Belgeciler Buna Bir Göz Atıverin Harita | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Belgeciler Buna Bir Göz Atıverin Harita

ASİAVCI

Kullanıcı

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

belgeniz yetersiz ama geçerli. (beğendim)

tekirdağ kıyıköy den bahseder. papuç ve kazan derenin birleştiği Türkiyede başka mevki varmıymış ki?

1607 1841 ve 1867 nin tekirdağ ile ve kıyıköy ile ve trakya cevresi ile olan bağlantısını, o bölgedeki aya nikola ve aya yorgi yapılarının mevcudiyetini? irdelemelisiniz @ASİAVCI usta.
bu civarlarda çok gezmiş ve orayı iyi anlayabilecek kişi @FENERLİ bir göz atsa iyi olur.

Son düzenleme:

ercansen

Kullanıcı
Arkadaslarım gecen gün izlediğim bir belgeselde TRT de izlemiştim aya Nikola kıyıköyde var hatta bir defasında tatil icin gitmiştim iyi Hatırlıyorum tabelalarla Yön bile verilmiş

Warning

Kullanıcı
Ağabeyim eline yüreğine sağlık güzel bir paylaşım o bölgeye 2 -3 defa gittim güzel mevkii gezilmeye değer olduğunu düşünüyorum hayırlısı olsun inşaallah ( hadi ağabeylerim arkadaşlarım hepberaber bi gezintiye çıkalım sahilide koy'larda güzel :) :) ;) )

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
bahsedilen bölge büyük olasılık
samsun
metin ustam bu evrakların tamamının aslında marmara ve çevresini işaret etmesi bana oldum olası şaşırtmaca gibi geliyor samsun şayet yazıda geçiyorsa insanların yönünü çevirecegi yeni bir rota olacaktır sagolasın .

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Metin ustam yer kırıklareli-kıyıköy
ayanikola manastırının yarısı duruyor
İçindeki mihrab 'lar sanduka papaz mezarları çook seneler evvel soyulmuş,kabartma işçilik hala duruyor,
Kıyıköy merkez seçilmiş 30-40km.civarı sistematik şekilde kullanılmış.
Aya nikolanın üzeri vezir tepe okey
Köy yazan yer lav olmuş ,yaşam izleri mevcut ,yel değirmeni ve yığması biraz uzak ama ,,,bulunmaz ağaçlar kaplamış
Kuyusu,kabartma yapılmış yedi domuz k.bakla zincir vs.kaya mzr.mevcut.
kıçkıça öküzleri parçalamışlar olsun aşağıda üç değirmen duruyor zor girilir
Haritada çizildiği gibi değiller,,,
İki derenin birleşkesi yok arada kale eski adıyla MİDYE ve karadeniz sahiline ismini vermiştir o dönemler.
Not;Bütün işaretlerin çoğu para karşılığı ve işi bilmezler tarafından kırdırılmış ve kırılmıştır.

Burası direk havuza gider,karşıda mihrabları kendim çekmiştim karaca orada işte,,,

kıyıköy

pabuçdere

ww.Aliveli

WW.Çalkaya

ww.harbici
En azından balık yemeye gidin tavsiye ederim ama yazın değil!!!

Son düzenleme: