Cinmi Dedin | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Cinmi Dedin

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu konuda başımdan geçen bir hadiseyi paylaşmak istiyorum karar sizlerin...
Alanda çift cıhazla tarama yapıyoruz sahanın tamamını taradım ve bir noktadan değerli sinyali aldım diğer arkadaşımda tarayarak geldi ve aynı noktada değerli sinyali aldı çevreyi iğne ucu kadar boşluk kalmaksızın taramıştık hesapta papaza ait bir küp altın vardı hikaye değil bizzat papazla buraya gelip bir güveç parayı alıp giden zat burayı söyledi ve sonrasında rahmetli oldu neyse geçelim bir küp hacmi ebadında sinyal almıştık elli santim kadar açtık tekrar bir yoklayayım dedim sinyal yoktu diğer cihazda aynı atılan toprağı yokladık çıt yok hemen aklımıza tılsım geldi tabi etrafı taradım yaklaşık üçmetre ötede aynı sinyali tekrar aldık halbuki orayı daha önce taramıştım sinyal yoktu arkadaşıma bir iki kazma vuralım bakalım yine kaydıracaklarmı dedim yaptık ve sinyal kesildi bu defada yine yaklaşık üç metre beri taraftan sinyal aldık ve tılsımlı olduğuna artık iyice kanaatimiz gelmişti ve öylece bıraktık şimdi bu nedir sizce ben ve arkadaşım hayalmi gördük daha başka hadiselerde var yaşadığım onlarıda sonra yeri gelirse yazarız inşAllah...
Hocam bu konuyla ilgili çok farklı bilgiler mevcut ve tam bir kavram kargaşası yaşanıyor.
Cinlerin metafizik varlıklar olduğu ve bu bağlamda maddeye fiziki bir temasta ve müdahalede bulunamayacağını söyleyenler var. Yani defineci tabiriyle malın kaydırılması bu idda sahiplerine göre mümkün değil.
Kuran da saba melikesinin tahtının yemenden kudüse getirilmesi olayı bu iddayı çürütüyor. Hz. Süleyman ın
" kim saba melikesinin tahtını buraya getirir " emri üzerine cinlerden bir ifritin ,onu ben getiririm demesi daha sonrada beni israil velilerinden Ashaf bin Berhiyanin göz açıp kapayıncaya kadar ki bir zaman da tahtı getirmesi, bu olayın bir ispatı niteliğindedir.
Her ne kadar tahtı bir insan keramet göstererek getirsede, öncesinde cin taifesinden bir ifritin buna talip olması, buna muktedir olduğunun delilidir.
Ayrıca Kuran da Hz. Suleymanın cinleri bazı işlerde kullandığı, dalgıçlık yaptırdığı , yine metafizik varlıkların fiziki işlerde de kabiliyet sahibi olduğunu gösteriyor.
Bu bağlamda yeraltında maddenin cinler tarafından hareket ettirilmesi öyle çokta şaşılacak bir şey olmasa gerek.
Buna benzer benimde bazı tecrübelerim oldu ,o yüzden anlattığınız olay hiçte yabancı gelmedi.
Selametle

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Bu konuda başımdan geçen bir hadiseyi paylaşmak istiyorum karar sizlerin...
Alanda çift cıhazla tarama yapıyoruz sahanın tamamını taradım ve bir noktadan değerli sinyali aldım diğer arkadaşımda tarayarak geldi ve aynı noktada değerli sinyali aldı çevreyi iğne ucu kadar boşluk kalmaksızın taramıştık hesapta papaza ait bir küp altın vardı hikaye değil bizzat papazla buraya gelip bir güveç parayı alıp giden zat burayı söyledi ve sonrasında rahmetli oldu neyse geçelim bir küp hacmi ebadında sinyal almıştık elli santim kadar açtık tekrar bir yoklayayım dedim sinyal yoktu diğer cihazda aynı atılan toprağı yokladık çıt yok hemen aklımıza tılsım geldi tabi etrafı taradım yaklaşık üçmetre ötede aynı sinyali tekrar aldık halbuki orayı daha önce taramıştım sinyal yoktu arkadaşıma bir iki kazma vuralım bakalım yine kaydıracaklarmı dedim yaptık ve sinyal kesildi bu defada yine yaklaşık üç metre beri taraftan sinyal aldık ve tılsımlı olduğuna artık iyice kanaatimiz gelmişti ve öylece bıraktık şimdi bu nedir sizce ben ve arkadaşım hayalmi gördük daha başka hadiselerde var yaşadığım onlarıda sonra yeri gelirse yazarız inşAllah...
Bire bir aynısını yaşadım ustam gece yarısı bir köyün harmanın da

DERMANBEY

Kullanıcı
Hz Hızır ve Hz. Musa, kendilerine kötü davranan bir halkın kasabasına geliyorlar. Halktan kimse bu yolculara yiyecek bile vermiyor. Bu durum karşısında oradan uzaklaşıp gidecekleri yerde, Hz. Hızır, sanki o kasabaya iyilik olsun diye orada bir duvarı tamir ediyor. Hz. Musa da buna şaşırıyor. Ancak Hz. Hızır'ın amacı kasabaya iyilik yapmak değildir. Yıkılmak üzere olan o duvarın altında bir define vardır. Duvar yıkılırsa define ortaya çıkacak ve o kötü kasabalıların eline geçecektir. O defineyi iyi bir adam gömmüştür, fakat daha sonra vefat etmiştir. Bu adam arkasında iki tane küçük çocuk bırakmıştır. Yüce Allah'ın muradı defineyi korumak ve kötü kasabalılara vermemektir. Ta ki iki çocuk büyüyecek, seneler sonra delikanlı olacaklardır ve o zaman Yüce Allah bir sebep yaratacak ve o iki çoçuğun geçmiş zamanda babaları tarafından gömülmüş defineyi çıkarmalarını sağlayacaktır.

Bu olaydan şu dersleri çıkarırız:1-Yeraltında defineler var ve Yüce Allah çok önceden bu defineleri kime vereceğini tespit ediyor.2-Definenin vaktinden evvel ortaya çıkması Yüce Allah tarafından önleniyor.3-Yüce Allah defineyi hak edenin eline veriyor. Hak etmeyene vermiyor.4- Yüce Allah defineyi rahmet ettiği kişiye veriyor.5-"Allah'ın her işinde bir hayır vardır"

Allah Kur'an'ı Kerim'de kendini "Hayrürrazikin" "Rızık verenlerin en hayırlısı" olarak tanımlamıştır. Rızkı ve rızkın bir çeşidi olan "defineyi" de Allah'tan istemek gerekir. Bu arada define bulmak için cinlerden medet umanları da doğru yola davet ediyoruz. Cinlerle uğraşmaktan vaz geçsinler. "Şeytan da cinlerdendir." İnsanlar Allah taraftarı veya Şeytan taraftarı diye ikiye ayrılır. Allah taraftarı olalım ve Allah'ın Fatiha suresinde bize söylettirdiği: "İyyake nabüdün ve iyyake nestain" = "Sadece sana kulluk eder ve sadece senden yardım dileriz" vazifesini yerine getirelim. Cinlerden yardım istemek yanlıştır. Definenin yerini cinler söylemez. Yüce Allah dilerse bir sebep yaratır ve sizi oraya götürür. Define ararken cinlerden korkulmaz, tek korkulacak Allah'tır. O Kur'an-ı Kerim'de Ben'den korkun dedi. Yüce Allah dilemezse de kimsenin başına bir musibet gelmez.

Ustam güzel yazı için eline emeğine sağlık.Hz Hızır ve Hz. Musa bşlarından geçen olay bence her şeyi özetliyor.

GRİ

Kullanıcı
lacivert usta doğrudur yaşadıklarınız.
orayı iyice okumalısınız.muhterem bi zat tarafından:
başımızdan aynısı geçti..
yer değiştirme olayı çok var.
yanlız çalışma yaptığınız yerden çıktığınızda en az 41 gun geçmesi lazım.
ve orada çalışan arkadaşların kalpleri çok temiz sağlam iaradeli güçlü bir imana sahip olmaları lazım.
abdestli çaılşmalısınız.abdestsiz kimse orda olmamalı
ve çalışan saysıda 1 3 5 7 9 gibi tek rakamlı sayılarla olmasa lazım.

mandayurek

Kullanıcı
Ellerine sağlık ustam

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi