Altına En Yakın Maden Hangisidir

wolf_52

Kullanıcı
entersan ve bir o kadarda güzel bilgiler ustam bunlar emeğine sağlık...

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustalarım acizane benim görüşüm. Iletkenlikleri bakımından önce altın sonra gümüş sonra bakır o yüzden iletkenlikleri yüksek olması gereken devrelerde altın ve gümüş kullanıliyor.altınla gümüş arasında başka platin vs gibi elementler var. Ama onlar bazı sebeplerden dolayi kullanılmıyor şahsi düşüncem. Atom yapıları itibariyle yorum yapan arkadaslara katılıyorum.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
ustam ben sade sag elimdeki cubukta civa var sol bos olan.
Ersan ustamin bahsettigi cubuklar eger kendi cubuklari ise ustam kusura bakma yalnis anlamani istemem ama sizin duzenekte elektrik icin pil mevcut ama VARTA marka pil hep var ve hep ayni meyilde tabikielinizdeki malzemenin detayini paylasmayabilirsiniz en dogal hakkinizdir fakat sizin duzenekte elektrik voltaji bence yok sadece tup icerisinde mevcut civa nin sag ve sol elinizdeki pirinc cubuga irtibati soz konusu gerek eski gerekse yeni cekilmis gorselleriniz birbirine irtibatli oldugunu gosteriyor benim kanaatim bu yonde saygilar

ersan

Admin
Ersan ustamin bahsettigi cubuklar eger kendi cubuklari ise ustam kusura bakma yalnis anlamani istemem ama sizin duzenekte elektrik icin pil mevcut ama VARTA marka pil hep var ve hep ayni meyilde tabikielinizdeki malzemenin detayini paylasmayabilirsiniz en dogal hakkinizdir fakat sizin duzenekte elektrik voltaji bence yok sadece tup icerisinde mevcut civa nin sag ve sol elinizdeki pirinc cubuga irtibati soz konusu gerek eski gerekse yeni cekilmis gorselleriniz birbirine irtibatli oldugunu gosteriyor benim kanaatim bu yonde saygilar
ustam o cubuklari turkiyeye cok sevdim ve saydim bir dostuma hediye etim cubuklarda 9 volt elektrik saten var
ustam artik onlarlan urasmiyorum bu cubuklarlan .

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
ustam o cubuklari turkiyeye cok sevdim ve saydim bir dostuma hediye etim cubuklarda 9 volt elektrik saten var
ersan ustam yeni olanlarin gorseline denk gelmedim yuklediyseniz link verin inceleyeyim bu cubuklar derken nasil bi ozellikte ler

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Baglanti kablosu derken birbirine irtibatlamadan bahsediyorsunuz galiba irtibati bakir kablomu kullandiniz aluminyum mu ustam

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustam bi cubukta bana gönderir misin.şöyle usta görmüş,senin ellerinden geçmiş olan eğitimli...:)