Covid-19 için 14 kurala dikkat etmeliyiz | Define işaretleri ve anlamları

Kader25

Admin
insanlar.toplu taşımalarda,Kahvelerde,çarşı pazarda Maske mesafeye uyan yok, kısacası, covidi takan yok...
buna Rehavetmi desek bıkkınlıkmı desek... 🤭
Bence doğrusu bu ustam.
Covid ilk çıkışında gaale almayın vs vs yazdım, çok tepki gördüm. Baktım milletin kalbi karışıyor, yazımı sildim.

2 senesi gitti memleketin.
Neticede doğruya geldiler.
Bu bir oyundu, oyun böyle bozulurdu .
Kaldırımda sedyede titreyenler kalmadı. 3 senaryo ile dünyayı sindirdiler.

Herkes kendi tedbirini alacak,
Özellikle kronik hastalar.
Gerisi de olduğu şekilde olacak.
Her sene grip vesilesi ile ölenler vardı, %15 ölüm oranı arttı. 100 kişi zaten ölüyordu, şimdi 115 kişi ölüyor. Hepsi bu.

Sakınan göze çöp her zaman batıyor.
Fazla önem verildi, işin cılkı çıktı.
Böyle iyi, devam.

Çocuklar okula gidiyor, ne apartmanda nede çevremde covid olan kimse olmadı şu ana kadar, inşallah olmazlar da.

A21MEDLi

Admin
Bence doğrusu bu ustam.
Covid ilk çıkışında gaale almayın vs vs yazdım, çok tepki gördüm. Baktım milletin kalbi karışıyor, yazımı sildim.

2 senesi gitti memleketin.
Neticede doğruya geldiler.
Bu bir oyundu, oyun böyle bozulurdu .
Kaldırımda sedyede titreyenler kalmadı. 3 senaryo ile dünyayı sindirdiler.

Herkes kendi tedbirini alacak,
Özellikle kronik hastalar.
Gerisi de olduğu şekilde olacak.
Her sene grip vesilesi ile ölenler vardı, %15 ölüm oranı arttı. 100 kişi zaten ölüyordu, şimdi 115 kişi ölüyor. Hepsi bu.

Sakınan göze çöp her zaman batıyor.
Fazla önem verildi, işin cılkı çıktı.
Böyle iyi, devam.

Çocuklar okula gidiyor, ne apartmanda nede çevremde covid olan kimse olmadı şu ana kadar, inşallah olmazlar da.

bu covid çok tartışılır bu gidişle,inan iki arada bi derede kaldık.inanmıyayım diyorum çevremde ölen yakınlarım aklıma gelince duraksıyorum...
bacanağım covide yakalanmasıyla rahmet etmesi arasında 10 gün geçmedi.
Süt gibi beyaz olan bacanağım,öksürük krizine girince onu tecrit altına aldılar,ağzı yüzü kapkara kesilmişti. yoğun bakıma aldılar 3 gün sonra rahmet etti,oğluna teslim ettiler.babamın vucudu simsiyah olmuştu dedi..
tamam covid seneryo diyelim ama bu örnekleri nereye koyalım...bu doktorlar hemşireler insanımızın düşmanımı...

@Kam

Kullanıcı
Bu illeti bir şekilde yayıyorlar.
İleri Bilimsel ve Derin ezoterik öğretilerin harmanlandığı büyük şeytanın parmağının olduğu kullandıkları iki ayrı virüs..
Bunlar için Elma ,,,Nar ,,,Limon sirkesi ..
Şu an genelde beta mutasyon dedikleri yaygın.
Onun için Nar sirkesi ,sabah,öğle,akşam
birer yemek kaşığı içmesi yeterli olcaktir..
3 günde Allahın izni ile bir şey kalmayacak.. Hasta olmayan 15,,20 günde bir kaşık içsin virüs yanaşamaz inşallah.
Evlerde yarım bardak bir kenarda açık şekilde kendi buharlaşana kadar dursun.
Sirkenin olduğu yerde virüs barınamaz..
Normal grip olanda üzüm sirkesi..
Şifa Allahtan.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Benim yakın çevremde 10 a yakın kişi bu meretten vefat etti. Aşılı olanda vardı aşılı olmayanda. Aynı evde 2 kişide covid olduğunu 3. kişinin negatif çıktığına da şahidim. Aşısız olup hastalığı nasıl atlattığını bildiğim bir kaç kişide oldu bunların hepsi ağır atlattılar. . Ben tedbirden yanayım. Belki Bir şey olmayacak ama tedbirin gerekli olduğuna inanıyorum. Aşı konusunda gelecekle ilgili tereddütlerim var fakat şu an benim için aşı en iyi seçenek. Tedbir bizden takdir allahtan.

Kader25

Admin
bu covid çok tartışılır bu gidişle,inan iki arada bi derede kaldık.inanmıyayım diyorum çevremde ölen yakınlarım aklıma gelince duraksıyorum...
bacanağım covide yakalanmasıyla rahmet etmesi arasında 10 gün geçmedi.
Süt gibi beyaz olan bacanağım,öksürük krizine girince onu tecrit altına aldılar,ağzı yüzü kapkara kesilmişti. yoğun bakıma aldılar 3 gün sonra rahmet etti,oğluna teslim ettiler.babamın vucudu simsiyah olmuştu dedi..
tamam covid seneryo diyelim ama bu örnekleri nereye koyalım...bu doktorlar hemşireler insanımızın düşmanımı...
Allah cc rahmet eylesin, cennet ve cemalini lütfeylesin.

Ustam covid senaryo derken böyle bir mikrop yok demiyorum. Özellikle kronik hastalığı olanlar çok dikkat etmeli dedim. Senaryodan kastım; labaratuar ortamında üretilen biyolojik bir asker. Zaten her bulaştığı kişiye tesir edecek derecede yapılsaydı dünyanın sanırım yarısı giderdi. Öyle güzel özellikler vermişler ki, yaşa göre muamele ediyor, nerede açık var oraya yerleşiyor. Ciğerler ve böbrekler baz alınarak hazırlandığı ise net. Vefat edenin vücüsunun siyahlaşması bundan dolayı. Annemde yakalandı 73 yaşında. Entübe olmadan atlattı elhamdülillah. Öksürürken ciğerlerim parçalandı dedi.
Bizim ekibin abisi 65 yaşında, hanımı ile beraber yakalandı. Hanımı entübe oldu 3 ay çekti kurtuldu. Abimiz Koah hastası, ciğerleri dolu ve sönmüş olduğundan mikrop ciğere inememiş. İlk defa sigara bir işe yaradı dedi. (Hala içer maalesef)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Dostlar ben malumuz yeni atlattım üç aşımıda snovak yaptırdım hamdolsun hastalığı ciğerlere inmeden ateşsiz ağrısız hafif bir nezle şeklinde atlattım çok şükür evet türlü hesaplar var bu işin içinde ama tedbir ve aşıya ve Allaha sığınmaktan başka çare yok mevlam tez zamanda bu musibeti fitneyi üzerimizden kaldırsın inşallah amin...

Kader25

Admin
Dostlar ben malumuz yeni atlattım üç aşımıda snovak yaptırdım hamdolsun hastalığı ciğerlere inmeden ateşsiz ağrısız hafif bir nezle şeklinde atlattım çok şükür evet türlü hesaplar var bu işin içinde ama tedbir ve aşıya ve Allaha sığınmaktan başka çare yok mevlam tez zamanda bu musibeti fitneyi üzerimizden kaldırsın inşallah amin...
Aminnn.