Deneyimli Ustalarım Yardım Edin. | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Deneyimli Ustalarım Yardım Edin.

Jack

Kullanıcı
Hayırlı sabahlarınız olsun ustalar.ortalama 100x100 cm bir horasan kayayı nasıl kırarız.
NOT: BALYOZ,ASİT,HİLTİ,ÇEKİÇ,MURÇ OLMADAN. bunları belirtmem de ki sebep çok ses ve zaman kaybı olmamalı.asitle eriyecek türden bir horasan değil işlem uzun sürer yani.ama tavsiye edeceğiniz çok güçlü bir asit varsa tavsiye edebilirsiniz.kezzap öneren arkadaşlar oldu ancak onu da kullanmak istemiyorum.çok güçlü bir asit olduğu için döktüğüm de topraktaki ve suda bulunun canlılara zarar verecek.üstünde durmak istediğim konu.oksijen lpg tüpü.malum dünyanın en sert malzemesi çelik olmasına rağmen bunu rahatlıkla kesen bir alet.sıcaklığı 3200 derecelere çıkıyor ve su horasanı ne kasar sertleştiriyorsa ateşte çürütüyor diye duydum.deneyimli ustalar ile istişare yapalım biraz.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Merhabalar. Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Alttaki konuda yumuşatmak için çözüm var ayrıca yazılan cevaptada ateşle ilgili açıklama var.

TRUVA

Admin
Kardeş oksijen tüpü bence. ısıtıp suyu üstüne dökeceksin bence.Patır patır dökülür diye düşünüyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Jack

Kullanıcı
Kardeş oksijen tüpü bence. ısıtıp suyu üstüne dökeceksin bence.Patır patır dökülür diye düşünüyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
Bana göre de oksijen tüpü çok mantıklı geliyor reis.burada bahsettiğimiz ateşin derecesi 3200 derece horasanın 4-5 noktasından 5-6 dk civarı sabit tuttuğumda suya bile gerek kalmadan tek balyoz darbesiyle un ufak ederim diye düşünüyorum.yinede emin olmam gerektiği için konuyu sizlere danışmak istedim.oksijen lpg tüpüne boşuna para vermemeyim.