Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik * Harika Bir Yer Buldum * | Define Mekanı- Define işaretleri

* Harika Bir Yer Buldum *

Konusu 'Fotoğraflı Define işaretleri, anlam ve çözümleri -' forumundadır ve Beardly85 tarafından 9 Ekim 2019 başlatılmıştır.

1. Beardly85

Beardly85 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    61
    Tecrübe Puanı:
    18
    Cümleten herkese selamlar, huzur ve sağlık dilerim.
    Memlekette şöyle güzel bir yapı buldum.Üstelik yıllardır üzerine yığılmış toprakla kapalı olan bu alanı herkesin mağara olarak bilmesi ve soruşturmalarım doğrultusunda çok uzun zamandır doğru şekilde keşfedilmediğini öğrendim.Şimdi siz kıymetli dostlar ve abilerden yorum ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.Ben birkaç araştırma yaptığımda roma tipi tümülüslerde genellikle girişlerdeki yapılarla benzettim.Fakat tümülüs denecek bir tepe yok.Google'da arattığımda bu yapıya benzer çok fotoğraf var.Tabi yine de yanlış yönlendirmeyeyim fikrinizi, doğruyu bulmaya talibim.Teşekkürler.

** Yapıda horasan veya bir tür harç kullanılmış.Özellikle yakın foto ve videoda anlayabilirsiniz.**
    ** Bazı bilinçsiz arkadaşlar ben keşfettikten sonra bilinçsiz ve yanlış bi şekilde tahribe uğratmışlar bir miktar fakat çok kısa sürede önledim. **
    ** VİDEOYU EN SON KISMA EKLİYORUM KUSURLARIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLERİM SAYGILAR **

Bu arada fotoğraflara geçmeden evvel yıllardır üyesi olduğum bu kıymetli forumun(bu 2. hesabımdır) eski tadına geri dönmesi temennisindeyim.Bunu da en iyi hatırladığım kadarıyla @MAVRAN @ASİAVCI @komana @Mirkut @Lacivert24 @aliveli44 @ikizceli @ersan @wolf_52 @esrarengiz2828 @A21MEDLİ @metin77 @Erdem @kervan07 @Kader25 @burgaz @grasviti gibi buraların eski toprakları olan abilerimiz,dostlarımız,ustalarımız öncülük ederek bizler ve yeni kardeşlerimizle yol alarak başaracağımız kanısındayım. İnşallah sağlıkta sıhhatte tekrar burada eski aktiviteleriyle bulunurlar.Her birine selamlar.Unuttuğumuz varsa affola.Geçeyim fotoğraflara ve videoya ;

2. yoksul

yoksul V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    418
    Tecrübe Puanı:
    63
    Meslek:
    emekli
    Yer:
    istanbul
    burası bir giriş olabilir belki de bir ayazma ,fakat altdan üçüncü foto olması gerekir hani bir çif göz gibi duran yeşilimsi foto işte o fotoda gözün solundaki olay sanki bir gizli kasaymış horasan sıvası bozulmuş mu ne çok bariz görülüyor zaten sol gözün pozisyonu da orayı tarif edermiş gibi ,horasan sıvası bozulmuş mu ne çok bariz .açarsanız orayı sanki sevinecekmişsiniz gibi bir hisse kapıldım

• Beğen Beğen x 2
  3. MAVRAN

MAVRAN Usta Define İşaretleri

Beğenileri:
    6.126
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    Trabzon_Kocaeli
    Güzel bir yer bu zamana kadar bakir kalmasi ilgi çekici.
    Öncelikle sizi buraya yönlendiren neydi bir harita halk efsanesi ne bileyim anlatılan bir hayat hikayesi mi yoksa bir işaret mi.
    İkincisi buranın uzerinde olan bitki ortusu yanda olandan daha küçük gibi büyüyemiyor gibi ne dersin gözlemleyen sensin.
    Bir diğeri ise buraya çıkan yolu göremedim yolun resmini de bizimle paylaşsaydın daha iyi olurdu.
    Öncelikle içeride olan toprağı çok özenle temizleyin hiç bir yeri kırmadan dökmeden lütfen. Mümkün ise fırça ve mala kullanın. Çıkarmış olduğunuz toprağı mümkün ise eleyin içinden çıkacak en küçük kalıntı bize orada neler yaşandığının habercisi olacak.
    Birde üstte boşluk arayın bakalım boşluk var mı ve boşluk ararken havalandırmaya dikkat edin lutfen.
    Allah yardımcın olsun
    Lütfen izinsiz hiç bir kazı yapmayın ve bulduğunuz hiç bir esere zarar vermeyin

• Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş