Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik işaretin arazi ile uyumluğu | Define Mekanı- Define işaretleri

işaretin arazi ile uyumluğu

Konusu 'Arazi şartları ve profesyonel gözlem teknikleri' forumundadır ve A21MEDLİ tarafından 23 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. A21MEDLİ

A21MEDLİ Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    3.133
    Tecrübe Puanı:
    113
    S.a Arkadaşlar gidip gördüğüm işaretin,araziyle nasıl uyum halinde olduğunu resimli anlatacağım.burada çıkaracağımız ders işaret her ne olursa olsun,hep doğayı KORDİNAT olarak kullanıldığının en güzel versiyonudur.

işaretlere hep mantıksal çerçevede bakılmalıyız
    ''işaretimiz bu araziye göre 1000/1 ölçeğindedir'',bunda birazda inşaatçı ve projelerle haşır neşir içinde olduğumdan dolayı bu durum gözden kaçmaz şekilde bellidir.işaretteki çatlaklığın uzunluğuyla? derenin az sağa doğru olan kısmından,işaretimin bulunduğu kayanın dibine kadar olan uzunluğunu göz kararıyla 100/1 ölçeklediğimizde aynı çıkar.çatlaklık=Dere aynı çıktıktan sonra proje yerli yerine oturdu.
    benimsediğim mantık beni bu çözülmesi zor işarette bile mahcup etmediği düşüncesindeyim..mal yeri nerde?? diyecek olursanız,oda bende kalsın.:(

işaretin uyumlu arazisini tek fortoya sığdıramadığımdan dolayı,araziyi parsel parsel çekmek zorunda kaldım.

konularınıza resim çekerken işaretin ve çevresinin bu şekilde çekip,daha güzel yorumlar gelmesine vesile olur..

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Son düzenleme: 28 Ağustos 2016
    • Beğen Beğen x 5
  2. beytanya

beytanya üye Kullanıcı

Beğenileri:
    46
    Tecrübe Puanı:
    18
    Yer:
    Ağrı
    Cevap: işaretin arazi ile uyumluğu

Elinize sağlık, çok güzel bilgi vermişsiniz. Teşekkürler:rolleyes:

3. aliveli44

aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

Beğenileri:
    15.944
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya

Güzel bilgi
    Güzel paylaşım:rolleyes:

• Beğen Beğen x 2
  4. naftabar

naftabar üye Kullanıcı

Beğenileri:
    43
    Tecrübe Puanı:
    28
    Yer:
    Ağrı

elinize sağlık:rolleyes: çok değerli bilgi vermişsiniz değerli ustam;)

5. star21

star21 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    394
    Tecrübe Puanı:
    83

eyvallah toprağım ama sanki biraz tesadüf gibi olmuş burası..ve yerleşim yeri değil mi orası burası hangi köy

6. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.133
    Tecrübe Puanı:
    113

ne gibi tesadüf? kafana takılanı söylede,açıklık getireyim.
    karacadağın zirvesinde bir köydür..

• Beğen Beğen x 2
  7. star21

star21 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    394
    Tecrübe Puanı:
    83

benim amacalar da o tarafda..ve sene 2003 de bir hoca alıp gittiler bir yer varmış..aradan bir gün sonra geldiler ne oldu amca dedim bir türlü bulamadık..bulduk ama sürekli yer değiştiriyo dedi..orada çok fazla yer var..kafama takılan şey o işaretin ne işareti insan kafası mı

8. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.133
    Tecrübe Puanı:
    113

ben buraya 2000 yılı başında da gitmiştim.ozamanlar sadece bakmakla kalmıştım,hiç bri çözümleme yapamadan geri geldim.o yıllarda resimdeki insandı kafasıydı bıyığı sakalı net belliydi,yıllar sonra resimde deforme meydana geldiğini gördüm.
    bu resim benim gözümde yaa kral veya din adamı mumyasıdır.çünkü eli kolu ayakları sarmalanmış bir vaziyette duruyor..bunun mezarı ve mal yeri çizdiğim arazinin kordinatında gizlidir.bu resiim benim gözümde haritadır haritayı araziye oturtunmu her şey meydana çıkar..ama BAKMASINI değil GÖRMESİNİ bilenlere..

işaretlere sadece işaret gözüyle bakmayın araziye uydurun bakın bakalım uyuyormu uymuyormu,elinizde onlarca resim var denemesi beleş..işaret yapılmış bir kayanın yüzeyi bulunduğun arazinin yapısıdır..vede kayanın genel kısmıda bulunduğu arazinin yüz olçümüne denktir. (mezar sunularından oymalarından bahsetmiyorum)gerçek define işaretleri bu şekilde yapılıp,kayası dizayn edilmiş.

konudaki bu karacadağa giden işaretçi insanlar inanın kayalara bakmaktan dolayı kaya manyağı olurlar..:Dçünkü burası volkanik bölgedir, her kayadaki kabartmayı-çizgiyi işaret diye sunarlar buna bağlı olarak çözümlemesini yaparlar,bu çabaları beyhude bir sonuçtan öteye gitmez.
    saygılar..

• Beğen Beğen x 3
  9. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.133
    Tecrübe Puanı:
    113

toprağım bakma mal yer değiştiryor diyen hocalara,malı bulmak sıkıyor yaa ne yapsın? en son çare
    üç harflilerin üzerine suçu yıkmak..:D

• Beğen Beğen x 2
  10. BoZKu®T

BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

Beğenileri:
    11.462
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    İstanbul

s.a

bu güzel paylaşım için tesekkur ederım.dikkat cekecegım noktada şudur,yaptıgınız şu yoruma dıkkat ettım,bir çok işarete yorum yapan kişilerin o işarete göre anlattıkları aklıma geldi.

tekrar tesekkurler.

özet olarak yukardaki ifade işaret çözmede bir teknik niteliğinde.yine dediğiniz gibi,elimizdeki işaretlere bakarak bu yorumları inceleyebiliriz.

hacı hoca işindeki yer değişme mevzusu gercekten esrarını koruyor.ama bu konuda verılen son yorumlar doğru oldugunu gosterir nitelikte,adam bulamayınca cin lere atıyor topu.

kolay gelsın.

• Beğen Beğen x 3

Sayfayı Paylaş