Deli halit paşa Soyadı ( halit karsıalan) | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Deli halit paşa Soyadı ( halit karsıalan)

balkaya34

Kullanıcı
70 ARABA ALTINI İÇ EDEN ÇETE

“Ben Kars’ta Ermeni çetecilerden yetmiş araba mücevher ve altın alıp Ankara’ya gönderdim. Ne oldu bunlar?”
Derin bir sessizlik ve sonra yeniden gürültüler, sıra kapaklarına vurmalar.
Ama artık cin şişeden çıkmıştı bir kez. O kargaşada Halid beyi öldürecek işaret de gelemedi locadan.
Görüşmelere ara verildiğinde Meclis koridorlarında Afyon vekili Ali Bey, Kozan vekili Ali Saip Bey, Cebelibereket vekili Avni Bey, Gaziantep vekili Kılıç Ali Bey, Cebeliberet vekili Hüseyin Avni Bey ve Elazığ vekili Hüseyin Bey, Halid Paşa’nın önünü kestiler.
9 KURŞUNLA ÖLMEDI sogukda bıraktılar Zatüreden öldü,,,,,
Şok.oldum.arkadaşlar..

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye
70 ARABA ALTINI İÇ EDEN ÇETE

“Ben Kars’ta Ermeni çetecilerden yetmiş araba mücevher ve altın alıp Ankara’ya gönderdim. Ne oldu bunlar?”
Derin bir sessizlik ve sonra yeniden gürültüler, sıra kapaklarına vurmalar.
Ama artık cin şişeden çıkmıştı bir kez. O kargaşada Halid beyi öldürecek işaret de gelemedi locadan.
Görüşmelere ara verildiğinde Meclis koridorlarında Afyon vekili Ali Bey, Kozan vekili Ali Saip Bey, Cebelibereket vekili Avni Bey, Gaziantep vekili Kılıç Ali Bey, Cebeliberet vekili Hüseyin Avni Bey ve Elazığ vekili Hüseyin Bey, Halid Paşa’nın önünü kestiler.
9 KURŞUNLA ÖLMEDI sogukda bıraktılar Zatüreden öldü,,,,,
Şok.oldum.arkadaşlar..
selam sayın ustam yazık olmuş bende Şok oldum 🤔 :rolleyes: aceba bu 70 arabanın yerini söylemişmidir.🤔

1460

Kullanıcı
Ben bu eşkıya işlerine inanmıyorum...

balkaya34

Kullanıcı
selam sayın ustam yazık olmuş bende Şok oldum 🤔 :rolleyes: aceba bu 70 arabanın yerini söylemişmidir.🤔
Usdam ankara'ya .yani yeni oluşan Ankara Hükümetine gönderilmiş Hıkayeyi okursanız anlatıyor .Hazineye gönderilen büyük.bir mebla

balkaya34

Kullanıcı
Başbakan Feti okyar Cumhur başkanı Atatürk .
Bu varlık Hükümete gönderiliyor.
Neyse Artık çok.uzun zaman geçmiş .ne oldu kim.bilir

Kader25

Admin
70 arabadan kasit ne ila ki?
Kagni arabasi mi?
Acaba buradaki 70 sadece cok oldugunu beyan icin soylenmis olabilir mi? Hani deriz ya birisine 40 kere soyledim hala anlamadin yada duymadin diye. Halbuki en fazla soyledigimiz 3-4 defadir da 40 ile ifade ederiz.
Zira 70 teneke olsa bile muazzam bir meblağ cikar karsimiza.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Ben bu eşkıya işlerine inanmıyorum...
Elimde eşkıya adıyla tabir edilen bir kaç belge vardı, dediğin gibi oku oku bir anlam vermek zor. Şöyle diyeyim, 10 yıl önce okuduğum belgedeki bilgileri araziye her gittiğimde yeni yeni ufak tiyolar ile gizeminin arttığını görüyorum. Çözmek tabiki çok zor.

Belgede geçen bilgilerin birebir örtüştüğü yerler var. Hee mal alınmış. Ama her şey yerli yerinde. Hani diyorlar ya, bir ağaç hedef alınır da o ağaca güvenip kilolarca altın saklanır mı ? Ağaç bile duruyor. Eğer o ağaç orada duracaksa orada duruyor.

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar ,,Herhalde ben Deli Halit paşa konusunu anlatamamışım ,
Yıl 1925 TÜRKIYE bir kurtuluş savaşı vermiş Artık Osmanlı devleti yıkılmış ,Yerine Tamamı generallerden oluşan Bir Hükümet kurulmuş ,Deli Halit paşa GAZİLERE bir maaş baglayalım bunların kimi Gözünü, Kimi Kolunu ,Kimi bacagıni Vermiş bu vatana bunlar madur ,Bunlara gazi aylıgı verilsin demiş ,Para yok demişler, Halit pasada Ben dogu cephesinden buraya 70 araba altın ve ziynet gonderdim nasil para olmaz diye hesap sorar ,Onlarda Bu deli haliti susturmanın yolunun bu oldugunu düşünerek , Deli halidi vuruyorlar TBMM de oluyor olay ,Halit paşa bu yarayla ölmüyor tedavıyede müsaade etmiyorlar Soguk.bir dehlize koyorlar orda sogukdan ZATURE oluyor ve zatureden ölüyor Sanıyorum 5 günde ölüyor.
,,,,Éskiya bunun neresinde anlayamadım ,,,

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Selam arkadaşlar ,,Herhalde ben Deli Halit paşa konusunu anlatamamışım ,
Yıl 1925 TÜRKIYE bir kurtuluş savaşı vermiş Artık Osmanlı devleti yıkılmış ,Yerine Tamamı generallerden oluşan Bir Hükümet kurulmuş ,Deli Halit paşa GAZİLERE bir maaş baglayalım bunların kimi Gözünü, Kimi Kolunu ,Kimi bacagıni Vermiş bu vatana bunlar madur ,Bunlara gazi aylıgı verilsin demiş ,Para yok demişler, Halit pasada Ben dogu cephesinden buraya 70 araba altın ve ziynet gonderdim nasil para olmaz diye hesap sorar ,Onlarda Bu deli haliti susturmanın yolunun bu oldugunu düşünerek , Deli halidi vuruyorlar TBMM de oluyor olay ,Halit paşa bu yarayla ölmüyor tedavıyede müsaade etmiyorlar Soguk.bir dehlize koyorlar orda sogukdan ZATURE oluyor ve zatureden ölüyor Sanıyorum 5 günde ölüyor.
,,,,Éskiya bunun neresinde anlayamadım ,,,
Olayı herkes anladı usta. İşin içinde Atatürk ve başbakanı hatta vekilleri olduğu için herkes susuyor. Vuran kişiyi buluyorlar nefsi müdafaa diye karar veriliyor. Yani anlatımın da bir sıkıntı yok olay çok net. Mecliste işlenilen ilk cinayet. Hatta sivil emekli vekil olmuş bir paşanın öldürülmesi olayı komple ilk. Mevzu kapanmış gitmiş. Muhtemelen Ermeni sınıfı hak talep etmesin diye üstünü örtmüşlerdir.

KaranLik

Kullanıcı
Olayı herkes anladı usta. İşin içinde Atatürk ve başbakanı hatta vekilleri olduğu için herkes susuyor. Vuran kişiyi buluyorlar nefsi müdafaa diye karar veriliyor. Yani anlatımın da bir sıkıntı yok olay çok net. Mecliste işlenilen ilk cinayet. Hatta sivil emekli vekil olmuş bir paşanın öldürülmesi olayı komple ilk. Mevzu kapanmış gitmiş. Muhtemelen Ermeni sınıfı hak talep etmesin diye üstünü örtmüşlerdir.
Ermeni çetelerinden alınan paralar ziynet eşyaları bunlar. Ermeniler den değil. Bu ermeni çeteleri Müslümanı soyup soğana çevirdikten sonra katletmiş.