Kim Bu Insanlar (maden Ve Mineral Arayıcıları)

Konusu 'Güncel AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) Bölümü' forumundadır ve bornovalı tarafından 23 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. aliömer

aliömer üye Kullanıcı

Beğenileri:
    1.599
    Tecrübe Puanı:
    93
    Bornovalı ustam yazdıklarınızı pür dikkat okurken karşımda ak saçlı ak sakalı biraz yorgun ama inançlı ve bir okadar kararlı bilge bir insan görüyorum sanki. Emin ol ustam yazdıklarınızı okurken beynimde bir çok şey geçiyor ne yazıki düşündüklerimi yazıya dökecek kadar bir yeteneğe sahip degilim cehaletimi maruz gör. Sevgili ustam herhangi bir bilimsel yönü olmasada insan vücuduyla bütünleşen metallerin ne gibi bir etki veya tepki yaratacağını bu metallerin başka metaller üzerinde nasıl bir tepki yarattığını insanda bunu harekete geçiren enerjinin ne olduğunu kendimce cevap bulmaya çalıştım ve yine insanın psikolojik durumunun nasıl bir etki yaptığını öğrenmeye çalıştım. Neticede insanın ruh halinin ve psikolojik durumunun çubukta büyük etki yaratığını gördüm ruh hali dingin sakin ve huzurlu olan birinin tespitlerinin aksi durumu yaşayanlara oranla çok başarılı olduklarını gördüm. Uzun yıllar çubuklarla çalışmalar yaptım aklınıza gelebilecek her yöntemi denedim hata ismi çokta bilinmeyen metaller kullandım sonuç itibariyle değerli sınıfına giren metallerin basit metaller oranla arazide dahada başarılı olduğunu açık ve net gördüm. Bu metallerin insan vücudunda aldığı enerjiyi veya adı herneyse daha iyi alıp ve yansıtığını düşünüyorum. Gönül isterdiki kullandığım yöntemleri açıklayayayım ne yazikki bu işi attık ticari amaçlar için kullanılıyor. Farklı isimler altında piyasaya çubuklar sürülmekte bu yola insanlar sümürülmektedir. Burada bir şeye daha değinmek istiyorum özelikle frekansla çalışan elektronik devreli alan taramalar hiç bir işe yaramazlar sebebi frekansla çalıştıkları içindir şöyleki 5000 khz frakansla çalışan bir çihaz arazide 5000 khz den düşük frekansları almaz ama 5000 khz üzeri tüm frekansları alacaktır yani 1 gibi bir rakam farkından etkilenecektir. Bu durumları göz önüne alarak yapay bir sensör geliştirdik bu sensör çubukla birlikte kullanınca inanılmaz sonuçlar vermektedir. Bu sensörler biri toprağa diğeri çubuklara bağlı bu yolla arazide oluşan manyetik farklılığı yakalayıp değerli değersiz yada mineral olduğunu anlayabiliyoruz. Bu şekilde hedef nokta belirlenir ve daha sonra tam noktalama yapılır. Şimdi bu durumun bilimsel açıklamasını yapamıyorum ama altın gibi diyamentik metallerin manyetik alanlara yatay değilde dikey bir şekilde tepki verdiğini söyleyebilirim . Bizde burada böylesi bir hat yakalamaya çalıştık. Son olarak herbir Metallin manyetik alanlara farklıda olsa tepki verdiğini kendimce gördüm. Arazide manyetik alan yaratan şey çok derin olmamak kaydıyla kendisine yani manyetiğe değil onu oluşturan yapıya ulaşmak mümkün.

• Beğen Beğen x 3
  2. coltak

coltak üye Kullanıcı

Beğenileri:
    1
    Tecrübe Puanı:
    3
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    kastamonu

3. Koraşoğlu