Deveci dağı efsanesi. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Deveci dağı efsanesi.

aldırmaz

Kullanıcı
Katılım
12 Ekim 2023
Mesajlar
1
Beğeni
0
Puanları
1
Cevap: Deveci dağı efsanesi.Önce Merhabalar rahatsızlığımdan dolayı 3 aydır tedavi görüyordum aranıza tekrar katıldığım için mutluyum.

KANAS USTA nın yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.

Yıllarca gezseniz bitmez 30 km civarındadır Bir ekleme daha yapayım Tam zirveye araçla çıkılmaz 1 saat yürümeyle çıkabilirsiniz deveci dağının en zirvesinde Hz.Musa'nın havarilerinden pavlosun mezarı olduğu tabelada yazar ve evliya diye türbe yapılmıştır.
zirve (kurban pınarı) daha çok hititlerin kubaba sunaklarını andırıyor.
 

Ekli dosyalar

  • resim_2023-10-12_070822792.png
    resim_2023-10-12_070822792.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 9

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Katılım
4 Mayıs 2022
Mesajlar
2,393
Beğeni
4,301
Puanları
113
zirve (kurban pınarı) daha çok hititlerin kubaba sunaklarını andırıyor.
Selamün aleyküm
Arkadaşım 2013 tarihli konu bu konuyu hortlatmaya hic gerek yok sonra konuyu açan yok yorumcularda öyle bundan sonra daha dikjatli olmanız gerekir
Bilginize teşekkür ederim
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Sedegor

Kullanıcı
Katılım
11 Ocak 2016
Mesajlar
658
Beğeni
2,200
Puanları
93
Bazen Gercek Masal ve hikayelere gizlenmiştir. Sanki hiç olmamış ama gece sadece uyumak için yazılmış masallar ninniler hikayeler. Her şeyi ciddi ciddi okuyanlar Masal ve türevlerinin Ciddiyetinden mahrumdurlar.

Örnek bu kanuda gecen olay gibi mesala. Görmesem olmaz derdim. Aynı güzergahta çökmüş Develer koç eşek ve birde derisi yüzülmüş baş aşagı duran köpek, köpeğin kesilmiş başıda bu tasfirlerin yanında aşağıda. Kervancı belliki suyu bulmuş akar bir dere, başındada güzel bir su gözesi var. Menziline ulaşamamış ancak Suyun başında olan olmuş. Belki Allah taş kesmiş belki Develer yükü define artık gaybı Allah bilir. Ancak benim bildiğim aynı şey tasfir edilmiş ve bu güne kadarda el değmedi. Bir niyeti bozmuştum gitmedim vazgeçtim. Ancak arada isli demlik alır giderim karşıdan bakar hayran hayran izlerim. Bazı şeyler dokunmadığında daha güzeldir. Dokununca Hikaye biter yazık olur.
 
Son düzenleme:
Üst