Berat Kandili Mesajları 2021 | Define işaretleri ve anlamları

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tüm sitemizdeki dostlarımızın berat kandillerini tebrik eder af ve mağfiretimize vesile olmasını yüce Rabbimizden dilerim.

Bismillahirrahmanirrahim

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Ey ihsan ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan ve ikram edilmeyen Allah’ım!

Ey Celal ve ikram sahibi olan.
Ey lütfu ve ikramı bol olan.
Sen’den başka ilah yok.
Sen kendine yönelenlerin yardımcısı ve kendine sığınanların eman verenisin.

Korkanların kendisinde emniyet bulduğu yüce Zat’sın.

Allah’ım! Beni katından kovulmuş ve rızkı dar olanlardan kılma.

Allah’ım! Fazl’u ihsanınla benim kötülüğümü ve mahrumiyetimi sil, rızkı bol ve hayırlara muvaffak kullarından yaz.

Şüphesiz en doğru sözlü olan Sen’sin ve dedin ki; Allah dilediğini siler, dilediğini sabit bırakır”. (R’ad/39)

İlahi! Bu mübarek gecede bildiğimiz, bilmediğimiz belaları bizden uzaklaştır, şüphesiz Sen kerem sahibisin.

Allahumme Salli Ala Muhammed ve Ala Ali Muhammed...amin.

gıral

Vip Üye
Tüm sitemizdeki dostlarımızın berat kandillerini tebrik eder af ve mağfiretimize vesile olmasını yüce Rabbimizden dilerim.

Bismillahirrahmanirrahim

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Ey ihsan ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan ve ikram edilmeyen Allah’ım!

Ey Celal ve ikram sahibi olan.
Ey lütfu ve ikramı bol olan.
Sen’den başka ilah yok.
Sen kendine yönelenlerin yardımcısı ve kendine sığınanların eman verenisin.

Korkanların kendisinde emniyet bulduğu yüce Zat’sın.

Allah’ım! Beni katından kovulmuş ve rızkı dar olanlardan kılma.

Allah’ım! Fazl’u ihsanınla benim kötülüğümü ve mahrumiyetimi sil, rızkı bol ve hayırlara muvaffak kullarından yaz.

Şüphesiz en doğru sözlü olan Sen’sin ve dedin ki; Allah dilediğini siler, dilediğini sabit bırakır”. (R’ad/39)

İlahi! Bu mübarek gecede bildiğimiz, bilmediğimiz belaları bizden uzaklaştır, şüphesiz Sen kerem sahibisin.

Allahumme Salli Ala Muhammed ve Ala Ali Muhammed...amin.
Amin usta

Kader25

Admin
Bir bedevi (koylu) Hz.Peygamberimizin kabrinin yaninda duaya basladi. Hz.Omer de yakinindaydi. Bedevi (koylu) ellerini acip, Allahu Tealaya hamd ettikten sonra dedi ki;

"YaRabbim..! Gunahkar kulun sana el acti. Eger Sen beni affedersen surada yatan Habibin sevinir, şeytan üzülür. Eger affetmezsen surada yatan Habibin uzulur, seytan sevinir. Dua edenlerim duasini kabul eden Allahim..!
Seytani sevindirme, Habibini üzme. Yok senden baska gunahlarimizi affedecek."

Hz.Omer ra. bu duayi duyunca ağlamaya basladi. Bedeviyi evine davet edip ona ikramlarda bulundu.

Ya Rabbi...!
Bizleride affet bu berat gecesi hurmetine.
Seytani sevindirme,
Habibin uzulmesin, mahzun olmasin. O sav ummetine duskundur.

Berat Gecemiz Mubarek Olsun