Bardak Tabak Küp Vs.. | Define işaretleri ve anlamları

Bardak Tabak Küp Vs..

stingers_kys_38

Kullanıcı
Ben kahraman Maraş Göksunluyum koyumde tapulu bir arazim var üzüm bağı olarak kullanıyorum ve sürekli geçmişten kalan kalıntılar buluyorum topraktan yapılma bardak tabak küp vs cereler ve paslanmis demir el aletleri çıkıyor uzaktan bakıldığında tepe gibi görünüyor ama bir çok kişi yıgma olduğunu söylüyor dağdan gelen topraktan yapılma birbirine geçirilmiş soba borusuna benzer borular çıkardım sanırım su getirmişler yüzeyde üç dört basamaklı betona benzer bir mazemeden merdiven var basamaklar yine aynı mazemeden bi betona cakiliyor etrafını genisce açmadım sağolsun ailem baga zarar veriyorsun diye kapattılar birde geçmişte yigmanin tam tepesinde aşağıya uzanan büyükçe bir delik varmış ama içine keçi düştü diye hayvanları korumak amaçlı deliği kapatbirileri bana yardımcı olabilirmi saygılar mislar ne olduğunu anlayamıyorum

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Büyük ihtimalle bir yerleşim yerindesin bence en doğru olanı müzeye bildirmeniz.

wolf_52

Kullanıcı
ankaralı ustma katlıyorum,saygılarım la....

madhunter

Kullanıcı
müzeye bildirilme durumunda çıkacak hehangi bir envarede sit alanı olacağınıda biliyorsunuz değilmi.yani bir çivi bile çakılmaz
aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
diğer konunda resimlemeni istemiştik. yığmadan, tümülüsten ,döküntü malzeme çıkmaz.
alan geniştir ,büyük bir ihtimalle höyüktür. kendi yerinde bir rersim demi çekemiyorsun. ne olduğu görülür ,sende öğrenmiş olurdun.

stingers_kys_38

Kullanıcı
Hocam kendi yerim doğru ama Kahramanmaraş Göksunda ben ise suan kayserideyim is sebebiyle sık gidip gelemiyorum ilk fırsatta foto çekip sizinle paylaşırım çıkan parçalardan birtanesi şuan yanımda ağız kısmı kırıktı zımpara ile duzelttim bunun ne hangi tarihe ait olduğunu ogrenebilirmyim acaba
<--> Tarihi buluntu, eser yayınlamak, satışı, eksperdiz edilmesi ortaklığı vb. gibi konular yasaktır ! Sitemizin böyle bir gayesi bulunmamaktadır ! Bu tür durumlar için müzeye müracaat edmenizi öneririz !
Siteden süresiz uzaklaştırılır.

Tekrarı halinde gerekli ceza uygulanır :(
Lütfen forum kurallarını tekrar okuyunuz
aliveli44
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
müzeye bildirilme durumunda çıkacak hehangi bir envarede sit alanı olacağınıda biliyorsunuz değilmi.yani bir çivi bile çakılmaz
aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık :)
Hocam bazen müze ye bağlı adanada bir yerde araziye iyi para karşılığı satın alıp sahibini de araziye kadrolu eleman olarak almış lar dönem önemliyse sahibi yaşıyor bence bu araziyle ilgili köyde söylenti başlarsa ister istemez birileri el koyar en güzeli kendileri müracaat etmelidir.

ergin24

Kullanıcı
göksunun neresindensin bende abende adfşinliyim