Büyük Soygun MİLAS

leewoht

Kullanıcı

UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve son yüzyılda bulunan en önemli tarihi eserlerden olduğu değerlendirilen Karia Kralı Hekatomnos’a ait Anıt Mezarı ve Kutsal Alanı, dünya mirasları kalıcı listesine girme peşinde.

Milas ilçesinde bulunan 2 bin 400 yıllık mezar odası ve lahdin bulunduğu alanın soyulmasında kullanılan malzemeler sergilenecek.
Hekatomnos Anıt Mezarı Bilim Kurulu Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Kızıl, “Soygunda kullanılan parçaların arasında silindirik karot çekirdekleri, İngiliz anahtarları, borular, elbiseler, içecek kapları var. İbret olsun diye sergileyeceğiz.”

2400-yillik-kral-mezari-at-kili-ile-korunuyor.jpg

define-video.jpg

kral-mezar-odasi-arkeoloji.jpg

VİDEO İÇİN :

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Büyük Soygun MİLAS

Güzel paylaşım
Eline sağlık ustam(alkış);)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

teşekkürler leewoth. güzel paylaşım.

alarmala

Kullanıcı

tesekkürler güzel paylasım.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

güzel kardeşim,konuyu yeni gördüm. sana sonsuz teşekkür ediyorum.
biz sayın bakanımıza sayısız dilekçe göndermemize rağmen ,bu konulara nedeni bilinmez hiç eğilmedi. sonrada basının önünde yıllarca süren yasa dışı çalışmayı söylerken ben utandım.
devlet olarak bu değerlerimize maalesef sahip çıkamıyoruz. atı alan üsküdarı çoktan geçmiş. bir gün hangi devlete gitmişse ,geri getirmek için bir sürü davalar ve milyonlarca dolar ödenir,kendi insanınada bir kuruşu çok görür. bu konmuda çok sayıda girişimler olmasına rağmen hiç biri ti ye alınmadı.
devletimiz bir turist getirmek için, onca yatırımlar yapar,yılda yüzbinleri ülkemize getirecek bu tarihi değerlere nedense duyarsız kalır.
emeğine sağlık sevgili kardeşim. sağlıcakla...

leewoht

Kullanıcı

Dediklerine aynen katılıyorum saygıdeğer ustam . Türkiye'de maalesef tarihimize sahip çıkılmıyor . Sonra devlet bunları geri getirmek için andlaşmalar yapıyor ve paraları döküyor. Ustam burda iş işden geçmiş ama mevcut konumda çevre binalar yıkılıp tarihi binalar restarasyon yapılıp açık hava müzesine çevrilecek nasipse çalışmaları izliyorum ve bakız görücez ne olucağını .

KERASUS

Kullanıcı

:D:D:Dvideoda inceleyeceğiz diyor bakankoptum neyi inceleyecen uşağum incelenecek ne kalmış....:D:D:D...