Başımız Sağolsun | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Başımız Sağolsun

la mekan 001

Kullanıcı
kandil gecesi askerlerlerimize yapılan saldırı sonucunda şehit olan kardeşlerime Rabbül alemin rahmet eyleye yakınlarınada sabır ihsan ihsan eyleye
maksadım herhangi bir siyasi konu açmak değildir lütfen öyle niyeti olan varsa bu konunun altına mesaj atmasın hiç polemiğe girmek gibi bir niyetim yoktur ama böyle konu hakkında şahsımla ilgili imani konuda bişeyler yazmak istedim yazacaklarım herkesin yorumuna daha doğrusu herkesin şahsi bakış açısına açıktır benimde yanlışım varsa doğrusunu öğrenmiş olurum konuya gelecek olursak

Ben şehit haberi aldığımda çoğu zaman özel bi durum yoksa üzülmem şehit olan ve ailesi için sevinirim bile diyebilirim (bu size çok acımasızca gelebilir) üzülmem çünkü kişi şehit olduysa üzerinde kul hakkı yoksa cennet nerdeyse garantidir ve hadis i şeriflerde buyrulduğu üzre kendi ehlinden 70 kişiye şefaat hakkı olacağı için yakınları içinde sevinirim , evet ateş düştüğü yeri yakar sen ne bileceksin demeyin çok sevdiğim insanlardan şehit verdim ama onlar için değil hep kendim için üzüldüm Rabbim onlara şehitliği nasip etti ama ben hala günah deryasında ha boğuldum ha boğulacam yaşıyorum .Yani her şehit haberi benim şahsım için bi nebze üzüntüdür ama şehit olana üzülmem hele de imanına şahitlik edeceğim biriyse sevinirim ben olamadım diyede üzülürüm Tabi şehit olmanın binbir türlü yolu var birinden biride olsa olur (illa savaş -çatışma olması gerekmez) şehit olmak için savaş istemekte çok akıllıca gelmiyor zaten bana

Sonuç olarak Abilerim ve kardeşlerim şehit vermedik biz hep şehidimiz oldu bi nebze şehit aldık demek daha doğru olur ülkemizin -dinimizin -namusumuzun korunması çabasında ruhunu emanet sahibine teslim eden her kişi kaybımız değil kazancımızdır ama en acı kazancımızdır bu acının karşılığı da her iki cihanda da ödüllerin en üstünüdür
MEVLA şehitliği isteyen her kardeşime nasip etsin
NOT: yazdıklarım sadece şahsi ve samimi görüşümdür katılıp katılmamak hatta karşı düşüncesini bildirmek hatta ve hatta farklı bakış açısı olan varsa o kardeşlerimin yazısını okumak için sabırsızlıkla bekliyorum

Yeşilordu

Kullanıcı
Dün borsa sitesinde biri şehitler var 25 50 arası yazmış akşam 10 gibi çocuga saydırmışlar birsürü falan. Sonra 3 saat sonra haber düştü. Öyle bir hale geldik ki kavgacı duyarsız kör. Bugun siyaset konuşur düşüncelerimizi kusarız birbirimize üzüldük deriz ama dildedir. Ellerimiz göge açıp İlahı Yarabbiyi çok görürüz...Elbette bu ülke çok zor tecellilerden geçti bayrağımızın rengi kan kırmızısı... Kolay alınmadı bu topraklar...çok sevdiğim bir alimin kitabında bir dua okumuştum Ulu Allahım bize bu toprakları sen verdin korumayıda nasip et kul istemezse Mevla nasıl versin. Seccedade eller havaya açışmadan istemezsek sadece dille yapılan dua ne kadar kabul olur. Rabbim mehmetçiğimize yardım et İlahi Yarabbim bu ay senin ayın biz senden istiyoruz sen kabul et

gıral

Vip Üye
Allah rahmet eylesin
Vatan sağolsun Allahgeride kalanlara sabır versin

My.THuG.LiFEs

Kullanıcı
Öncelikle; Selamun aleyküm kardeşim..

Kardeşim o sendeki düşünce bir çoğumuzda mevcut lakin Alemlerin rabbi bazen bizler için daha cefakar bir kader ile şehitlik veya ömür törpülemeyi nasip ediyordur!
Bu topraklar için sadece cephede silah tutarak savaşılmaz, yeri gelir masa başında kalem tutarak yeri gelir düşman stratejilerini istihbarat edinerek savunulur ve müsibetleri bertaraf ederek savaşılır..
Önemli olan çevremizdeki insanların düşüncesi zor zamanlarda senin gibi davranmaları değil her daim örf adet ve ecdatlarımızın bizlere yadigar bırakmış olduklarına sahip çıkıp riayet etmeleridir..

Ben dahil bu sosyal medya aracılığını hep keyfi olarak kullanıyoruz, başkaları seni bazı saçma sapan konularla hipnoz ederken senin tüm bilgilerini toplayıp seni kendine yabancılaştırıyor ve bizler bunun farkına bile varamıyoruz çünkü; bizim insanlarımızda ciddiyet ve olaylara bakış açımız yok!!

Umarım bazı konuları anlatabilmişimdir..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeşilordu

Kullanıcı
Benim yazdığımj anlayan anladı kardeşim. Bazı tecelliler dua ile geri çevrilebilir... Neyse konuyu dağıtmayayım[/QUOTE]

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin
Allah geride kalanlara sabır versin
Gazilerimize acil şifalar dilerim

Rabbim vatanımızı milletimizi korusun
Zalimlerin basiretini bağlayıp
Mehmetciğimize yar ve yardımcı olsun