Allah rızası için 10 kişiye gönder bir mucize ile karşılaşacaksın... | Define işaretleri ve anlamları

Allah rızası için 10 kişiye gönder bir mucize ile karşılaşacaksın...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Allah rızası için 10 kişiye gönder bir mucize ile karşılaşacaksın, gibi mesajlar geliyor nasıl davranmalıyız?
- Toplu gönderilen bu dini içerikli yazılar absürt değil. Fakat mesajın sonunda “şu kadar kişiye yolla mucize ile karşılaşacaksın yapmazsan başına kötü bir şey gelecek," deniyor.
- İnanmıyoruz tabi ama Allah rızası için diyor, ne yapmalıyız, bu konuda etrafımızdaki insanları nasıl uyarmalıyız?

Cevap
Değerli kardeşimiz,
Hayır, bu tür mesajları, mailleri göndermemekle kimse vebal altına girmez. Aksine, göndererek bunlara alet olmak, bizi vebal altında bırakabilir.
Bunlar birer tuzaktır, oyundur, hiledir, aldatmadır; Müslümanları meşgul etmektir, hayalperest yapmaktır, hatta inançlarına ve ahlaklarına zarar vermektir.
Ayrıca bunların bir çoğunda çeşitli menfaatler veya art niyetler vardır. Özellikle dini içerikli olup, "göndermezseniz başınıza felaketler" gelir denen mailler ve mesajlar, misyonerlerin daha önce mektup yoluyla yaydıkları "Şeyh Ahmet Vasiyetnamesi" türünde hurafelere benziyor.
Zaten bir kısmının İslam inanç ve anlayıştan ne kadar uzak olduğu, içindeki bilgilerden hemen anlaşılır. Örneğin, "mucizeyle karşılaşacaksınız" diye gönderilen mailler, ne kadar hatalıdır. Zira mucizeler, sadece peygamberlerde görülür.
Diğer taraftan, herkese gönderin şu kadar kişiye gönderin demek, bir takım siyasi, maddi, dünyevi, ekonomik menfaatler de olabiliyor. Bu vesileyle nice kötü emellere alet olunmaktadır.
İşin en tehlikeli olan yönüne gelince:
Bu tür mesajların çoğunun, bilinçli İslam düşmanları tarafından uydurulduğunu ve esas hedeflerinin Müslümanların inançlarına ve anlayışlarına zarar vermek olduğunu asla unutmayalım.
Örneğin, bu mesajlarda ayetler, hadisler ve Müslüman din alimlerinin sözlerini yazıp sonuna da "Bunu şu kadar kişiye gönderirsen mucize olacak, şunu elde edeceksin, şu işin yoluna girecek, istediğin olacak..." gibi onlarca şeyi uydurup eklerler.
Müslüman kardeşimiz, denileni yapınca orada anlatılanlar olmayacak. Böylece Müslümanın kafasında şüpheler, tereddütler, vesveseler meydana gelecek.
Allah korusun, böylece, Kur'an, hadis ve alimlerin sözleri güya doğru çıkmamış gibi bir algıya neden olabilecektir.
İşin en tehlikeli boyutu işte budur.
Özetle,
bu tür mailleri hiç kimseye göndermemeli, derhal silmeli, sosyal medyada asla paylaşmamalı, bize gönderen kardeşlerimizi de nazikane, münasip bir üslupla uyarmalıyız.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Selamünaleyküm,

Bu tür mesajlarla hedeflenmek istenen olay dinimize yeni hurafelerin eklenmesi sağlamaktır. Reklamın kötüsü olmaz şuuru ile olur olmaz yalan yanlış bilgileri din adı altında vijdani tarafımıza dokunarak yaydılar.

Kuran'ı kerimin ilk ayetine gerekli ilgiyi vermediğimiz sürece din tüccarları her koldan vuracaklardır.

Siz okumayın biz sizin yerinize okuduk, siz bizi takip edin, siz anlayamazsınız biz anlatırızcıların peşinde koştukça bu ve buna benzer durumlar hep yaşanacaktır.

Rabbim gözümüzü ve gönlümüzü açsın inşallah. O'nu anlamayı anlayıp uygulamayı nasip etsin.

Selametle.

Mirkut

Vip Üye
Selamünaleyküm,

Bu tür mesajlarla hedeflenmek istenen olay dinimize yeni hurafelerin eklenmesi sağlamaktır. Reklamın kötüsü olmaz şuuru ile olur olmaz yalan yanlış bilgileri din adı altında vijdani tarafımıza dokunarak yaydılar.

Kuran'ı kerimin ilk ayetine gerekli ilgiyi vermediğimiz sürece din tüccarları her koldan vuracaklardır.

Siz okumayın biz sizin yerinize okuduk, siz bizi takip edin, siz anlayamazsınız biz anlatırızcıların peşinde koştukça bu ve buna benzer durumlar hep yaşanacaktır.

Rabbim gözümüzü ve gönlümüzü açsın inşallah. O'nu anlamayı anlayıp uygulamayı nasip etsin.

Selametle.
MaşaALLAH c.c, ferasetli bir müslümansın vesselam.

A21MEDLi

Admin
Ustam O mesajlar bi tarafa artık Televizyonlarda program adı altında cemaat programlarında bu yazdıklarının daha fazlasını söylüyorlar

Kimki şu ayeti 100 vs.sayı kadar oku işin gücün rast gider istedigine kavuşursun deerse insanları aldatıyor inanmayın...

(Peygamberimiz a.s.v. ve sahabelerinin ve Kerbelada Ehli Beyt'in hayatlarını ve çektiği sıkıntıları biliyoruz.... Onlar Kuranı bilmiyorlarmıydı.....Yürüyen Kuran Peygamberimiz a.s.v. Mekkeden Medineye çeşitli sıkıntılarla Hicret ederken.) Allah c.c. dostları denilen Şeylerinin havada uçtuklarını söyleyen hurafeci Tarikat hocaları var...

Haşa Allah c.c.Allah Dostu denilen şeyhleri havadan uçururken :))))
Allah c.c. Peygamberine a.s.v.
eziyet olsun diyemi Mekkeden Medineye kadar Karadan yürütmüş.... Tövbe Yarabbim..

Hiçbir insan Peygamberimizden a.s.v. üstün değildir..

Velhasıl Kelam,Hocanın 100 defa oku dediği ayeti Hergün okuyupta yaa işi gücü ve istediği rast gitmezse?O kişinin Tevhid inancı zayıf biriyse küfre,Şirke girmesine bilerek veya bilmeyerek sebep oluyorlar..

Bize bırakılan Kuran ve Sünnet bizim Rehberimiz olsun,Ötesi berisi Hurafe ve bidattır..

Allah c.c.şöyle buyuruyor; Şeytan sizi Allah'la Aldatmasın....acaba Şeytan dedigi Müslüman görünümlü insanlarımı kast etmiş? vesselam

Kader25

Admin
Eğri cetvelden doğru çizgi çikmaz.

Ruzgar eken, firtina biçer.

Dinin kulturu ogretilirken, nasil yasanacagini geri plana birakilmamali.
Birakildigi icin, herkesin kendi aklina gore yasamasinin önü açildi. Rabbinin emirlerini bilmeyen kul kendi aklina gore haram ve helalin yerini ve muhtevasini degistirip yeni bir inanç ve yaşam kurdu.

Bana gore boyle.... değil,
Allaha cc ve Rasulune gore boyledir... asamasina gecilmeden bu safsatalar bitmez.

İlimsiz olmaz.
Alimler bozulunca halk da bozuldu.
İnsan ve toplumlar dustugu yerden kalkar.
İşe ilahiyat fakultelerini kapatarak başlayabilirler. Sunneti seniyyeyi kabul etmeyen bir topluluk yetistirildi yillarca ilahiyatlarda. Yillarca ekranlarda bunlarin temsilculerini dinledi bu halk. Hamdolsun bazilari vefat etti kalanlari da gonuller kabul etmedi, silinip gittiler, amma hala mevcutlar.

A21MEDLi

Admin
Tv.lere çıkan hocalar, Tarikat ehli Hocaları, Diyanet hocaları İnsanlara Gerçek Anlamda Tevhidi ve Tağut'u Anlatamayınca Hurafeler Din diye karşımıza çıkıyor..
Konuşmalarının ekseriyesi Hurafe ve araya hesaplarına gelen, baslarına bela getirmeyen ayetleri okuyarak bitiriyorlar..Allah c.c.Müslümanlara Tevhide sıkı sıkıya sarılmalarını ve Tağut'uda Rededen Müslüman bilincini Nasip etsin inşallah.

Hakimiyet ve Hüküm koyma kayıtsız şartsız Allah c.c. dur,
O'nun Arzında O'nun sözü geçmeli..

Örneğin:Misafiriniz mobilyanın yerini begenmeyip Mutfağa koysa,Mutfaktaki Buzdolabını Salona koysa Siz buna Müsaade edermisiniz?

Allah c.c.insanların Dünyadaki bunca Haddi Aşmalarına karşın yinede Nimetlerini verdikce veriyor..Ahiret var,Mahşer var.Hesap var.Dünya hayatı Gecicidir.

A21MEDLi

Admin
Karıncanın ayak sesini Duyan Allah c.c. bizlerin Duasınımı Duyamayacak... Bu tür konularda kesinlikle vesile aranmamalı, Okuduğumuz Fatiha'suresi Bunun açık delilidir
De'ki "Allah bana yeter".....SüphanAllah..

Lacivert ustam konunu birazcık Dağıttım Hakkını helal et..

balkaya34

Kullanıcı
Allah rızası için 10 kişiye gönder bir mucize ile karşılaşacaksın, gibi mesajlar geliyor nasıl davranmalıyız?
- Toplu gönderilen bu dini içerikli yazılar absürt değil. Fakat mesajın sonunda “şu kadar kişiye yolla mucize ile karşılaşacaksın yapmazsan başına kötü bir şey gelecek," deniyor.
- İnanmıyoruz tabi ama Allah rızası için diyor, ne yapmalıyız, bu konuda etrafımızdaki insanları nasıl uyarmalıyız?

Cevap
Değerli kardeşimiz,
Hayır, bu tür mesajları, mailleri göndermemekle kimse vebal altına girmez. Aksine, göndererek bunlara alet olmak, bizi vebal altında bırakabilir.
Bunlar birer tuzaktır, oyundur, hiledir, aldatmadır; Müslümanları meşgul etmektir, hayalperest yapmaktır, hatta inançlarına ve ahlaklarına zarar vermektir.
Ayrıca bunların bir çoğunda çeşitli menfaatler veya art niyetler vardır. Özellikle dini içerikli olup, "göndermezseniz başınıza felaketler" gelir denen mailler ve mesajlar, misyonerlerin daha önce mektup yoluyla yaydıkları "Şeyh Ahmet Vasiyetnamesi" türünde hurafelere benziyor.
Zaten bir kısmının İslam inanç ve anlayıştan ne kadar uzak olduğu, içindeki bilgilerden hemen anlaşılır. Örneğin, "mucizeyle karşılaşacaksınız" diye gönderilen mailler, ne kadar hatalıdır. Zira mucizeler, sadece peygamberlerde görülür.
Diğer taraftan, herkese gönderin şu kadar kişiye gönderin demek, bir takım siyasi, maddi, dünyevi, ekonomik menfaatler de olabiliyor. Bu vesileyle nice kötü emellere alet olunmaktadır.
İşin en tehlikeli olan yönüne gelince:
Bu tür mesajların çoğunun, bilinçli İslam düşmanları tarafından uydurulduğunu ve esas hedeflerinin Müslümanların inançlarına ve anlayışlarına zarar vermek olduğunu asla unutmayalım.
Örneğin, bu mesajlarda ayetler, hadisler ve Müslüman din alimlerinin sözlerini yazıp sonuna da "Bunu şu kadar kişiye gönderirsen mucize olacak, şunu elde edeceksin, şu işin yoluna girecek, istediğin olacak..." gibi onlarca şeyi uydurup eklerler.
Müslüman kardeşimiz, denileni yapınca orada anlatılanlar olmayacak. Böylece Müslümanın kafasında şüpheler, tereddütler, vesveseler meydana gelecek.
Allah korusun, böylece, Kur'an, hadis ve alimlerin sözleri güya doğru çıkmamış gibi bir algıya neden olabilecektir.
İşin en tehlikeli boyutu işte budur.
Özetle,
bu tür mailleri hiç kimseye göndermemeli, derhal silmeli, sosyal medyada asla paylaşmamalı, bize gönderen kardeşlerimizi de nazikane, münasip bir üslupla uyarmalıyız.
Selam ,, Bana bir gün bir teklif geldi ,Hacca gitmek isdermisin dedi Çok isderim .dedim ,,
Bir kasap kadromuz var öyleyse senin adını veriyim sende gel.nufus kağidınla kayıt ol dedi ,Bütün masrafların diyanetten karşilanacak dedi
Ben kasap degilimki ,Hem hacca gidecegim.hemde sahtekarlikla öylemi dedim ,,Ben dedimki Bu bir SAHTEKARLIK ben ALAHIN emrini Namusluca kendi paramla yerine getirmek isderim ,Eger ALLAH nasip ettiyse tabiiki dedim , Öyle sahdekarlikla ALLAHIN emri yerine getirilmez dedim ve ordan ayrıldım ,,,,,,
Şuan size ALLAH rızası için diyen sahtekarlar 1980 1990 Arasıındada böyle yapıyorlardı,, Eger ALLAH rızası kazanacaksanız kendi iradenizle kazanmaya gayret edin ,Aranıza sahtekarlar girmeden kazanmalısınız, SAYGILAR

balkaya34

Kullanıcı
Eğri cetvelden doğru çizgi çikmaz.

Ruzgar eken, firtina biçer.

Dinin kulturu ogretilirken, nasil yasanacagini geri plana birakilmamali.
Birakildigi icin, herkesin kendi aklina gore yasamasinin önü açildi. Rabbinin emirlerini bilmeyen kul kendi aklina gore haram ve helalin yerini ve muhtevasini degistirip yeni bir inanç ve yaşam kurdu.

Bana gore boyle.... değil,
Allaha cc ve Rasulune gore boyledir... asamasina gecilmeden bu safsatalar bitmez.

İlimsiz olmaz.
Alimler bozulunca halk da bozuldu.
İnsan ve toplumlar dustugu yerden kalkar.
İşe ilahiyat fakultelerini kapatarak başlayabilirler. Sunneti seniyyeyi kabul etmeyen bir topluluk yetistirildi yillarca ilahiyatlarda. Yillarca ekranlarda bunlarin temsilculerini dinledi bu halk. Hamdolsun bazilari vefat etti kalanlari da gonuller kabul etmedi, silinip gittiler, amma hala mevcutlar.
Selam kardeşim ,,, Bu hurafe işleri Herhangi bir ilahiyat mezunu kişilerden duydunuzmu ? Ben şahsen hiç bir ilahiyat mezunu kişinin ben ŞIHIM BEN sizi kurtaracagım dedigini duymadım , bu şekilde bir sapkınlık yaptığına raslamadım , Bu sapkınlıkları yapanlar dış güçlerin ajanlarıdır.