Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik kudret kalesi | Define Mekanı- Define işaretleri

kudret kalesi

Konusu 'Eşkiya belgeleri - Bandit documents' forumundadır ve BatıBeyi tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BatıBeyi

  BatıBeyi Yasaklı Yasaklı

  Katılım:
  21 Eylül 2011
  Mesajlar:
  0
  Beğenileri:
  33
  Tecrübe Puanı:
  0
  Yer:
  bitmek üzereyim
  - Kudret kalesi sarp bir yerde kuru bir dere üzerindedir. Kaleye sadece batıdan doğuya girilir. Bu kaleye çıkarken yerde ( yani boy hizasından aşağıda bir mağaranın önünden geçilir. Mağaranın sağında bir yarım kılıç solunda bri yarım kol kabartmadır. Mağara kapısının üzerinde deliklere sokulmuş iki bayyoza şişe içlerinde 40 ar adet beşi bir yerde ve bu mağaranın anlatıldığı bir harita vardır.

  2- Mağara içine girdiğimizde oturan bir dervişe benzer taş kendi yatağına bakar haldedir. Bu taş yatağa gelirsek ortasındaki sıvalı bölüm içinde bir heybe fındık altını konulmuştur. Horasan sıva altındadır. Sol tarafta bir ocak yeri ateş yanmıştır. Ocak yerinin zemini altında bir miktar mal konulup üzerine bir taş kapatılmış kenarları sıvanmıştır. Mağara karşısında çır çır pınar denilen bir su kaynar bu sudan su içmek için ayağımızı bir yerım değirmen taşına dayarız bu taş altında bir bakraç para vardır.

  3- Kale üzerine çıkarsak etrafı taş kaldırımla çevrilmiş bir mezar yeri görürüz. Bu mezarın ayak ucu kısmında ufak bir mal konmuştur. Ayrıca mezarın 4 ayrı köşesinde 4 ufak mal daha toprak içine dökme haldedir. Bu mezardan 72 basamak ile güneye su yoluna inilir.

  4- Kudret kayanın güneyinde bir sahanlık su toplama yeri vardır. Burası mahsen kapağıdır.

  5- Kudret kayanın doğusunda çıkıntı yapmış bir kayada 7 adet bir birine bağlı haç , kuş resimleri ve 3 adet mağara delikleri vardır. Bu deliklerden ikisine merdiven dayanabilir.

  6- Kayanın güneyinde bir çerçeve içinde 3 adet kız resimleri vardır. Bu çerçeve olan kısımdanda ayrı bir yol mahsene iner ama zahmetli ve tehlikeli olan yollardandır.

  7- Kayanın güney üst kısmında bir tuvalet kanalı kanalın ucu güneye dereye iner. Burda pislik içine dökülen bir miktar para vardır. Kanalın ucuna aşağı inersek bir insan boyu kadara aşağıda bir çıkıntı yer hamile bir kadın karnı gibidir. Bu horasan sıvadır. İçinde 28 okka fındık altını vardır.

  8- Kayanın güney batı tarafında yan yan gelinerek girilen bir mağara vardır. Yaya mağarasıdır. Mağara içinde bir baca vardır. Kahve ocaklığıdır. Mağara ortası mahsene inen kapaktır. Ocak yerinin altında ufak bir parası vardır.

  9 - Bu mağaranın 35 adım güney batısında dervişe benzeyen bir taş vardır. Taşı tanımamız için altında 3 adet burgu deliği vardır. Bu taşın altı kuyudur. Burada üst üste konmuş 5 adet kazan vardır. Bunlar kaldırılırsa altından ana mahsene gidilir. Bu mahsen içinde eskilerden kalan 366 adet heykel vardır.

  10- Kalenin doğusunda kel bir tepenin üzerinde 3 adet mezar yanyanadır. Orta mezar içerisine bir miktar külçe altın konulmuştur. Bu paraya aldanmayıp inmeye devam edilirse bir tünele çıkılır.
  Horasan kapaklıdır. Buradaki tünelde külçeler tuğla gibi dizilmiştir. 72 tonluk variyettir. Kudret kalesinin tüm mahsenlerine bu tünelden gidilir. Tuzaksızdır. Karbonla zehirlenmiştir. Havalandırılmalıdır.

  11- Kudret kalesinin doğu kısmında büyükçe bir yığma vardır. Bu yığma kaleye gelen kervanların mallarını kaleye soktukları mürettebat cümle kapısıdır. Bu yığma taş yığmadır altında demir kapılar vardır. Çok tuzaklıdır.

  12- Bu taş yığmanın altında yan giden bir tünel vardır. Çok zehirlidir. 780 kişinin zehirlendiği horasan duvarlı ranzalı mürettabat yatakhanelerine gider. her biri 170 er heybe para alan büyük küpler buradadır.

  13- Demir kapılar önünde yerde bir sofra üzerinde 9 kilo altın alan bir tuzluk vardır. Buranın tavanında bir çöreklenmiş yılan vardır. Bu değirmen taşıdır. Bu yılan tuzaktır.

  14 - Bu sofraya 3 basamak merdiven ile çıkılır. Birinci basamak sökülüp altındaki mekanik tuzak kendine doğru çekilerek yılanın tuzağı iptal olacaktır.

  15- Demir kapı üzerinde bir anahtar vardır. Anahtar ile kalı açılıp içeri girilecektir. Girince hemen sağda bir çerçeve ziftlidir. Bu çerçeve içindeki manivela hariket ettirilerek demir kapının tuzağı iptal olur.yanlız bu olay 10 dakika içinde olmalı yoksa kapı kendini kilitler ve içerdekiler ölür.

  16- Burda bir arap elinde kılıç karışında kız bunlar alibey ve kızının heykelleridir. Büyük variyet burada saklıdır. Heykeller ve külçe altınlardan oluşur.

  17- Kudret kalenin doğusundan gelen dere kurudur. Güney batıdan gelen sulu dere ile çatak yapar. Bu çatakta emin ağaya ait bir değirmen vardır. Bu çataktan az aşağıda derenin suyu mavi gölet dediğimiz bir gölete dökülür.

  18- Burda su birikir bu su kuruderenin ikinci katından gelen gizli su ile birleşir. Doğudan batıya uzanan tarihi bende arazinin suyu emdirilip verilmiştir. Bu kuru dere içinde 31 adet odalar bir birine bakar haldedir. Bunların içinde heykeller vardır.

  19- Sulu dere çatağa gelmeden önce kudret kalenin güneyini yalayıp geçer dere burada Z çizer bu Z çizen noktanın ortasından bir kaldırım yol geçer. Bu kaldırımın yanında 4 köşe sarı bir taşın 4 tarafındaki deliklerde 20 şer adet para vardır. Bu taş çift katlı derenin alt katına inen kapak taşıdır. Bu taşın ortasında bir tuz fincanı içinde alt derenin haritası vardır. Buradaki kaldırım yol iki kayanın arasında biter.

  20- Kaldırımın bittiği yerde sol tarafta siyah bir taşa domuz resmi yapılmıştır. Bu taş içinde Kudret kalesinin 18 adet planlı krokisi vardır. Domuz altında takyanus parası kaldırımın bittiği yerde mahsen vardır.

  Kudret kalenin paraları bunlar bulan gören alabilecek olan alsın.
  not alıntıdır saygılar
  __________________
   
  • Beğen Beğen x 3
 2. BoZKu®T

  BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

  Katılım:
  22 Mart 2012
  Mesajlar:
  8.167
  Beğenileri:
  11.521
  Tecrübe Puanı:
  113
  Yer:
  İstanbul
  Cevap: kudret kalesi

  eline sağlık korkut kardeşim.
   
  • Beğen Beğen x 2
 3. kaan5557

  kaan5557 üye Kullanıcı

  Katılım:
  5 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  52
  Beğenileri:
  14
  Tecrübe Puanı:
  8
  Cevap: kudret kalesi

  Korkut Usta maşaallah Wolçan , topal manol, kudret kalesi, şahin tepesi vesaire tüm eşkiya belgeleri araştırma ve arşivlerinizde mevcut...Bunlar bulunacaksa sen bulursun...hadi hayırlısı...
   
  • Beğen Beğen x 3
 4. BatıBeyi

  BatıBeyi Yasaklı Yasaklı

  Katılım:
  21 Eylül 2011
  Mesajlar:
  0
  Beğenileri:
  33
  Tecrübe Puanı:
  0
  Yer:
  bitmek üzereyim
  Cevap: kudret kalesi

  kaan ustam bulmaya çok meraklıyım ama olaya nerden başlaycağımı bilsem belki bulurm:D:D
   
  • Beğen Beğen x 1
 5. kaan5557

  kaan5557 üye Kullanıcı

  Katılım:
  5 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  52
  Beğenileri:
  14
  Tecrübe Puanı:
  8
  Cevap: kudret kalesi

  Usta önce belgelerde ismi geçen yerlerin hangi bölge de yoğunlaştığını çöz...trakya bölgesi marmara bölgesi Osmanlı başkentine pek yakın olduğunundan eşkiyaların fink atabileceği bölgeler değil...Bu eşkiyaların lojistik desteğe ihtiyacı olacağından merkeze uzak ve kendi halklarının sayısal çoğunlğu olabileceği yerler olmalı...Kolay gelsin Korkut Usta...
   
  • Beğen Beğen x 1
 6. çete

  çete üye Kullanıcı

  Katılım:
  1 Aralık 2012
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  0
  Tecrübe Puanı:
  1
  Meslek:
  emekli
  Cevap: kudret kalesi

  slam ustam. verdiğin bilgilere çok tşkler.sağol...
   
 7. star21

  star21 üye Kullanıcı

  Katılım:
  11 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  2.720
  Beğenileri:
  394
  Tecrübe Puanı:
  83
  Cevap: kudret kalesi

  şimdi bu kudret kalê bulundu mu yoksa hala gizemini sürdürüyor mu..çünkü hemen hemen her yerde var bu kalê
   
 8. montenegro

  montenegro üye Kullanıcı

  Katılım:
  24 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  6
  Tecrübe Puanı:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  m.h.a. ben kutret kaleyi kurt kaleyi ve ceneviz kaleyi billiyorum.gittim gordum iki sefer acik magara yok.kutret kalenin izaretini on sene once kirdilar ben ongordum.bu izaret kalenin dogusunda hemkalenin bas izaretidir.kim billiyor nedir bu izaret onune bir konu yaparim.
   
  • Beğen Beğen x 1
 9. ÇALKAYA 28

  ÇALKAYA 28 Document/Belge/Usta Define İşaretleri

  Katılım:
  24 Kasım 2011
  Mesajlar:
  2.547
  Beğenileri:
  4.133
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  kudretkaleyi bulmek için kurt derenin başındaki kurdu ondan sonra yatan kurdu kurt kaleyi dereyi takibende kudret kaleyi bulursun illa adres lazımsa gümüşhane yi vede giresunun yüksek kısımlarını yaylayı derim
   
  • Beğen Beğen x 1
 10. BaTTaLGaZi44

  BaTTaLGaZi44 üye Kullanıcı

  Katılım:
  24 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.201
  Beğenileri:
  2.050
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Ticaret
  Yer:
  İstanbul - Malatya
  Sa. ustam bizim malatya belgeleri ne oldu bi ara istemiştim senden :)
   

Sayfayı Paylaş