Çubukcuların 60 Yaşında Geldikleri Nokta-temsili :) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çubukcuların 60 Yaşında Geldikleri Nokta-temsili :)

sfm

Kullanıcı
Bilmiyorum iyimi ederiz kötümü ederiz şarlatanlardan kurtarmaya çalışmanın neticesi yine art niyetli insanların sömürü malzamesi olur diye korkuyorum tıpkı bıçak gibi ekmekte kessersin adamda...
olamaz abi bu memlekette bu işler yürümez haklısın

sfm

Kullanıcı
Bu adamın yaptığı saçma gelebilir ama ne yazıkki doğru bizzat bunları deneyenlerden biriyim konuyla ilgili kimle istişare etmek istediysem bana uçmuş mumelesi yapma eğiliminde oldu sustum susmaktayım...
eline sağlık bozkurtum...
abi bu durumu biraz anlatsana

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Merhaba lacivert24 ustam
“Bilmiyorum iyimi ederiz kötümü ederiz şarlatanlardan kurtarmaya çalışmanın neticesi yine art niyetli insanların sömürü malzamesi olur diye korkuyorum tıpkı bıçak gibi ekmekte kessersin adamda...”
Ne güzel söylemiş Hz. Mevlana “Niyetler halis olunca ameller olmaz heder.”
Çekincelerinizi, kaygılarınızı anlıyorum ve canı gönülden katılıyorum. Ancak; nereye kadar suskun kalacağız? Mütevaziliğimizin sınırları nedir? Acaba bu tür insanlar bizim mütevaziliğimizden besleniyorlar olmasın????
Bu satırları yazmak benim için gerçekten çok zor. Ama sizleri bir abi, bir kardeş, bir arkadaş, bir dost olarak gördüğüm için yazıyorum. Dost-dosta darılmaz. Büyüklerde küçüğün kusurlarını af eder.
İşimin gereği toplumun bir kesimi ile yakından ilgiliyim. Bu kesimin bir kısmı işimle ilgili söylediğim her şeye aşırı derece de dikkat eder, uygulamaya çalışır. Ama kalan kısmı ise söylediklerimi ya anlamaz ya da kendi çıkarlarıyla karşılaştır, uygun görmez, üstünü üstlük bir de ilmimden hiç fayda göremediklerini söylerler. Evet haklılarda. Bilerek öyle yapıyorum. Hz. Mevlana’nın şu sözleri neden öyle davrandığımı anlatmaya yeterlidir herhalde.
Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır. Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol. Çünkü cibilliyetsize ilim öğretmek, eşkıyanın eline kılıç vermek gibidir”.
Hak etmiyenin eline kılıç vermeyelim. Ama bu kılıç sende ne arıyor? Ne gibi bir özelliğin var ki bu kılıç’a sahip oldun? Bizden farkın nedir? Gibi sorulara da cevap verebilelim. Önce bu kılıç’a nasıl sahip olduğumuzu ve onu hak ettiğimizi ispatlayalım. Sonra kılıcın ne olduğunu anlatalım. Bununla ekmekte kesersin adam da diyebilelim. Vakti geldiğinde emaneti ehline teslim edelim.
Bizler bu meziyetimizden ötürü, karşımızda el-pençe divan durulsun istemiyoruz. Ama taka-tuka edilmeyi de hiç hak etmiyoruz.
Takdiri sizlere bırakıyorum.
Sağlıcakla kal
ALLAH a emanet olun.