Bu ne anlam taşır | Define işaretleri ve anlamları

Bu ne anlam taşır

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selam arkadaşlar ,
Bu ne anlama gelir.
Aleykûm Selâm. Ben yorum yapmadan önce kendi fikrimi söylemeyi tercih ederim çünkü görüş farklı fikir çok farklı birşeydir. Görüş sebebi kesinlik kazanmamış birşey üzerine kesinliği belli olmayan çözüm yolu aramak üretmek demektir fikir ise çözümü kesinlik kazanmış birşeye fikir harcamaktır. İşaretinize gelince bu işaretin aslını görmeden bir definecinin veya arkeoloğun fikir yürütmesi mantıksız ve imkansızdır. İmkanlı olabilecek en yakın kısmı ise gören yorumcunun gördüğü kadar fikirleşmesi veya yorum yapmasıdır. Çünkü bu hem sembol hem define işaretidir. Sümerler de mısırlılarda ve roma zamanında da kullanılmıştır. Tabi başta dediğim gibi benzettiğimiz kadarını yorumlarız. Definecilikte ise genelde iki benzer işaret türünden biridir. Birinde tehlikeyi simgelerken diğerinde mahzen ile alakalı mezar bilgisini verir. Simge biraz daha farklılık kazandıkça mezar sayısını bazende tünel şeklini verir. Sizin çiziminiz daha doğrusu bazı çizimler ne kadar iyi çiilirse çizilsin işareti yorumlatamaz. Çünkü kabarık veya oyuk mu görmek, şeklin işçiliği hangi döneme ait bir işçilik yansıtıyor bilmek lazım. Sonrasında da yorum yapılır. Diğer kıymetli ustaların da benim gibi düşündüğüne inanıyorum. Selametle İnş’ALLAH. 🙃🤚