Bu sunaklar kim için yapılmış? | Define işaretleri ve anlamları

Bu sunaklar kim için yapılmış?

Kader25

Admin
Selamün Aleyküm,
Aşağıda gördüğünüz, sunakların olduğu odanın yüksekliği 230cm, Genişliği 80cm, Derinliği de 120cm.civarında.
Bu oda; Yüksekliği 20 metre Genişliği 80 metre arkası uçurum olan, hiçbir yerinden normal çıkışı olmayan tepenin zirvesinde kaya blokunda.
Bunun aynısından gören bu sistemi bilen birisinin değerli görüşleri lazım bana. İnşallah daha önce gören bir ustamız olmuştur. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG-20210729-WA0029.jpg
    IMG-20210729-WA0029.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20210730-WA0012.jpg
    IMG-20210730-WA0012.jpg
    161.1 KB · Görüntüleme: 34

balkaya34

Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Aşağıda gördüğünüz, sunakların olduğu odanın yüksekliği 230cm, Genişliği 80cm, Derinliği de 120cm.civarında.
Bu oda; Yüksekliği 20 metre Genişliği 80 metre arkası uçurum olan, hiçbir yerinden normal çıkışı olmayan tepenin zirvesinde kaya blokunda.
Bunun aynısından gören bu sistemi bilen birisinin değerli görüşleri lazım bana. İnşallah daha önce gören bir ustamız olmuştur. Şimdiden teşekkür ederim.
Selam usdadım ,, Bu görüntüler benim oldugum bölgede çok var, O kos koca görünen kayalar nasil yerlesdirilmis hayret ettim ,Bunların hepsi anıt mezardır, Bazılarında küçuk siginaklar var bu siginaklarin icinden 75 , 80 cm uzunluklarda veya daha farklı ölçülerde delikler var Caybardagi çapında olan bu delikler belliki havalandirmadır.
Geriden bakınca dogal.kayaliklar sanırsınız.
Bu görüntüyü yukleyene kadar akile karayi secdim.nasıl oldu bunuda bilmiyorum.
Bu gördüğünüz kayalıķ dogal.sanırsınız, Bu gorüntulerin hepsi mezar ,Bu goruntünun sol yaninda 2 deve izi iki Essek izi İki adam carik izi Karaca izi gibi bir çok iz var ,

Ekli dosyalar

• 20210416_153027.jpg
    20210416_153027.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 33

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Görmedim şahsi fikrim eskilerden kalma hava şartlarından kurunma amaçlı alt kısmında işlik yapılmış ateş yakma yeri oturak yeri yapılmış doğal oyuk nede olsa en eski mesleklerden biri çobanlık idi

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Selamün Aleyküm,
Abi uzak resmi
Yani alanı görebileceğimiz resim var mı

Canaba

Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Sunak yapısı kare mi hocam

Canaba

Kullanıcı
Karenin içinde yuvarlak.
Yukarıdaki Yükseltiyle birlikte dikdörtgen.
Ustam buna benzer bi yer şuan benim ugraşım boşluk testipi yapılan yerde makine cekim yapmıyorsa lahit vardır misal genelde tek kare altı yuvarlak oyuk lidya lahitleridir resim koyuyorum alta boş olan odaları olabilir ama muhakak bağlantılı odası yada oda içinde ki bir odası vardır kapatılmıştır cekiç vurup sesi ile dahi tespit edilebilir Biraz zahmet verici ama uğraşa deger bir yerdir.

Ekli dosyalar

• IMG-20210802-WA0013~2.jpg
    IMG-20210802-WA0013~2.jpg
    304.1 KB · Görüntüleme: 22

Canaba

Kullanıcı
Karenin içinde yuvarlak.
Yukarıdaki Yükseltiyle birlikte dikdörtgen.
kare olan kayanın ön tarafında düz toprak zemin varsa boşluk testi yap kare yanında kaya mezar yapılmaya müsait kayalar varsa onlarada boşluk tespiti yap kareler ayrıca kaya mezarıda vermektedir, kaya oyularak oda yapıldığına göre bunada kare yada dikdörtgen işareti yapılabilir, bunun örnekleri mevcuttur. sergen kayalık yani dik ana kayalara yapılan kare oymaların mezarları, zemine yatay olanlardan farklı olup uzak mesafededir kuzey ve güney batı yönüne yönel ustam su ile akıntı yönüne gitmen daha mantıklı ama zaman içinde degişim olabiliyor bazen ustam yeri tespit edersen dikkat et tuzaksız olmuyor bu tür yerler

Kader25

Admin
kare olan kayanın ön tarafında düz toprak zemin varsa boşluk testi yap kare yanında kaya mezar yapılmaya müsait kayalar varsa onlarada boşluk tespiti yap kareler ayrıca kaya mezarıda vermektedir, kaya oyularak oda yapıldığına göre bunada kare yada dikdörtgen işareti yapılabilir, bunun örnekleri mevcuttur. sergen kayalık yani dik ana kayalara yapılan kare oymaların mezarları, zemine yatay olanlardan farklı olup uzak mesafededir kuzey ve güney batı yönüne yönel ustam su ile akıntı yönüne gitmen daha mantıklı ama zaman içinde degişim olabiliyor bazen ustam yeri tespit edersen dikkat et tuzaksız olmuyor bu tür yerler
İlginiz için teşekkür ederim