benim adım ejder diyen köpek | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

benim adım ejder diyen köpek

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Erzurum'un Olur ilçesinde esnaflık yapan evli ve 4 çocuk babası Fikret Demirci'nin 22 aylık Kangal köpeği, "Benim adım Ejder" dedi. Duyduklarına inanamayan köpek sahibinin arkadaşları da Demirci'ye destek verdi. Bir esnaf, ''bizzat şahit oldum'' derken, bir diğeri ''bunun rüyasını gördüm'' dedi.​

''BEN AZMAN DEDİM, TORUNUM EJDER''​

Duyduklarına inanamayan ve o sırada cep telefonu ile köpeğin konuşmasını kaydeden Demirci, "Ailece pikniğe gitmiştik. 7 yaşındaki torunum Hamza, zincirinden tutup yanıma getirdiği 'Azman' adındaki Kangal köpeğine 'Ejder' ismini vermek istediğini söyledi. Bende köpeğin heybetli olması nedeniyle, 'Hayır Azman' dedim. Köpeklerimi sık sık cep telefonu ile çekerim. Olaydan kısa bir süre sonra yanına gidip 'Azman ne yapıyorsun' dediğim köpek bir şeyler mırıldandı. Anlamadım. Daha sonra görüntüleri izlerken, 'Benim adım Ejder' dediğini duydum. Sesi çok net anlaşılıyor. Hemen adını Ejder koyduk. Uzmanların bu köpeği incelemesini istiyorum" dedi.

''KONUŞMASINA BİZZAT ŞAHİT OLDUM''​

Olur Belediye Meclis üyesi Okan Yorulmaz ise “Fikret abinin köpeğinin konuşmasına bizzat şahit oldum, ben hayretler içerisindeyim” dedi.

RÜYASINDA BİLE GÖREN VAR​

Olur yol ayrımında cağ kebap esnaflığı yapan Mücahit Keleş ise “Ben şöyle bir rüya gördüm. Rüyamda Fikret abinin köpeğinin konuştuğunu konuşurken köpeğin ne dediğini anlamadığı için herkesi susturmaya çalışıyordu. Aman durun köpek bir şey söyledi. Bunu anlamaya çalışmamız gerektiğini söyledi. Böyle karman çorman bir rüyaydı. Ben köpeğin konuştuğundan hiçbir şekilde haberim yoktu. Bu rüyayı gördüğümde çok sevdiğim köpeğimi kaybetmiştim, bundan dolayı da çok fazla etkilenmiştim. Köpeğin konuşmasını sonradan duyduğumda gerçekten çok tuhafıma gitti gerçekten güzel olduğuna inandığım bir şeydir. Bu tarz şeyler Rabbimizin bir hikmeti de olabilir bu şekilde konuşması bunun bana ayan olması benim için çok güzel bir şey” dedi.

kaynak;

TEVFiK

Vip Üye

Erzurum'un Olur ilçesinde esnaflık yapan evli ve 4 çocuk babası Fikret Demirci'nin 22 aylık Kangal köpeği, "Benim adım Ejder" dedi. Duyduklarına inanamayan köpek sahibinin arkadaşları da Demirci'ye destek verdi. Bir esnaf, ''bizzat şahit oldum'' derken, bir diğeri ''bunun rüyasını gördüm'' dedi.​

Duyduklarına inanamayan ve o sırada cep telefonu ile köpeğin konuşmasını kaydeden Demirci, "Ailece pikniğe gitmiştik. 7 yaşındaki torunum Hamza, zincirinden tutup yanıma getirdiği 'Azman' adındaki Kangal köpeğine 'Ejder' ismini vermek istediğini söyledi. Bende köpeğin heybetli olması nedeniyle, 'Hayır Azman' dedim. Köpeklerimi sık sık cep telefonu ile çekerim. Olaydan kısa bir süre sonra yanına gidip 'Azman ne yapıyorsun' dediğim köpek bir şeyler mırıldandı. Anlamadım. Daha sonra görüntüleri izlerken, 'Benim adım Ejder' dediğini duydum. Sesi çok net anlaşılıyor. Hemen adını Ejder koyduk. Uzmanların bu köpeği incelemesini istiyorum" dedi.

Olur Belediye Meclis üyesi Okan Yorulmaz ise “Fikret abinin köpeğinin konuşmasına bizzat şahit oldum, ben hayretler içerisindeyim” dedi.

Olur yol ayrımında cağ kebap esnaflığı yapan Mücahit Keleş ise “Ben şöyle bir rüya gördüm. Rüyamda Fikret abinin köpeğinin konuştuğunu konuşurken köpeğin ne dediğini anlamadığı için herkesi susturmaya çalışıyordu. Aman durun köpek bir şey söyledi. Bunu anlamaya çalışmamız gerektiğini söyledi. Böyle karman çorman bir rüyaydı. Ben köpeğin konuştuğundan hiçbir şekilde haberim yoktu. Bu rüyayı gördüğümde çok sevdiğim köpeğimi kaybetmiştim, bundan dolayı da çok fazla etkilenmiştim. Köpeğin konuşmasını sonradan duyduğumda gerçekten çok tuhafıma gitti gerçekten güzel olduğuna inandığım bir şeydir. Bu tarz şeyler Rabbimizin bir hikmeti de olabilir bu şekilde konuşması bunun bana ayan olması benim için çok güzel bir şey” dedi.

kaynak;

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1617208760373.jpg
    FB_IMG_1617208760373.jpg
    15.2 KB · Görüntüleme: 12

Kader25

Admin
Köpeklerin, cansız varlıkların konuşma zamanı daha gelmedi, amma gelecek.
Konuştuğu duyulsa da söylense de kayda alınsa da o ses o köpeğe ait değildir.
Mesele başkadır. Yakında anlaşılır.

Bakara suresinde altından kalıba dökülerek yapılan bir inekten bahsedilir.
Musa as. Tur dağına Rabbül Alemin cc ile konuşmaya gittiğinde ümmetinin başına
O da peygamber olan Harun as. bırakmıştı. Bu arada inek heykelini yapıp tapmaya
başladıklarını Allah cc Musa as.bildirdi. Kavminin o ineğe tapınmasındaki en önemli etken;
ineğin konuşmasıydı. Aslında konuşan inek değil, şeytanlardan birisi idi. ....

Peygamber Efendimize sav çok sorulan sorulardan birisi de; Kıyamet Ne zaman Kopacak???
Yine bu soru sorulunca, sorana dedi ki:
"Kişi ayakkabısının ipiyle konuşmadıkça kıyamet kopmayacaktır."
Yani bağcıklarını elle bağlamayacak kişi, o bağcıklara komut verecek, kendi kendisine
bağlama işini gerçekleştirecek o bağcık. Bu günler yaklaşmakta.
Şu anda Endüstri 4.0 devreye alındı. Ana unsur; 5G-6G-7G.
Belki Endüstri 5.0 da bu hususlar gerçekleşir, Allahu Alem.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Köpeklerin, cansız varlıkların konuşma zamanı daha gelmedi, amma gelecek.
Konuştuğu duyulsa da söylense de kayda alınsa da o ses o köpeğe ait değildir.
Mesele başkadır. Yakında anlaşılır.

Bakara suresinde altından kalıba dökülerek yapılan bir inekten bahsedilir.
Musa as. Tur dağına Rabbül Alemin cc ile konuşmaya gittiğinde ümmetinin başına
O da peygamber olan Harun as. bırakmıştı. Bu arada inek heykelini yapıp tapmaya
başladıklarını Allah cc Musa as.bildirdi. Kavminin o ineğe tapınmasındaki en önemli etken;
ineğin konuşmasıydı. Aslında konuşan inek değil, şeytanlardan birisi idi. ....

Peygamber Efendimize sav çok sorulan sorulardan birisi de; Kıyamet Ne zaman Kopacak???
Yine bu soru sorulunca, sorana dedi ki:
"Kişi ayakkabısının ipiyle konuşmadıkça kıyamet kopmayacaktır."
Yani bağcıklarını elle bağlamayacak kişi, o bağcıklara komut verecek, kendi kendisine
bağlama işini gerçekleştirecek o bağcık. Bu günler yaklaşmakta.
Şu anda Endüstri 4.0 devreye alındı. Ana unsur; 5G-6G-7G.
Belki Endüstri 5.0 da bu hususlar gerçekleşir, Allahu Alem.

Musa a.s hadisesinde ki olayda ineğin konuşması durumununu şöyle açıklıyor kaynaklar. İneği yaparken dağ daki akustik ve rüzgar hesaplanmış. Sanırım Rönesans da işin içinde. Sonra ineğin kıç kısmı ile ağız kısmı arasına bir rüzgar kanalı yapılmış. Arkadan giren rüzgar ağızdan bir boğa sesi gibi çıkıyormuş. Böğürtü gibi. Tıpkı bir vuvuzela gibi.

Bunu gören kavmi ineğin konuştuğunu sanarak tekrar ona tapinmaya başlıyor.

İşin tuhaf yanı ise, çok zeki olmalarına rağmen inatla musa ya biat etmeyip hemen oracıkta gözleriyle gördükleri el yapımı konuştuğu sanılan bir boğaya tapmaları.

Üstelik o dağa gelene kadar gördükleri mucizelerin sayısı belli değil.

Allah c.c görüpde anlamayanlardan eylemesin. İmanla son nefese inşallah.

bornovalı

USTA
Super Moderatör

kaynak;
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ruhumu kudret elinde tutan Zat-ı Zülcelal'e yemin olsun ki, vahşi hayvanlar insanlarla konuşmadıkça, kişiye kamçısının ucundaki meşin, ayakkabısının bağı konuşmadıkça, kendisinden sonra ehlinin ne yaptığını dizi haber vermedikçe kıyamet kopmaz." [Tirmizi, Fiten 19, (2182)]

Hadisin vürûd sebebi olarak şu olay nakledilir:
(Medine civarında) Çobanın birisi koyun otlatırken bir kurt gelir ve koyunlardan birini tutar. Çoban da koyunu kurttan kurtarmaya çalışır. Kurt da kuyruğunun üzerine oturur ve "Ey Çoban Allah'tan kork! Benimle Allah'ın bana verdiği rızkım arasına giriyorsun." der. Bunun üzerine çoban, "Şaşılacak şey! kuyruğunun üzerine oturan kurt insan gibi benimle konuşuyor." der. Kurt da"Sana bundan daha acibini söyleyeyim mi? Rasûlüllah (sav) Medine'de insanlara geçmiş olan şeylerin haberlerini veriyor." deyince, çoban koyunlarını alarak Medine'nin bir kenarına getirir ve hemen Rasûlülah (asm)'a giderek olayı anlatır.
Peygamberimiz de "Namaz toplayıcıdır/es-salatu camiatun" diye nida edilmesini emreder, ashap toplanır. Peygamberimiz (asm), çobana olayı ashaba anlatmasını söyler. Çoban da olayı anlatır ve Peygamberimiz (asm) "Doğru söyledi." der, devamla, "Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin olsun ki, yırtıcı hayvanlar insanlara konuşmadıkça, kamçısının bir tarafı (kabzası ve herhangi bir tarafı) kişiye konuşmadıkça, ayakkabısının bağı kişiye konuşmadıkça ve kişinin kendisinden sonra ailesinin ne yaptığını baldırı kişiye haber vermedikçe kıyamet kopmaycaktır." buyurur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned; Tirmizi, Fiten.19; Abd b. Humeyd, Müsned, II / 498).

Bir rivayette de şu şekilde nakledilmektedir;
"Dikkat, yırtıcı hayvanların insana konuşması, kıyamet alametlerindendir. Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin olsun ki, yırtıcı hayvanlar insanlara konuşmadıkça, kamçısının bir tarafı (kapzası ve herhangi bir tarafı) kişiye konuşmadıkça, ayakkabısının bağı kişiye konuşmadıkça ve kendisinden sonra ailesinin ne yaptığını baldırı kişiye haber vermedikçe kıyamet kopmayacaktır." (Abd b. Humeyd. Müsned, II/498).

Hadis, hayvanların ve diğer durumların konuşmasının kıyamet alametlerinden olduğunu bildirmektedir. Kur'an'da da "Kıyamet yaklaştı." buyurulmaktadır. Bu bakımdan hayvanların konuşması kıyametin yakın olduğunun alameti olmaktadır. Zaten Peygamberimizin (asm) gelmesi de kıyamete yakın bir zamandadır.

Hadisten akla gelebilen bir husus da, kıyamete yakın, insanın yaptığı hiç bir şeyin gizli kalmayacağıdır. Zira kişiye en yakın ve hiç bir zaman kendisinden ayrılmayan baldırı veya ayakkabısı ve bağı, ya da bir iş yaparken tuttuğu aletler konuşabilir. Ayrıca telsiz, telefon gibi aletlerle konuşmaya da işaret edilmiş olabilir.
Bugün suç tespitlerinde parmak izlerinin alınması, kullanılan aletlerin, kişinin elinde spreyler vasıtası ile tespit edilmesi bir gerçektir. Yine gizli kameralar vs. bunlara kıyas edilebilir. Bazı varlıklar sesli ve sözlü olarak konuşurken, bazıları da kayıtlarla ve sesiz olarak konuşturulmaktadır. Hadisin bunlara ve daha bazı gelişmelere de işaret ettiği söylenebilir.

Bu gibi hadisler, ileride meydana gelecek olaylardan haber verdiği için zaman ilerledikçe ve ilmin, teknik ve teknolojinin gelişmesiyle daha iyi anlaşılacaktır. (alıntıdır)