Yılan mıdır | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yılan mıdır

pelteks

Kullanıcı
Aslında anıt mezar aramıyorum :) su hangi amaçla bu kalıba sokulmuş..derdim o..
Emin olduğum tek şey SU,ama oda doğal :)

Son düzenleme:

Kader25

Admin
Çubuğa göre :
Bu alanın sağ kısmında girişi 1 mt gösteriyor..
20 mt kadar sonra 1. odaya bağlıyor..arkada 2.ci oda gösteriyor..2 oda arası 3 mt kadar tünelle geçiş.derinlik 6 mt..odalar 5x7 gibi..tavan taban mesafe bakmadım..oda üzerleri yüzeyden 1,5 metrede kahverengi-kırmızı kaya..kırılmıyor..üzerleri su tutuyor..arazinin diğer kısımları kum dolgu...kaya yok.
Su kaynağı önüne 7-8 mt dolgu yapılarak zemine süzdürülmüş,(suyu açtım kullanıyorum) su iki kola ayrılıp odaların etrafında dolanıyor...su tünel-oda kesişme noktasında kesişiyor...kesişme noktasında 2 mtlik bir çökme olmuştu..su kesiştikten sonra girişin 5 mt doğusundan 4 mt derinlikten kanal şeklinde direk aşağı inip 100 mt sonra tekrar yüzeye çıkıp 300 m2 lik bir gölet oluşturuyor ve dereye bağlanıyor :)
Bu ölçülerde bir gariplik var.
Değişik zaman dilimlerinde gidip tekrar teyit et inşallah. 5X7 oda ol.az demem amma çok zor. Olursa da doğal oluşum değil el yapımı ise askeri depo türüdür.

TAVAN ILE TABAN ARASI OLCU ALINMADAN bir boşluğun oda olduğuna karar verilemez. O kadar bilgi yazdık açtığımız konularda hiç okumuyorsunuz. 😀😃😇
Bu kadar genisliktekiler genelde kaya parçaları olur. Bu nedenle tavan ile tabanı illa tespit etmelisin. Birde şeklini çiz kroki olarak. Bu bile oda olup olmayacağı konusu da, arazinin genel yapısına bakarak size güzel bir fikir verir.

Tespit tespit tespit.
Önemli olan bu.
İhtimaller yorumlar hep yorar bizi.
Kolay gelsin.

Kader25

Admin
Emin olduğum tek şey:
su-su yatağı ve süzdürülüp aşağı alınmış ve 100 mt sonra yüzeye çıkartılıp gölet oluşturması...bunlar 3 gen bir bahçedeki su önünde tek dikili taşı olan yerde oluyor..

O yüzden doğal Olmayan kısmı arıyorum :)
Eger durum böyleyse burası merkez bankasidir. Başka şey olamaz. Amma çok iyi tespitler yapılmalı.
Tespitte emin olunca da odanın birisine illa karot salinmalidir. Düşerse odaya arkasından da yılan kamera.
Emin oldun iyice çağır o zaman hafriyatciyi. 🙃

pelteks

Kullanıcı
Bu ölçülerde bir gariplik var.
Değişik zaman dilimlerinde gidip tekrar teyit et inşallah. 5X7 oda ol.az demem amma çok zor. Olursa da doğal oluşum değil el yapımı ise askeri depo türüdür.

TAVAN ILE TABAN ARASI OLCU ALINMADAN bir boşluğun oda olduğuna karar verilemez. O kadar bilgi yazdık açtığımız konularda hiç okumuyorsunuz. 😀😃😇
Bu kadar genisliktekiler genelde kaya parçaları olur. Bu nedenle tavan ile tabanı illa tespit etmelisin. Birde şeklini çiz kroki olarak. Bu bile oda olup olmayacağı konusu da, arazinin genel yapısına bakarak size güzel bir fikir verir.

Tespit tespit tespit.
Önemli olan bu.
İhtimaller yorumlar hep yorar bizi.
Kolay gelsin.
Hocam az önce dediğim gibi..burada su kalıba sokulup kullanılmış 👍 ölçüler en fazla 50 cm sapar
Eger durum böyleyse burası merkez bankasidir. Başka şey olamaz. Amma çok iyi tespitler yapılmalı.
Tespitte emin olunca da odanın birisine illa karot salinmalidir. Düşerse odaya arkasından da yılan kamera.
Emin oldun iyice çağır o zaman hafriyatciyi. 🙃
Yapma hocam :) etrafında tek kayalık olan kısımda dikkat çeken yerleri paylaşıyorum gol olmuyor :) başka yer yok.. 1 sene oldu, artık pess :)

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Hevesini kırmak gibi olmasın bölgende başka yerler mutlaka vardır niye bir yere takılı kaldın burayı şimdilik es geç başka yerler bak nasip kısmet nerden gelir beli olmaz burası seni soğutur az burayı unut farklı yerlere bak hakkında hayırlısı olsun inşallah

pelteks

Kullanıcı
Hevesini kırmak gibi olmasın bölgende başka yerler mutlaka vardır niye bir yere takılı kaldın burayı şimdilik es geç başka yerler bak nasip kısmet nerden gelir beli olmaz burası seni soğutur az burayı unut farklı yerlere bak hakkında hayırlısı olsun inşallah
Cümlemiz için inşallah.
Abim saol heves çok yok,o yüzden kırılmaz.bilmece çözmeye çalışıyorum diyelim.
etrafımda fotodaki gibi çiçekli böcekli yerler de var,eski değirmende :)
Ama burası benim,nasip burda beni bulsun diye uğraşıyorum :)

Ekli dosyalar

• 1000046660.jpg
    1000046660.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8