Denge sistemi | Define işaretleri ve anlamları

Denge sistemi

El-Ensari

Kullanıcı
Selamun Aleyküm Değerli Kardeşlerim.
internette böyle bir şey buldum,
denge ve bilek bükmelerinden kaynaklanan hata ve yanılmalar için güzel bir fikir, belki bazı kardedlerimiz bu sistemi daha da geliştirebilir.
Saygıyla.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210706-151730_Gallery.jpg
    Screenshot_20210706-151730_Gallery.jpg
    422.1 KB · Görüntüleme: 27

El-Ensari

Kullanıcı
@necatnecat Ustam, tahtanın ortasındaki mavi halka Su terazisidir. önce yere indirilecek, terazi dengesi sağlanacak, arka kollardan tutularak, terazi dengesini bozmadan kaldirilacak, ve arama moduna geçecek... faydası olabilir, Ama sistemin dahada geliştirilmesi gerektiği kanaatindeyim.

El-Ensari

Kullanıcı
Bir Fikir;
Bu denge aparatı daha işlek hale getirilip, tahtanın ortasına mineral , değişik metaller , birbirini çeken mıknatıslar...vs. konularak, mineral eleme ve Çekim gücü Test edilebilir.
ve, Ustalarımızın daha önce bahsettiği bakır sülfat sistemi,
Tahtanın alt kısmına, yere 20cm kalacak şekilde bakır sülfat ile hazırlanmış sistem de kurulabilir, tahta üzerinden çubuklara bağlanacağı için tutması ve kullanılması daha kolay olur, ve çubukların dengesini de bozmaz.
* görselce ki cubuklar pirinç tir ve rulmanlı ve kundaklidir, aynı sistem ile, plastik kundak ve farklı cins çubuklar da kullanılabilir.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@necatnecat Ustam, tahtanın ortasındaki mavi halka Su terazisidir. önce yere indirilecek, terazi dengesi sağlanacak, arka kollardan tutularak, terazi dengesini bozmadan kaldirilacak, ve arama moduna geçecek... faydası olabilir, Ama sistemin dahada geliştirilmesi gerektiği kanaatindeyim.
Önceden çubuklara temas ederek kullanıyordum ama temas etmeden plastik kundak kullandığımda daha rahat çalıştığını farkettim. Önerdiğin sistemin araştırılması uzun bir süreç alacaktır, farklı aparat, dediğin gibi farklı numunelerle denemek gerek. Çubukların önüne veya yanına numune konabilir, Pil kullanmak isteyenler pil monte edebilir. Geliştirmeye müsait bir sistem. Altı tahta olunca bir çok şey denenebilir. Ben pek sabırlı değilimdir bu konularda :) Fakat yeni şeyleri denemeye açık arkadaşlar için güzel sistem.

El-Ensari

Kullanıcı
Önceden çubuklara temas ederek kullanıyordum ama temas etmeden plastik kundak kullandığımda daha rahat çalıştığını farkettim. Önerdiğin sistemin araştırılması uzun bir süreç alacaktır, farklı aparat, dediğin gibi farklı numunelerle denemek gerek. Çubukların önüne veya yanına numune konabilir, Pil kullanmak isteyenler pil monte edebilir. Geliştirmeye müsait bir sistem. Altı tahta olunca bir çok şey denenebilir. Ben pek sabırlı değilimdir bu konularda :) Fakat yeni şeyleri denemeye açık arkadaşlar için güzel sistem.
Daha kestirme bir yol buluncaya kadar Yine de sabırlı olmak lazım Ustam 🙂