunalaykum,

herkese merhaba,

Google Reklam Politikası

Forumda en çok şikayet edilen konulardan birisi forum içindeki reklamlar. şimdi gönül isterdi ki forum içerisine reklam koymayalım.Fakat tek gelir kaynağımız google adsense reklamları dır. burada kullanıcılarımıza ücretsiz yardımcı olma gayretindeyiz, ama şunu da unutmamak gerekir ki forum sitelerinin bir maliyeti var.

Konuya dönecek olursak, google adsende reklamları neye göre yayınlanır. yani ben neden bu reklamı görüyorum veya bu reklam benim ilgilendiğim şeylerle hiç alakası yok diyebiliyoruz.

google adsense reklamları her kişinin google de açtığı oturum mail ine göre veri çeker. mesela google chrome dan girdiniz veya yandex mozilla vss. gmail iniz ile bu tarayıcılarda oturum açtığınızda aradığınız her ürün her konu yani google de aradığınız ne varsa, o tarayıcıların ve telefonunuzun ön belleklerinde depolanır. depolanan bu verileri google algoritmaları bilgisayarınız dan ve telefonunuzdan çekerek sizin ilgi duyduğunuz konuları bulur. (örneğin; iphone, drone helikopter, futbol, spor vs.vs)

ve siz ne zaman bir forum sitesine girseniz mobilden veya masaüstü bilgisayardan, o forum sitesinde google adsense reklamları varsa, size öneri olarak sunacağı reklamlar iphone, drone helikopter, futbol, spor bunlar olacaktır.
    Bu google nin reklam polikasıdır ve inanılmaz bir şekilde çalışır. bir kez bir şey aramanızda, oyun oynarken herhangi bir uygulamaya girerken, sosyal medyada dolaşırken aynı şeyler karşınıza çıkıp durur. sonra şunu deriz, ya bu google nerden biliyor benim bunu aradığımı :) deriz.

Not: arkadaş ben senin dedikleri yapmıyorum ama yinede bana istemediğim şeyler çıkıyor diyorsanız, google neye göre reklam yayınlıyor.
    sebepleri;
    1-internet erişiminiz ortak paylaşımlı olabilir (komşularla vs)
    2-aynı mail adresini bir kaç yerde kullanıyor olabilirsiniz.
    3-aynı maili ev hanenizde bulunan diğer telefonlarda kurduysanız.
    4-değişken ip lere sahipseniz.

Bu konu forumda çok kez soruldugu ıcın uzun bir yazı yazma gereği duydum. hem bilgilendirme hem bilinçlendirme adına.
    umarım faydası olur.

• Beğen Beğen x 4
    • Doğru Doğru x 1
    • Bilgi Verici Bilgi Verici x 1
  2. gıral

gıral V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    1.075
    Tecrübe Puanı:
    113
    Usta elbette reklam almana bişe demiyoruz tabiki al bizim içerik hakkındaki rahatsızlıktan dolayı söylemlerimiz senin açıklayıcı bilgilerinle biraz uyuşmuyor Mesala diyelimki Google da ben kızları aradım baktım farazayani eee benbitek kızlarımı aradımda heponlar geliyor birsürü mevzuyu araştırıyorum niye onlardan bişe çıkmıyorda bitek bu kızlar çıkıyor arkadaş yani neyse buyeni sürümde oldu şuankinde görmedim usta beni yanlış anlama benim maksadım genel olan rahatsızlıklar kişisel bişe değil saygı ve sevgilerimle

• Allah(c.c) Razı Olsun Allah(c.c) Razı Olsun x 1
  3. BoZKu®T

BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

Beğenileri:
    11.488
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    İstanbul
    yeni sürüme eklemiş oldugum reklam kodları ile şuanki reklam kodları aynı.
    1-internet erişiminiz ortak paylaşımlı olabilir (komşularla vs)
    2-aynı mail adresini bir kaç yerde kullanıyor olabilirsiniz.
    3-aynı maili ev hanenizde bulunan diğer telefonlarda kurduysanız.
    4-değişken ip lere sahipseniz.
    şunlar biri bile sizin şikayetinize sebep olabilir.
    neyseki düzelmiş şuan sorun yoksa iyi. mesela benim ip nolarım sabit . iş yerinde güvenlik duvarı var. o nedenle sadece tek ip den çıkış yapıyoruz. senin dediğin şekilde 1 tane bile reklam açılmadı. kesin şundandır dıyemıycem.

• Beğen Beğen x 2
  4. MAVRAN

MAVRAN Usta Define İşaretleri

Beğenileri:
    6.076
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    Trabzon_Kocaeli
    Arkadaşlar ustam açık açık yazdı sitenin giderleri oluyor, hiç birimiz burada aylık bir üyelik ödemiyoruz dolayısı ile reklam almak zorundayız. Evet bazen farklı reklamlar çıkabilir ilgimi çekmediği için hiç önemsemiyor ve ilgilenmiyorum sizde aynısını yapabilirsiniz. Reklamsız olmaz arkadaşar. ALLAHA emanet olun

• Dostça Dostça x 1
  5. Lacivert24

Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

Beğenileri:
    15.716
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Emekli
    Yer:
    Erzincan
    Şu reklamlar nerde... teknoloji ekibinin haricinde ben reklam görmüyorum...(kahkaha)

• Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş