anlam veremediğim işaret | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

anlam veremediğim işaret

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: anlam veremediğim işaret

taşın işlenmiş olduğu belli. ustalarımızda bu yönde görüş belirtmişler.
böyle bulguların arazi üzerinde çözüme kavuşturulması aslolandır...
çünkü birbirlerine yakın ve teferruatlı.
muhterem kardeşim, sol bölümde olanlar sağdakilere yakın ama ayrı.
sağda belirttiğim yere dikkatli bakıldığında ,çok açık olarak kanalın üstünde bir oyma küçük üçgen ,hemen arkasında ise kabartma olarak ikinci ana yeri veren üçgen görüyoruz. redmi açığından görebilseydik daha iyi olacaktı ama,
ok istikametinde bir başlangıc ve devamında ana yer. küçüğünden büyüğüne geçiş şeklinde.
burda yeri bozmadan boşluk sistemiyle çok rahat tespit edebilir,emin olduğunuzda resmiyetle ,devam edebilirsiniz. tavsiyem budur.
sağlıcakla...

carlone81

Kullanıcı

taşın işlenmiş olduğu belli. ustalarımızda bu yönde görüş belirtmişler.
böyle bulguların arazi üzerinde çözüme kavuşturulması aslolandır...
çünkü birbirlerine yakın ve teferruatlı.
muhterem kardeşim, sol bölümde olanlar sağdakilere yakın ama ayrı.
sağda belirttiğim yere dikkatli bakıldığında ,çok açık olarak kanalın üstünde bir oyma küçük üçgen ,hemen arkasında ise kabartma olarak ikinci ana yeri veren üçgen görüyoruz. redmi açığından görebilseydik daha iyi olacaktı ama,
ok istikametinde bir başlangıc ve devamında ana yer. küçüğünden büyüğüne geçiş şeklinde.
burda yeri bozmadan boşluk sistemiyle çok rahat tespit edebilir,emin olduğunuzda resmiyetle ,devam edebilirsiniz. tavsiyem budur.
sağlıcakla...

ikizceli ustam yorum için sağol. daha detaylı arazi fotolarını da en yakın zamanda yükleyeceğim inşallah.fakat yüklediğim vakit de göreceksiniz, benim farkedebildiğim işretler ve arazi arasında bir benzerlik yok. belki de ben göremedim. foruma daha önceden de yüklediğim bu arazide bulunan işaretli yerler oldu, ustaların da yorumlarıyla arazi içinde bir kaç tane oda mezar olduğu kanaatindeyim. bu taşı yeni farkettim arazinin tam ortasında ve sizin de yorumunuzdan sonra da aklıma şu geldi. acaba bu işaretler azaride bulunan mezar odalarının birbiriyle olan yer altı bağlantılarını mı gösteriyor ya da arazinin muhtelif yerlerindeki odaların yerlerini, sayılarını yer altı bağlantısı olmadan mı veriyor.
bu konuyla alakalı bir seneden beri bilgi topluyorum. kesin bir kanıya vardıktan sonra inşallah iznimi alıp işe koyulmayı düşünüyorum; tabi önce her şeyi netleştirmek lazım; lazım ki onca emek uğraş boşa gitmesin.
saygılar ustam

cantar

Vip Üye

taşın çevresinin fotografları varsa ve paylaşırsanı farklı yorumlar alabilirsiniz diye düşünüyorum....

carlone81

Kullanıcı

şansıma şakır şakır yağmur yağdı bugün :) fakat en kısa zamanda detaylı fotolar ekleyeceğim cantar usta

carlone81

Kullanıcı

ustalarım hava muhalefeti ile yeni fotolar çekemedim ama elimdeki fotoğraf üzerinde keçeli kalemle böyle bir çalışma yaptım. fotoda görünen oymaları kanalları gölgeleri keçeli kalemle doldurdum geri kalan izler daha net belirsin diye ve böyle bir görüntü çıktı. bunun hakkında bir yorumunuz var mı merak ediyorum.

carlone81

Kullanıcı

taşın çevresinin fotografları varsa ve paylaşırsanı farklı yorumlar alabilirsiniz diye düşünüyorum....

CANTAR USTAM yeni fotoğraflar bunlar. çevre fotoğraflarının yanında daha önceden de forma yüklemiş olduğum işaretli taşlarımı da yerleri ve fotoğraflarıyla vermeye çalıştım.

ilk taŞIM

İKİNCİ TAŞIM

üçüncü taşım

ÇEVRE FOTOĞRAFLARI DA BUNLAR
UZAKTAN GÖRÜNÜM

YAKIN ÇEVRE FOTOĞRAFLARINI BOYUTLARI NEDENİYLE ŞİMDİ YÜKLEYEMİYORUM BOYUTLARINI KÜÇÜLTEBİLİRSEM ONLARI DA YÜKLEYECEĞİM İNŞALLAH