Abdülhamit tahtan neden indirildi | Define işaretleri ve anlamları

Abdülhamit tahtan neden indirildi

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Abdülhamid işte böyle tahttan indirildi
Tarihte Yahudileri Batı'nın ve Rusya'nın kıyımından kurtaran ama Yahudilerin Filistin bölgesine yerleşmelerine izin vermeyen Osmanlı Devleti oldu. Peki, buna en çok direnen II. Abdülhamid'in sonu nasıl getirildi? Yahudileri kendi içinde safra olarak gören Batı nasıl bir taktik izledi?
İşte 31 Mart olayıyla İttihatçılar tarafından tahttan indirilip Selanik'e gönderilen Sultan II. Abdülhamid'in, bu dönemde Suriye'deki şeyhi Mahmut Ebu Şamat'a yazdığı Filistin mektubundan dikkat çeken satırlar:
"Ancak ve ancak 'Jön Türk' ismiyle maruf ve meşhur olan İttihat Cemiyeti'nin rüesasının tazyik ve tehdidiyle Hilâfet-i İslâmiyeyi terke mecbur edildim. Bu ittihatçılar, Arazi-i Mukaddese ve Filistin'de Yahudiler için bir vatan-ı kavmî kabul ve tasdik etmediğim için ısrarlarında devam ettiler. Bu ısrarlarına ve tehditlerine rağmen ben de katiyen bu teklifi kabul etmedim. Bilâhare yüz elli milyon altun İngiliz lirası vereceklerini vaat ettiler. Bu teklifi dahi katiyen reddettim ve kendilerine şu sözle mukabelede bulundum: 'Değil yüz elli milyon İngiliz lirası, dünya dolusu altın verseniz bu tekliflerinizi katiyen kabul etmem! Ben otuz seneden fazla bir müddetle Millet-i İslâmiye'ye ve Ümmet-i Muhammediye'ye hizmet ettim. Bütün Müslümanların ve salatin ve Hulefa-i İslâmiyeden aba ve ecdadımın sahifelerini karartmam ve binaenaleyh bu tekliflerinizi mutlaka kabul etmem' diye kat''î cevap verdikten sonra hal'imde ittifak ettiler. Ve beni Selanik'e göndereceklerini bildirdiler. Bu son tekliflerini kabul ettim ve Allah Teâla'ya hamd ettim ki ve ederim ki; Devlet-i Osmaniyye ve Alem-i İslâm'a ebedî bir leke olacak olan tekliflerini, yani Arazi-i Mukaddese ve Filistin'de Yahudi devleti kurulmasını kabul etmedim. İşte bundan sonra olan oldu. Ve bundan dolayı da Mevlâ-yı Müteal Hazretlerine hamd ederim."

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Abdülhamit tahtan neden indirildi

Ellerinize sağlık ustalarm(alkış)

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Gayret-i İslâm ve Dini Devlet için üç kıtada at oynatmış, tek gayesi Nizam-ı Âlem ve İlayi Kelimetullah olan şanlı ecdadımıza yakışanda zaten budur.
Yalnız burda Teodor Hertz den bahsedilmemiş. Aslında bu tezgahları yazan ve yöneten aslen bu siyonisttir. Cennet mekân sultana ilk bu teklifi bizzat kendi yapmış karşılığında
" bizim ecdadımız bu toprakları parayla almadıki biz parayla satalım, şehit kanlarıyla sulanan bu yerler ancak yine kanla alınabilir " cevabını vererek bu melûna öyle bir OSMANLI şamarı vurmuşturki, bu tokatın sesi saray koridorlarında yankılanmıştır.Bu yüzden Abdülhamid Han a kızıl sultan lakabını takmışlardır.
Beyhûde bir çaba içeri olduğunu anlayan bu kâfir bunun en kolay yolunun içeriden yapılacak bir operasyonla ancak mümkün olabileceğin karar vermiş ve ittihatcı hainleri kullanmıştır.
Günümüzde de aynı tezgahları müşahede etmekte değilmiyiz.
Paylaşım için saolun.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

Gayret-i İslâm ve Dini Devlet için üç kıtada at oynatmış, tek gayesi Nizam-ı Âlem ve İlayi Kelimetullah olan şanlı ecdadımıza yakışanda zaten budur.
Yalnız burda Teodor Hertz den bahsedilmemiş. Aslında bu tezgahları yazan ve yöneten aslen bu siyonisttir. Cennet mekân sultana ilk bu teklifi bizzat kendi yapmış karşılığında
" bizim ecdadımız bu toprakları parayla almadıki biz parayla satalım, şehit kanlarıyla sulanan bu yerler ancak yine kanla alınabilir " cevabını vererek bu melûna öyle bir OSMANLI şamarı vurmuşturki, bu tokatın sesi saray koridorlarında yankılanmıştır.Bu yüzden Abdülhamid Han a kızıl sultan lakabını takmışlardır.
Beyhûde bir çaba içeri olduğunu anlayan bu kâfir bunun en kolay yolunun içeriden yapılacak bir operasyonla ancak mümkün olabileceğin karar vermiş ve ittihatcı hainleri kullanmıştır.
Günümüzde de aynı tezgahları müşahede etmekte değilmiyiz.
Paylaşım için saolun.

ustam güzel bir noktaya parmak basmışsınız bura da geçen operasyonlar hep içeriden bizden bildigimiz aslında koynunda hilal degil haç taşıyanlar tarafından yapılmıştır aynen bugün kendini malum çevrelere düşman gösterip onlarla alenen iş ortaklıgı yapanlardır ve hala iş başındadır lar ortak düşmanları müslüman türk milletidir çok dikkatli olup çok okumalıyız bu toplum hep okumadıgın dan kaybetmiştir .