Bizim tarlanın yanını herzaman kazı yapıyorlar incelermisiniz | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Bizim tarlanın yanını herzaman kazı yapıyorlar incelermisiniz

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Bizim tarlanın yanını herzaman kazı yapıyorlar incelermisiniz

HER NE OLURSA OLSUN SONUÇDA DEVLET ARAZİSİ..VE BURDA BİZ KİMSEYE KAÇAK "Yasak Kelime" YApın demiyoruz bizler resmi kazılardan yana mucadele veriyoruzki kimsenin boşyee ne yuvası yıkılsın nede adı kötü anılsın..

Mekanımıza hoş geldin mustafa213
İyi forumlar dilerim
Sizi kaçak kazıya karşı grubuna davet ediyorum
http://www.definemekani.com/groups/kacak-kaziya-karsi.html
Rabbim emeklerini boşa vermesin;)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ustad siteye hoş sefa geldin. sitemizi beğenmiş olmana da ayriyeten sevindim. lakin sana diyeceğim şudur. şimdi sen dedinki ben acemiyim bu işten hiç anlamam. biz şimdi senin çektiğin bu resimler ile sana nasıl bir tarif yapsak yarar yaramaz desek ona da karar veremedim. çünkü sen kafaya koymuşsun. ama inan resimler çok yetersiz gözle görülür çok ciddi emare yok. bi işlenmişlik gösterecek durum resimlerde belli değil. belki var ama biz bunu senin resimlerinde göremedik. çünkü tamamı uzaktan. orayı kazanların kazdığı yerlere yakın, yuvarlak yada kare oyma vs. gibi kayalara kazınmış oymalar yada kabartma veya oyma şekiller varmı?

buna da cevabın hayır ise sana derimki sen işaretlediğim farklı renkteki kayalara iyi bak ve yakın çevresini iyi incele çünkü burada bir variyet varsa bunlara yakın vardır. bide şu arkada işaretlediğim ağaçtan bahset. ne ağacı ve tahminen kaç yaşındadır?

bu tepenin karşı yamacında ne var bu tepeden karşı tarafı resimle ağaç yönü değil tam tersi istikameti.

Son düzenleme:

mameki

Kullanıcı

Kaçak kazıdır üstadım .İzinli olsaydı sahibiyle ortak yürütülürdü ve herkes tarafından bilinirdi.İhbar edilmesini öneririm.Saygılar

cantar

Vip Üye

o alanda ve arka planda yığma tepe ve mezarlar var
63861_1.jpg

sol üst köşede görülen yığma mezar.
hemen ön sağ tarafta iki taşın orada ve taşlarla çevrilmiş ve çökme yapmış alanda bir mezar var

KOMAGENE

Vip Üye

Resimleri çekıp atan arkadaşımızın bu konular hakkında tecrubesız olduğu çekılen resimlerden belli oluyor can alıcı kareler çekmen dileğiyle daha iyi resim sonuca götürür diyorum yorum yapmak bana göre yorumlamak çok zor

mustafa213

Kullanıcı

bütündegerli üstatlarıma teşekkürler ben enyakın zamanda sizin dediginiz gibi ayrıntılı bır resim cekeyim sizlerle paylasayım resimler hakkında sizden iyi bir sonuc alırsam rutsatlı kazı yapayım