Bir Karıştan Malı Alıyorlar! | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Bir Karıştan Malı Alıyorlar!

ASİAVCI

Kullanıcı
bu evlerin kerpiç duvarlarındanda cıka biliyor yıllar önçe belgeselde seyrettim taki yağmur yağıp dere yatakları suyla dolana kadar bu şekilde kalıyor

MAVRAN

Super Moderatör
ALLAH razı olsun kardeşim güzel oldu bilmeyen çok kardeşimiz vardı. Bu olayın farklı versiyonunu bizim ülkemizde 1989 yılında Hakkari Şemdinli derece bağlı bir bölgede bizzat yaşadım. Şemdin çayına bağlı olan bir dere yatağı yaz ayının başlamasıyla tamamen kurur. Sonbahar ve bahar ayında gürül gürül akar. İlk zamanlar şu Şemdin çayına bağlanmaz bir bölgede toprağa batar ancak o kuru dere yatağında suyun almasıyla öyle balık olur ki akıllara zarar. Sordum balık suyun çekilmesi ile kendini daha derinlerde ıslak zeminde hapis ediyor daki suyun dekrardan gürül gürül akmasına kadar, su doğaya hayat verince onlarda suyun aktığı dere yatağına çıkıp doğal zenginliğin ve ALLAH'IN Eşsiz kutretini bizlere hatırlatıyor.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim
Müthiş bir tefekkür vesilesi
Külli şey-in kâdir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ersan

Admin
Kervan dostum valahi cok heycanlsn baktim videyona breh dedim adamlar hic bir sey kulanmadan drek cilmeyi vurfular dedim:)ve balik ciktimi sasirdim demeki bu dunya bos deyil ts cok gurrcek ve urenecek seylerimix var cook trsekutler ustam