Cevap Hakı Tanıyorsunuz | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Cevap Hakı Tanıyorsunuz

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
Allah C.C. insana en büyük nimet olarak kalp vermiştir.Çünkü Kalb yani gönül, yaratılmışların en üstünü, en yücesi ve en şereflisidir bu yüzden büyük günah, kalb kırmaktır
bak kardeşim aranızda her ne geçmişse geçmiş bu konu çok uzar bir konu açın ve bu konuda bir birinizi affedin iki müslüman kardeş gibi bir birinizi sarılın beraber olduğunuz zamanda hiçmi iyi günleriniz olmadı onun hatırına barışın bu iş güzellikle bitsin inşallah şeytanında en sevdiği bir iş bu iki arkadaşın arasını açmak buna meal vermeyin ve nu sitede en güzel örneği barışarak biz ne kadar aramız bozulsada yine barıştık ve arkadaşlığımız daimdir deyin bizleri kıskandırın olmazmı hepiniz ALLAHA emanet olun ALLAH yar ve yardımcınız olsun
(Allah rızası için affedeni, Allahü teâlâ yükseltir.) [Müslim]
(Sana zulmedeni affet, sana gelmeyene git, sana kötülük edene sen iyilik et, aleyhine de olsa mutlaka doğru konuş.) [Ruzeyn]

Son düzenleme:

Cevatsakir

Kullanıcı
esselamünaleykum
Allah C.C. insana en büyük nimet olarak kalp vermiştir.Çünkü Kalb yani gönül, yaratılmışların en üstünü, en yücesi ve en şereflisidir bu yüzden büyük günah, kalb kırmaktır
bak kardeşim aranızda her ne geçmişse geçmiş bu konu çok uzar bir konu açın ve bu konuda bir birinizi affedin iki müslüman kardeş gibi bir birinizi sarılın beraber olduğunuz zamanda hiçmi iyi günleriniz olmadı onun hatırına barışın bu iş güzellikle bitsin inşallah şeytanında en sevdiği bir iş bu iki arkadaşın arasını açmak buna meal vermeyin ve nu sitede en güzel örneği barışarak biz ne kadar aramız bozulsada yine barıştık ve arkadaşlığımız daimdir deyin bizleri kıskandırın olmazmı hepiniz ALLAHA emanet olun ALLAH yar ve yardımcınız olsun
(Allah rızası için affedeni, Allahü teâlâ yükseltir.) [Müslim]
(Sana zulmedeni affet, sana gelmeyene git, sana kötülük edene sen iyilik et, aleyhine de olsa mutlaka doğru konuş.) [Ruzeyn]
..Ve Aleykümselam ; Bende Sizin bu yazınıza hitaben Ben Allah huzurunda ve Sizi 'de çok sevdiğim içinde ..Ben babamın bana çektirtdiği bu zulüme karşılık Sayın Mavran ustamın söylediklerinden sonra babamı bile af edip hakkımı 2 sene sonra helal ettim ve şimdide sizin ve burada Admin'lerin Şahitliğiniz huzurunda Af ettim Allah'ımda Af 'etsin
Saygılarımla.

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

konudan haberım var, ve bu konu doğru şekilde sonuc bulsun dıye çabalarım ve fikirlerimde vardı. fakat bu nasıl bir ara bulma yöntemidir anlamadım.
Allahualem hattap ustam dan böyle yanlış bir tutum gelsın. çok şaşkınım.
bir kimseye herkezin içinde verilen öğüt, öğüt değil hakarettir Hz.Ali R.a..

konu açıp tarafları ve konu dışı kişileri bu konuya ortak etmek nasıl bir anlayıştır ! bunun islamdaki yeri nedir ?
ben bu kişileri özelden grup oluşturup dertlerini dinleyecektım. nasıl olduda konuyu buraya getirip hem forum yönetimini suçlar yazılar hem forumu karalar ifadeler sizlere yakışmaz.

bu forum diğer forumlara benzemez diye daha evvelde söyledim, benim inancım ve görüşüme aykırı olan kişiyi derhal banlarım ifadesi hangi dine dayandırılabilir. bu konu üzerinden lacivert ustama atıfta bulunmussun hattap ustam.
şimdi ben sana soruyorum ilk yorumda yazmıssın, görüş tektir sağa sola çekilmez vs. diye

'''''
Bedir Savaşı sonrası Allah Rasûlü (sas) elde edilen esirlere ne yapılması gerektiği hakkında ashabıyla istişare etti. Esir meselesi o güne kadar Müslümanların ilk defa karşılaştıkları bir durumdu. Bu konuda Allah'tan gelen bir beyan da yoktu. Hz. Ebu Bekir esirlerin fidye karşılığı salıverilmesi görüşünde olduğunu söyledi. Hz. Ömer ise "Ben Ebu Bekir'in görüşünde değilim. Bunlar Kureyş'in liderleri, imamları, komutanları. Onun için bana, Ali'ye, Hamza'ya en yakınlarımızı ver, onları öldürelim. Ta ki Allah, akrabamız bile olsa müşriklere karşı kalplerimizde bir sevgi taşımadığımızı bilsin." dedi. Allah Rasûlü, Hz. Ebu Bekir'in görüşüne göre hareket etti. Ve devamını Hz. Ömer anlatıyor. "Ertesi gün Allah Rasûlü'nün yanına gittim. Yanında Ebu Bekir vardı ve beraber ağlıyorlardı. Israrla niye ağladıklarını sordum. Allah Rasûlü nihayet alınan fidyeler karşılığında şu ayetin indiğini söyledi: "Yeryüzünde ağır basıp (küfrün belini kırıncaya) kadar, hiçbir peygambere esir bulundurması yaraşmaz. Siz geçici dünya malını istiyorsunuz, halbuki Allah (sizin için ebedî olan) ahireti istiyor. Allah, Azîz'dir, Hakîm'dir." (Enfal, 8/67)''''

Allah resulu s.a.v ve Hz ömer r.a arasında yaşanan bu olaya ne dıyeceksın. biri peygamber diğeri sahabe onlar arasında bile anlaşmazlık oluyor ve doğruyu bulana kadar istişare ediyorlar. ve Allah resulu s.a.v bu konudan hoşnut oluyor. Sizlere ne oluyorda islam dini hakkında kesin hükümler verebılıyorsunuz....

bu forumda diğer forumlar gibi konu kilitlenemz üye silinmez cevap hakkı verilir cevap verene kadar beklenir. ben sırf bu konu sebebi ile bu forumdaki abilerim ile defalarca ters düştüm gönüllerini kırdım. eğer bir konu kilit olmuşsa o konunun arkasında kesınlıkle kavga gürültü olacağı ön görülmüştür. bundan dolayı kapanmıştır.

tevfik abi meselesine gelince kimse kimseyi tanıdıgı gibi bilmesin gördüğü gibi bilmesin. konuyu açmıycam, her iki tarafı özel mesajla gruba davet edicem, kimse zan altında kalmasın.

ve son olarak bu forumun dini konulara karşı olan dyarlılıgını kimse ölçmesin, yıne dıyorum başka forumlara benzemez. benim görüşüme ters benım dedıgımı onaylamıyor dıye adam banlamam. ve böyle bir uygulama yapan yönetim kadrosunada hakkımı helal etmem. varsa hakkımız etmem.
Resulullah s.a.v islama davet metodlarını tavsiye ederim, okumakta fayda görüyorum.

bu konu hakkında kimseden yorum beklemıyorum, konuyu genele açıp kişileri rencıde etmek haklarındaki olumsuz ve rencıde edici yrumları ınsanlara açmak hiç etik bir davranış değil.
bu hallerden Allaha sığınırım.

konu kilitlendi cevap hakkım var diyip kişileri zan ve rencide etmek hiç bir muslumana yakışmaz, bu cevap hakkı degıl kibirdir. özelden halledilebilecek bir husus bu.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
yıne dıyorum başka forumlara benzemez. benim görüşüme ters benım dedıgımı onaylamıyor dıye adam banlamam. ve böyle bir uygulama yapan yönetim kadrosunada hakkımı helal etmem. varsa hakkımız etmem.

Burasını özellikle alıyorum.. İnşallah uygularsınız yönetim kadrosu.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
ben eğer hakaret saygısızlık olarak değerlendirdiğin yukardaki yazıyı kınıyorum bunu sana yakıştıramadım
o yazıyı hakaret babında söylemedim açıklama babında söyledim daimi üyeleri korumada yetersiz kalındığını ve geçi üyelerin daimi üyelerle eşit tutulup
iyi ve kötünün ayır edilemediği söylemeye çalıştım

Hattap sevgili dostum Biz değişmedik zaman içinde belki biraz daha olgunlaştık diyelim seninle olan muhabbetim değişmedi emin ol saygımız ve sevgimiz Allah içindir bilesin kurulan cümlelerin altınıda üstünüde okuyacak birikime sahibim elhamdülillah...
Tevfik ustamla cassebelee konusu özelde halledilebilecek konuyken herkese açık aleni bir şekilde devam etmesinin uygun olmadığı malumunuz dostların birbirlerine kırılıp olabilirki nahoş kelimeler kullanabilirler küfürleşmeler yaşanabilir endişesiyle tarafları teskin etmeye çalıştım ne yazıkki konuları kapatmak zorunda kaldım müslümana düşen adil olmaktır yönetim kadromuz bu konuda hakikaten kılı kırk yararak karar almakta ve uygulamaktadır örnek olarak sizin yukarıda alıntıladığım serzenişinizi gösterebilirim formumuza gönül veren her kardeşimiz bizim için değerlidir ve kıymetlidir bir adminle bir üye arasında hak ve hukuk bazında hiç bir ayrım yapmamız söz konusu olamaz biz bu daimi üye buna sahip çıkalım bu geçici üye canı cehenneme tavrı içinde olmamız etik olmayacaktır ve müslümana yakışmayacaktır biz yönetim kadrosu olarak bundan beriyiz bozkurt ustam ne güzel söylemiş bizim sitemiz başka sitelere benzemez sağlık ve esnlik dileklerimle inşAllah...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,
özel işlerim sebebiyle 10 günlüğüne samsuna gitmiştim.
döndüğümde ve siteye girdiğimde ilk bozkurt kardeşimin özel mesajını gördüm. konuya da müdahil yazışmalar. yorgundum ve konunun içeriğine vakıf olmadığım için ,yorum yazamadım. sadece isimleri geçen sevdiğimiz arkadaşlarımızın bu duruma düşmelerinin üzüntüsüyle kaldım.
şu anda bu konuyu gördüm ve yine büyük bir üzüntü içinde izledim.
yazışmalar da tasvip ettiğim yorumlar olduğu gibi,bir camiada ,hiçte hoş olmayan yakışıksız sözler görmekte sizler gibi benide üzdü. hiç bir arkadaşımı zan altında bırakmadan ;
sadaka vermek,iyiliği emretmek ve insanlar arasını bulmak hariç,konuşmakta fısıldaşmakta hayır yoktur. nisa 114
amellerin en makbulü , dilini tutmaktır.hayır söz hariç ,dilini tutan şeytanı mağlup eder.taberani
üç gün sonra bırakmak zorunda olacağımız geçici hayatta,bir birimizi ,sevenlerimizi üzmek yerine, hayırda buluşalım. şeytanı mağlup edecek inançta, yürekte hepimizde fazlasıyla mevcut.
sizleri seviyoruz. bazı arkadaşlarımızın atıfta bulunduğu gibi vezir değil ,sitenin dolaysıyla üyelerimizin hizmetkarıyız. (bu sözüm bu konu için değil)
lütfen kendinizi de bizleri de üzmeyiniz.ALLAH a emanet olunuz.