çeşme üzerindeki işaret

yusuf-3510

Kullanıcı
slm arkadaşlar hafta sonu arazide dolaşırken 2 adet selvi ağacı dikkatimi çekti hakim bir tepedeydi biraz alt tarafında 2 adet çınar anun altında tek çınar ağacı dere yatağına doğru indiğimde eskibir çeşme üzerinde 1920 eskitir yazıyor ayrıca ters V harfi V harfinin içinde 11 adet yatay çizgi var birde keçi ayak izleri bu işaretleri yorumlayabilirseniz sevinirim

mameki

Kullanıcı
Cevap: çeşme üzerindeki işaret

İyi forumlar Üstadım;) 1920 yapımı bi çeşme neden dikkatinizi çektiki ?Çeşme yapıldığında harç kurumadan o civardaki keçilerin gazabına uğramış olabilir:p.Ha eğer zemine dik açıdaysa ayak izleri evet bu bi anlam taşır mutlaka ama yerdeyse malesef dediğim gibi olmuştur , bu arada domuzların ayak izleride bir nevi keçi ayak izlerine benzemektedir.ters v' ^' işaret ise görülmeden yorumlanamaz bir çoban tarafından yapılmış olabilir.Bunların hepsi fotoğrafsız yapılabilecek yorumlardan sadece bi tanesi, fotoğraflarınızı ve çeşmeyle ilgili cevre birimlerden biraz bilgi toplamanız hem bizi hem sizi hemde konuyu aydınlatacaktır. bekliyoruz Üstadım.Saygılar;)

Son düzenleme:

Serdengecti

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: çeşme üzerindeki işaret

ceşme ve kuyulardan bahsetmiş. yatay cizgilerle mesafeyi vermiş. cizgi eşeittir adım