Çalışma yürüttüğümüz mekanla ilgili yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum. (Videolu) | Define işaretleri ve anlamları

Çalışma yürüttüğümüz mekanla ilgili yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum. (Videolu)

dhnkrc

Kullanıcı
Mekan Fotoğraf.jpg

Merhaba arkadaşlar. Çalışma yürüttüğümüz bir mekanla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Söz konusu yere daha önce 10'un üzerinde cihaz ve kişi getirildi. Alan tarama çubukları kullanarak tespit yapmak için gelen kişiler, burada altın varlığının söz konusu olmadığını, mineral olduğunu söylediler. Fakat üstün teknolojili, ayrım özelliğine sahip dedektörlerle gelen kişilerin cihazlarında hep altın varlığı olduğuna dair güçlü sinyaller aldık. Bunun yanı sıra fotoğrafta belirtilen alanın 2-3 metre altında bir oda olduğunu ve burada tünel başlangıcı olduğunu, yaklaşık 100 metre yukarıya doğru tünelin gittiğini ifade ettiler. Bu söz konusu sinyalleri aldığımız noktaları karot makinesi ile deldiğimizde ise aşağıdaki görseldeki taşlardan çıktı. Çok sert bir yapıya sahip olduğundan dolayı daha fazla karot makinesi ile delemedik ve kato götürme kararı aldık. Tavsiyelerinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca sormak istediğiniz detayları da sorabilirsiniz... Teşekkürler.

Taş.jpeg

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
İyi çubuk ustasının tespit edemediği odayı hangi cihaz tespit etti 🤔 hadi onuda geçtim sizi burada işlem yapmaya götüren herhangi bir işaret emare varmıydı bence bu şekilde sadece kas yaparsınız

dhnkrc

Kullanıcı
İyi çubuk ustasının tespit edemediği odayı hangi cihaz tespit etti 🤔 hadi onuda geçtim sizi burada işlem yapmaya götüren herhangi bir işaret emare varmıydı bence bu şekilde sadece kas yaparsınız
Cihaz isimlerini pek bilmiyorum. Ancak fiyatları 5-6 haneli rakamlarda cihazlardı. İşaret olarak ise bundan 5 sene kadar önce burada taştan kitabeler, kayalarda oyuklar bulundu. Fakat çok bilinçsizce çalışıldı. Çalışmalar sırasında çarpılma-felç gibi durumlarla karşılaşıldı. Lahit çıktı fakat çıkan lahit bilinçsiz kişiler yüzünden parçalandı vesaire. Çok derin ve farklı olaylarla karşılaşıldı. Çok farklı rivayetler öne sürüldü yer ile alakalı. O yüzden bu yerde çalışma yapmaktan vazgeçildi. Uzun bir aradan sonra tekrar çalışmaya başladık. Yer kendi tapulu yerimiz bu arada.

dhnkrc

Kullanıcı
Cihaz isimlerini pek bilmiyorum. Ancak fiyatları 5-6 haneli rakamlarda cihazlardı. İşaret olarak ise bundan 5 sene kadar önce burada taştan kitabeler, kayalarda oyuklar bulundu. Fakat çok bilinçsizce çalışıldı. Çalışmalar sırasında çarpılma-felç gibi durumlarla karşılaşıldı. Lahit çıktı fakat çıkan lahit bilinçsiz kişiler yüzünden parçalandı vesaire. Çok derin ve farklı olaylarla karşılaşıldı. Çok farklı rivayetler öne sürüldü yer ile alakalı. O yüzden bu yerde çalışma yapmaktan vazgeçildi. Uzun bir aradan sonra tekrar çalışmaya başladık. Yer kendi tapulu yerimiz bu arada.
Ayrıca çevrede bekçi mezarları ve alanın 100 metre kadar üzerinde eski bir kilise mevcut. Ve kilisenin de üst kısmında en tepede eski osmanlı bankası olduğu rivayet ediliyor. Zaten ipek yolunun tam olarak üzerinden bir bölge burası. Birçok emare var yani...

TRUVA

Admin
Çalıştığınız nokta bir tepecigin kenarı.tepenin kuzey doğu yönünde mi çalıştığınız nokta yon olarak

dhnkrc

Kullanıcı
Çalıştığınız nokta bir tepecigin kenarı.tepenin kuzey doğu yönünde mi çalıştığınız nokta yon olarak
Nokta burası. Daire içine aldığım yerin 2-3 metre altında oda ve tünel girişi olduğunu tespitini yaptık. Yukarı doğru çizgi çektiğim yönde ise tünel devam etmekte.

Ekli dosyalar

• Mekan Fotoğraf.jpg
    Mekan Fotoğraf.jpg
    412.9 KB · Görüntüleme: 50

TRUVA

Admin
Yön olarak tepenin hangi yönü çalıştığınız nokta.onu sordum. Kuzeydoğu yamacımı?

TRUVA

Admin
Evet kuzeydoğu yamacı
Kardeşim bu güne kadar kim ne söyledi bilemem.yada ne yaşadı onuda bilmem. Yalnız gördüğüm sizin kuzey doğu yönünde çalıştığınız.O yüzden kuzey doğumu diye sordum. Teyit etmek amacıyla. Çalıştığınız yön yanlıştır. Hiç bir zaman kuzey doğu yönünden giriş olmaz. güney yada güneybatı yönündedir girişler. Çalıştığınız noktaya 20m gibi işaretlediğim yönde hedefiniz olacak. orada muhtemel bir oda var değerlidir. girişi tam ters yönden yani siz kuzeydoğuda iseniz ters taraf güney batıdır. güney batı yönünden hedefe giden bir tünel olacak. 7m civarı uzunluğu tünelin. tünel başlangıcında kayalar var. gidip hedef noktayı ve buraya gelen tünel girişini bulmaya çalışınız. Teyit amaçlı söylediklerimi bulursanız bilgi verirsiniz. Birde en önemlisi burada koruma çok. nasıl baş edersiniz bilemem. Esrarengiz olaylar olursa şaşmayın. Özellikle doğru noktada çalışırsanız görürsünüz.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    174.5 KB · Görüntüleme: 54

dhnkrc

Kullanıcı
Kardeşim bu güne kadar kim ne söyledi bilemem.yada ne yaşadı onuda bilmem. Yalnız gördüğüm sizin kuzey doğu yönünde çalıştığınız.O yüzden kuzey doğumu diye sordum. Teyit etmek amacıyla. Çalıştığınız yön yanlıştır. Hiç bir zaman kuzey doğu yönünden giriş olmaz. güney yada güneybatı yönündedir girişler. Çalıştığınız noktaya 20m gibi işaretlediğim yönde hedefiniz olacak. orada muhtemel bir oda var değerlidir. girişi tam ters yönden yani siz kuzeydoğuda iseniz ters taraf güney batıdır. güney batı yönünden hedefe giden bir tünel olacak. 7m civarı uzunluğu tünelin. tünel başlangıcında kayalar var. gidip hedef noktayı ve buraya gelen tünel girişini bulmaya çalışınız. Teyit amaçlı söylediklerimi bulursanız bilgi verirsiniz. Birde en önemlisi burada koruma çok. nasıl baş edersiniz bilemem. Esrarengiz olaylar olursa şaşmayın. Özellikle doğru noktada çalışırsanız görürsünüz.
Bu görsel işinize yarar mı

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    722 KB · Görüntüleme: 48