definede çeşme ve ibrik neyi anlatır ⛏⚱ | Define işaretleri ve anlamları

definede çeşme ve ibrik neyi anlatır ⛏⚱

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
definede çeşme ve ibrik neyi anlatır ,selamunaleykum.

değerli mekan kullanıcıları, bu konu bazı bölgelerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ermeni ve rum yerleşim yerlerinde çeşmelerin de ayrı bir önemi vardır diye biliriz. Çeşmelerde suyun aktığı yerde , bazen çeşmenin arkasında bazen çeşmenin oluklarında vs.. hatta oluk sayısına göre bile çözüme gidenler olmuştur. bu konular çok gizemli ve güzeldir. işi bilenlerden dinlemek ise daha heyecan verici olabilir. mesela @FENERLİ abim bu konuda bizimle bilgi paylaşabilirse çok kıymetli olur. Tabi bilgisi olan herkes bilgisini paylaşabilir.

bu fotoğraflardaki figürler dönemine göre çok güzel yapılmış.

parası neredeymiş ?

ilerleyen günlerde bir kaç çeşme fotoğrafı ve neresinden parası alınmış onuda paylaşıcam.

Ekli dosyalar

• 20131016_134821_50.jpg
    20131016_134821_50.jpg
    233.3 KB · Görüntüleme: 16
  • 20131016_134928_1024x768.jpg
    20131016_134928_1024x768.jpg
    456.3 KB · Görüntüleme: 16

drapeta

Kullanıcı
slm ustam güzel bir konuya deyinmişssiniz.. peki bu ibrik cözümlerinde wolcanın kullandığı ibrik çözümleridede gecerlimidir zira wolcanın ibrik die bahsettiği ibriğin büyüklüğü 3 katlı bina yüksekliğinde.. ustalarımın bilgilerini sabırsızlıkla bekliyorum=))

gıral

Vip Üye
Bozkurt ustam elinesağlık güzel konu
Şahsen biçeşme gömüsü yada işaret çözümü tecrübem yok ancakbutür çeşme yada köprü yol vs gibi yerler sonnokta yeri değildir diye düşünüyorum
Çeşmede bulunan yönverici işaret önem arzeder
Hediyesi yada büyükgömüsünden ufak bi yem etrafındabulunabilir arayıcıbunu çözdüm aldım deeer gider

gıral

Vip Üye
slm ustam güzel bir konuya deyinmişssiniz.. peki bu ibrik cözümlerinde wolcanın kullandığı ibrik çözümleridede gecerlimidir zira wolcanın ibrik die bahsettiği ibriğin büyüklüğü 3 katlı bina yüksekliğinde.. ustalarımın bilgilerini sabırsızlıkla bekliyorum=))
Usta bu eşkiya işleri çokkarışık işler
İbrik dediğine bakma verdiğimesaj başka
Yolu yoldeğil suyu sudeğil vs vs herşeyi şifreli bence
Kendilerince bildikleri şeyler

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Bir volcan sözü, "benim sakladığımı ölümlü gözler göremez." 3 katlı bina boyundaki ibrik bu ritüele uygun değil gibi. Yinede olmaz diyemiyoruz.

Son düzenleme:

drapeta

Kullanıcı
slm lar.. ne güzel sölemişssn bozkurt ustam benim sakladığımı gözler göremez neden böle diyor çünki bizim nasıl bakıcamızı çook ii biliyor örneğin ibrik ne kadar olurki ibriğin boyu yarım cm hadi 1 metre hadi 2 metre olarak arıcaz kimse 3katlı bina gibi aramazki ustam oyuzden benimn gömülerimi ve işaretlerimi göz göremez diyor.. bilgide ufak die anlattığı işaretleer buyuk küçük önemsiz gibi anlattığı işaret ise bölegede devasa işlenmiş..ustam ustalarım bu adam derki benim şifrelerimi çözen bütüh hırıstiyalk aleminin şifrelerini şözmüş demektir.. buda demek oluyorki çözümleri hariç doğadaki diğer işçiliklerin volcanın işçiliğiyle bir bir benzerlik taşır.. örneğin ibriğin altına bilmem ne kadar gömü koydm der şimdi mantık olarak nereye bakıcaz tabiki ibrik işaretinin hemen altına oysaki hemen altı deyil en az 20 metre altı yani altı derken hemen kayanın dibi toprağıjn altı deyil kayadan 20 metre uzaktaki alt kısmı.. çook.. bu söz ettiğim işaretlerin hepsi bende mezcut hatta hiç ama hiç kimsenın aklına gelmicek bölgelere işlemiş wolcan.. ama dicem şuki butün sistem o yazılarıniçinde saklı yazının mantığını çözen wolcanın paralarını mantar toplar gibi toplar=)) yaradanım herkesin gönüne göre versin.. saygılar..

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
slm lar.. ne güzel sölemişssn bozkurt ustam benim sakladığımı gözler göremez neden böle diyor çünki bizim nasıl bakıcamızı çook ii biliyor örneğin ibrik ne kadar olurki ibriğin boyu yarım cm hadi 1 metre hadi 2 metre olarak arıcaz kimse 3katlı bina gibi aramazki ustam oyuzden benimn gömülerimi ve işaretlerimi göz göremez diyor.. bilgide ufak die anlattığı işaretleer buyuk küçük önemsiz gibi anlattığı işaret ise bölegede devasa işlenmiş..ustam ustalarım bu adam derki benim şifrelerimi çözen bütüh hırıstiyalk aleminin şifrelerini şözmüş demektir.. buda demek oluyorki çözümleri hariç doğadaki diğer işçiliklerin volcanın işçiliğiyle bir bir benzerlik taşır.. örneğin ibriğin altına bilmem ne kadar gömü koydm der şimdi mantık olarak nereye bakıcaz tabiki ibrik işaretinin hemen altına oysaki hemen altı deyil en az 20 metre altı yani altı derken hemen kayanın dibi toprağıjn altı deyil kayadan 20 metre uzaktaki alt kısmı.. çook.. bu söz ettiğim işaretlerin hepsi bende mezcut hatta hiç ama hiç kimsenın aklına gelmicek bölgelere işlemiş wolcan.. ama dicem şuki butün sistem o yazılarıniçinde saklı yazının mantığını çözen wolcanın paralarını mantar toplar gibi toplar=)) yaradanım herkesin gönüne göre versin.. saygılar..

bu konuya bir örnek vermek istedim fakat fotoğrafı bulamadım.(bir ügen kabartma vardı kayada, yerinde iken görmemişim. fotoğraf çekmiştim kayadakai farklı bir işaret için. evde incelerken kabartmayı gördüm. tekrar gittiğimde artık bildiğim için kolayca görebildim) ölümlü gözler göremezden kastım aslında daha farklı bir husus idi. bir çoğumuzun başına gelmiştir. yaw ben oradan kaç kere geçtim de öyle bir işaret görmedim sen nerede çektin "bu fotoğrafı" işte tılsımlı söz :D gözünle görmediğini fotoğraf da görüyorsun. hatta ve hatta bazı paylaşımlarda görüyoruz, her ne kadar doğrudur gerçektir bilemiyoruz, fakat videoda veya fotoğrafa yansıyan tılsımlar görünmektedir.

demem oki, o dönem belki fotoğraf makinası belki video kamera yoktu ama, belliki benzer bir materyal varmış. gözlük olabilir, şişe dibi olabilir, mercek olabilir vb...

Son düzenleme:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Çeşmelerde takip edilmesi gereken her hangl bir işaret yok ise öncelikle bakılması gereken yerler suyun aktığı tekne taşı taşın kalınlığı ile derinlik bariz şekilde uyumsuz altta kalan bölümü geriğinden fazla ise taşın kendisinde .. değilse altına bakılmalıdır...
Sonraçeşmenin taş yapısı incelmelidir farklılık gözlenmelidir suyun çeşmeye gelmeden arkasındaki dinlendirilme yerine bakılmalıdır
Suyun tekneden çıktıktan sonraki bölümüde incelenmelidir su nerye gidiyor gidiş istikametinde dirsek yapan yer varmı veya çatal yapıyormu bu bölümde taş veya farklı bir ağaç mezar yığma gibi oluşumlar gözlenmelidir ceşmeye yakın ulu ağaç ve çevresi dikkat edilmesi gereken yerlerdir ağaca yakın taş varsa hele birde güney batısında ise fazla derinde değildir denk gelene hayırlı olsun inşallah...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Wolçan belgeleri ise tamamen sayısal olarak şifrelenmiştir...
Örnek falanca mevkide beyaz bir kayanın altına dört metreye sakladık denildiğinde
Beyaz yön verir bir dikili taş dört rakamı ise mezar anlamındadır sitemizde rakamların sayısal değerleriyle ilgili sayfaya bakabilirsiniz bol şans...