Bi Yardım Lütfen | Define işaretleri ve anlamları

Bi Yardım Lütfen

hasssaaaan

Kullanıcı
mc 307 ustamın paylaşmış olduğu alan tarama resmi var frekanslı benim toprağa frekans vermek için kullanacağım malzeme nedir daha doğrusu nerden bulabilirm

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@mc_307 ustam
Kısa zaman da bilgi verecektir

leono

Kullanıcı

mhz ve hz boyutunda olanı bu

buda darbeli kare dalga khz uzundalga dediğimiz, elektronikte sınıfta kalmış birinden bu kadar :)
bu freqans'ları belirsiz mesafelerden geri algılamak okumak istersen arduino artı pusula modülü ve 5110 ekranla ulur (sanırım)

gıral

Vip Üye

buda darbeli kare dalga khz uzundalga dediğimiz, elektronikte sınıfta kalmış birinden bu kadar :)
bu freqans'ları belirsiz mesafelerden geri algılamak okumak istersen arduino artı pusula modülü ve 5110 ekranla ulur (sanırım)
Ustam maden ayrımında garet dedektör iyi fakat derinliği az azderkende taştan geçişi zayıf on cm falan bunlarda derinlik neyle oluyor firekans ayarlarıylamı başlıklamı yoksa işlemcisiylemi ustam

esrarengiz2828

Kullanıcı
Ustam maden ayrımında garet dedektör iyi fakat derinliği az azderkende taştan geçişi zayıf on cm falan bunlarda derinlik neyle oluyor firekans ayarlarıylamı başlıklamı yoksa işlemcisiylemi ustam
mantıklı düşünmek gerekirse ustam başlık derinlikle alakalı sizin ayarı iyi yapmanız kulaklığınız ve hava şartları toprak şartları taşın mierali ne varana kadar herşey önemli derinlikte

hasssaaaan

Kullanıcı

ustam ilgilendiğin için Allah razı olsun şöyle bi sorum olacak maden aramalarında hangi dalgayı kullanıyolar sinismü karemi yoksa testere dalgamı

leono

Kullanıcı
Toprağa uzun dalga dedikleri kare darbeli olanı'nı gönderiyorlar, dedektörlerde öyle,
bu işle bi aralar bende baya kafa yordum, amaç maden değildi ama sonuç benim gibi amatörler için hüsran,
bende dedektörün DD başlığı dağıtıp 1. D bobinle 2 mt soldan frekansı verip 2. D bobinle geri alarak bişiler yapma peşindeydim,
lakin birşeyi hesaba katmamıştım,
c kalite'de favori bir dedektör düşünki 40 cm2 santimetrekare'lik toprak altındaki ürünü anca algılıyorsa ben bu DD bobinleri birbirinden ayırıp uzaklaştırarak 40 mt2 yeri aramasını istemekti, kısacası kedinin sırtına binip dört nala koşturmaya çalışmak oluyor, kullanacağın devrenin kapasitesini hesaba kat derim,
bunun bir yolu yokmu? elbette vardır, ancak bizi kim aydınlatacak bilmem, bulursan benide bilgilendir,
1 yada 2 khz frekansı şişleme suretiyle biraz derinden frekansı pompalamak iyi fikir gibi geliyor, ancak 30 mt ileriden hangi modül yada ekipman ile frekansı takip edeceğiz?
verilen frekans madende yoğunlaşırmı onuda bilmiyorum,

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
40cm verdiğin sinyal ile ancak 40cm cevap alırsın diye düşünüyorum.
Bence buna ilave entekreler ile daha derininden cevap alırsın.
Eğer bir elektronikçi iseniz, entekreler çok pahalı değil eğer işi öğrenmek isterseniz çare bulunur!
Maalesef ülkemiz montaj ülkesi olmuş, üretemiyoruz veya pazarlama sorunu var derim.
Aslında yazacak çok şey var ama bunlar sayfalara sığmaz.
Yazılımın önemi bir kez daha ortaya çıkar! Vs.