Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Medeniyet Mi, Eşkiya Mı? Ve Malı Nerede Olabilir? | Define Mekanı- Define işaretleri

Medeniyet Mi, Eşkiya Mı? Ve Malı Nerede Olabilir?

Konusu 'Fotoğraflı Define işaretleri, anlam ve çözümleri -' forumundadır ve Abdullah313 tarafından 14 Nisan 2019 başlatılmıştır.

1. Abdullah313

Abdullah313 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    1.199
    Tecrübe Puanı:
    93
    Ben bölgeye hiç gitmedim soru sorulursa cevap vermeyeceğim zaten bildiklerimi yazacağım, fotoları gönderen arkadaşın resimleri yüklüyorum. Ben işaretten anlamadığım için hiç bir fikrim yok. Orada olsaydım çubukla ve cihazlarımla bakardım ama gitmeye değecek mi (çok zorlu bir yermiş hissi verdiğinden) bilemedim. çok zayıf bir insanın yan olarak girebileceği yarıkta karşılıklı 2 halka ve birinde yüz diğerinde yılan (onlarda tam emin değil ama beziyormuş). devamında sanırım 4-5 metre sonra biten bir mağara...başka da ayrıntı yok maalesef. belki daha evvel benzeri ile karşılaşılmasa da ustalarımızın "ben olsam şuraya daha çok dikkat ederdim" şeklindeki tüm yönlendirmeler dikkate alınacaktır...

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

• Beğen Beğen x 1
  2. gıral

gıral V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    1.242
    Tecrübe Puanı:
    113
    Kesinlikle medeniyet işi, diyebiliriz . Önemli birinin mezarı olabilir

• Beğen Beğen x 2
  3. esrarengiz2828

esrarengiz2828 Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    6.295
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    oto teknisyen araştırmacı
    Yer:
    nicopolis
    hitit yada hattuşa sembollerine benziyor tahta oturan bir kral ve ona hediye veren bi kral yada kraliçeli bi figürler var bunlar mezar hediyesi olabilir krallık hediyesi olabilir iresimler daha geniş tutulmalı bu kayalık ve yüksekten arazi görünümü olmalıki fikirlerimizi belirte bilelim önemli bi yer önemli bi yazıt

• Beğen Beğen x 2
  4. Lacivert24

Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

Beğenileri:
    15.838
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Emekli
    Yer:
    Erzincan
    Kıymetli kardeşim hiç bir tahribata kesinlikle müsaade etmeyiniz ve elinizdeki resimlerle birlikte müzeye bilgi verin define ile ilgisi yok çok önemli tarihi figürler var yazık olmasın selamlar...

• Beğen Beğen x 4
  5. Abdullah313

Abdullah313 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    1.199
    Tecrübe Puanı:
    93
    Allah razı olsun, benim elimde olan bir durum değil ama benim de üzerimde vebal kalmasın diye verdiğiniz bilgileri soran arkadaşlara ileteceğim inşaallah.

• Allah(c.c) Razı Olsun Allah(c.c) Razı Olsun x 1
  6. cantar

cantar Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    10.959
    Tecrübe Puanı:
    113

• Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş