Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Oymalardaki Parmak deliği | Define Mekanı- Define işaretleri

Oymalardaki Parmak deliği

Konusu 'Arazi şartları ve profesyonel gözlem teknikleri' forumundadır ve A21MEDLİ tarafından 19 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. A21MEDLİ

A21MEDLİ Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    3.185
    Tecrübe Puanı:
    113
    Arkadaşlar oymalardaki parmak deliği oymaların genelikle iç kenarında bulunurb,resimde göründüğü gibi.bu tip delik gördüğümüzde içine işaret parnağı bandırlımalı.bandırılan parmağın ilk boğumu kıvrılıp V şeklini alır.istikametimiz V nin açısı olmalı,mesafe 3-15 mt.kadardır..

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

Hoşgeldin ziyaretçi. Linkleri görebilmek için lütfen Üye olunuz yada Giriş yapınız.

• Beğen Beğen x 4
    • Bilgi Verici Bilgi Verici x 1
  2. light_celal1

light_celal1 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    44
    Tecrübe Puanı:
    28
    Cevap: Oymalardaki Parmak deliği

usta var bi kaç yerde de bi türlü fotolayamadım bu tür yerde pulse kaçırmaması lazım ustam dağrumudur

• Beğen Beğen x 1
  3. light_celal1

light_celal1 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    44
    Tecrübe Puanı:
    28

bide usta v yapan açı derken kast ettiğiniz sivri ucumu

• Beğen Beğen x 1
  4. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.185
    Tecrübe Puanı:
    113

ben cihazlardan pek anlamam,bu konuda cahilim,pulse boşluğu alırmı bilemem.
    V açısı,parmağın sivrisi değil,bükülen parmağın iç kısmından bahsettim,parmağın iç kısmı istikametiyle ilgilenin,V nin açısı,eşkiya sisteminin sıkçıkca kullandığı bir parçadır.ermeniler ise parmağın sivrisini genellikle baz alırlar.
    bu anlattığım yöreye ve medeniyete göre değişebilir..siz yinede parmağın iki kısmınıda göz önünde bulundurun..

Son düzenleme: 19 Aralık 2012
    • Beğen Beğen x 6
  5. komutan

komutan üye Kullanıcı

Beğenileri:
    3
    Tecrübe Puanı:
    1

merhaba

ustam elinize saglik.
    sunu sorabilirmiyim.peki parmagmizi hangi yone dogru donerek o delige sokmamiz gerekir.
    oymanin her tarafindan parmagmzi oraya sokabiliriz dimi

sayglar ustam

• Beğen Beğen x 2
  6. KANAS_USTA

KANAS_USTA Usta Define İşaretleri

Beğenileri:
    1.053
    Tecrübe Puanı:
    113

bu tur paylasımlarda bulunup sevgılı uyelerımizi bılgılendıren A21MEDLİ, ASİAVCI, KUKIR...suan anımsayamadıgım degerlı ustalarımıza tesekkur ederıyorum.paylasmak her kısının degıl ER KİŞİNİN harcıdır.

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Aralık 2012
    • Beğen Beğen x 1
  7. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.185
    Tecrübe Puanı:
    113

arkadaşım böyle bi delik görsen önce parmağını bırak,delik parmağına,sadece bir açıdan girmesine müsaade eder.
    bu parmak konusu gırgır konusu gibi olabilir.çünkü yazdıklarım yanlış anlaşılır
    ben anlaşılır şekilde anlatmaya çalışıyorum yinede ister istemez espiri işin içine girebilir.buda benim suçum değil,çünkü ancak bu şekildee izah edebiliyorum.:p :D

• Beğen Beğen x 4
  8. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.185
    Tecrübe Puanı:
    113

canım kardeşim bu güzel iltifatın için Teşekkür ederim,saydıkların arkadaşlarda hep arazi bilgisini ve tecrübesini sunuyorlar açtığımız konular hep resimlidir,yalanda yoğ xılafta yoğğ..
    öyle COPY/PASTE konuları değil.

• Beğen Beğen x 2
  9. BoZKu®T

BoZKu®T "R@m@z@n" Yönetici Forum Düzeni

Beğenileri:
    11.488
    Tecrübe Puanı:
    113
    Yer:
    İstanbul

selamunaleykum,

değerli ustalarım vermiş oldugunuz bilgiler gercekten önemli ve değerli,evet tüm ustalr özverili bir şekilde paylaşım yapıyorlar ve bilgileniyoruz.Allah c.c razı olsun sizlerden.

işin şaka kısımları olabilir bunda bir sakınca olmasa gerek,arada tebessumede ıhtıyac vardır,

copy/paste ye gelince benim en cok yaptıgım işlerden biri,ne edelim ustalarım,buldugumuz tüm bilgileri kopyalayıp yapıştırıyoruz,bizide böyle kabul edin.:p:rolleyes:;)

copy/paste ifadesini bizim sitemizde bulunan kişiler için söylemedğinizi biliyorum MEDLİ ustam.:rolleyes:

• Beğen Beğen x 1
  10. A21MEDLİ

Beğenileri:
    3.185
    Tecrübe Puanı:
    113

Bozkurt usta bu konuya değinmeniz iyi oldu..
    benim copy/paste lafım,kesinlikle sitemizdeki değerli şahsiyetlere değil,bazen yazarken sevmediğiniz biri aklınıza gelebilir,benimde O kişi aklıma geldi,lafım onaydı..o kişi'de bende kalsın.

Son düzenleme: 19 Aralık 2012
    • Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş