Bugün Hayat Sana Ne Öğretti? | Define işaretleri ve anlamları

Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

KANAS_USTA

Admin
arkadaslar konumuzu anı defterı gıbı gorup hayat tecrubelerınızı ve edındıgınız fıkırlerı GÜNLÜK paylasırsanız fevkalade guzel tablo cıkar ortaya herkes bırbırlerının tecrubesınden ıstıfade eder, aldıgımız fakat unuttugumuz kararları anımsarız, vecız sozlerle hayatımıza yon verırız, kısacası dahası........ gerısını sız getırınız.

nasıl sureklı guncel tutulması gereken bır konu mu sızce !

KANAS_USTA

Admin
Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

Çocuk egıtımının cihat etmek oldugunu,
herseye oldugu gıbı cocuguna da sevgıde orta yolu ızlemem gerektıgını,
ozellıkle dını egıtımını eksık tututtugumuz cocugumuzun yarın mahserde bızlerde sıkayetcı olabılecegı,
bızlere bu konuda buyuk ısler dustugu,
babalıgın sadece yedırmek ıcırmek olmadıgını en onemlısının ahlaki açlıgını gıdermek oldugunu,
bir kez daha her seyın bos oldugunu hayatın hzılı bır sekılde gectıgını ve olaylardan hala ders cıkarmadıgımı cıkardı ısemde hayatıma yansıtmadıgımı anladım...

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

bugün iş yerimde hayat bana yardım etmeyi hoş görülü olmayı, destek vermeyi ,en zor anımda bile sakin olmayı, karşımdakinin durumundan acizliğinden faydalanmamayı, aksine ona moral ve destek olmayı birkez daha öğretti.
ben doğum hastanesinde çalışıyorum okadar çok insanla karşılaşıyorum ki kimisi sevinçli, kimisi üzgün ,kimisi sinirli, kimisi muhtaç, kimisi varlıklı ama tek bir noktaları var baba ve anne olmak dede olmak ebe olmak.
Herşey ilk önce benim bulunduğum ortamda başlıyor hayat ve gelecek umut ve mutluluk.paylaşmak istedim.
Seninde yüreğine sağlık KANAS_USTAm.

SEVALİ

Kullanıcı

Benim sektörümde hayvan sağlığı 17 yıldır bu sektörde çalışıyor binlerce ölüm vakası görmüş bir insan olarak ne kadar aciz olduğumuzun her zaman farkındayım benim sektörüm yetiştirici ile direk çalışıyorum ve kandırmaya sahtekarlığa her konuda müsait bir sektör ama hiç bir zaman yetiştiriciyi kandırıp cebindeki parada gözüm olmadı hep doğruları anlatmaya bilgi vermeye çalıştım anlayan anladı anlamayan anlamadı hele hele şu yaşadığımız dönemde hayvancılık sektörü o kadar dibe vurduki samanın tonu geçen sene 30 lira iken şu an 1.000 lira ile 1.500 lira arasında yem desek en kötü 50 kg lık 42 lira ile 55 lira arasında geçen yıl 6.000 lira ile 8.000 lira arasında değişen damızlık bir ineğin fiyatı şu an 2.000 lira ile 3.000 lira arasında ama ne yazıktırki et fiyatı hala aynı kazanan hep aracı olmuştur ülkemizde bundan şu sonuca varıyoruz köylünün hiç bir zaman ürettiği para yapmıyor sahipsiz bir sektör yazacak daha çok şey var ama sonuş sıfır sadece konuşmakta kalıyor:p:p:p

Ayrıcada KANAS USTA mada teşekkür ederim böyle bir konu açtığı için;););)

mosfet44

Kullanıcı

bugün öğrendiğim ve uyguladığım tavırların doğru olduğunu öğrendim. her ne olursa olsun sakin olmak ve sakin düşünüp karar vermek doğru kararı getirir. her ne kadar çok sinirleneceğiniz bir durum dahi olsa sakin karşılayıp karar verirseniz her zaman doğru kararı veriyorsunuz ve kalp kırmamış oluyorsunuz.

aynı zamanda sizin kalbinizi kırdıkları için onlardan alacaklı oluyorsunuz.

ASİAVCI

Kullanıcı

ayda bir Güçsüzler yurduna gitmek
ayda bir hastane ziyareti yapmak
ayda bir eşdost akrabayı aramak ben bunları yapan biri olarak Hayayat bana bunları daha sık yapmam gerektiğini öğretti.....selametle

kroscu

Kullanıcı

Dinlerin, daha geniş bir deyişle, insanoğluna aydınlık getirmek isteyen tüm sistemlerin bu ortak kabullerini, İslam adına ifadeye koyan Konyalı Mevlâna Celaleddin (ölm. 1273) şöyle konuşuyor:

“Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol!”

Takıyyecilik de denen riya, yüzde görünenle özde olanın farklılığıdır. Din dilinde daha çok, ‘Allah için iş yapmak' görüntüsü altında nefsi ve çıkarı için davranmaktır.

Yaratıcı, günahı olanlara değil, riyakârlara öfkelenmektedir. allahcc, günahkârları affetmek için bahaneler ararken, riyakârları mahvetmek için bahane arar. Bunun içindir ki, olduğu gibi görünüp günah işlemek, riya bulaştırılmış ibadetten yeğdir.
artık insanlık öyle kötüye hızla gidiyorki takibi mümkün deyil.riyakarlar o kadar çoğalmışki rollerini anlamak çok zor hayat bana herkese güvenmemeyi öğretti

savaş

Kullanıcı

hayat ta üc şeyi tecrübe ettim. bi göz ağlarken ötekininin gülmeyeceğini. arkadaşını kaybedeceksen borc para vereceksin tabi acığa ve şükür zikir ve fikir . seni ALLAH a ulaştıracak bi üstad ın yoksa yaşamın boş olduğunu. insanların zanla hareket ettiğini