dostumun riçası | Define işaretleri ve anlamları

dostumun riçası

ibrahim181

Kullanıcı
değerli ustalarım bir dostum köyde evinin bahçesinde çalışma yaparken büyükçe şekili bir kayaya denk gelir elinde fotoğraf çekecek her hangi bir makina olmadığında mümkün mertebe taşın üzrine işlenmiş olan şekileri çizmeye çalışmış. benden ricada bulundu bunun üzerindeki yazının ve haçın anlamın öğrenebilir misin diye değerli ustalarım bende çizimi burada paylaşıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum üzerindeki yazının anlamı ne ve neyi ifade ediyor. sanırım bu Ermenice yazılmış bunu çözecek arkadaşlardan yardım bekliyorum saygılar

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Cevap: dostumun riçası

kardeşim yıllar önce toprak altında bulunan benzer bir işaret getirmişlerdi fotoğraflamışlardı bende bir dostumun vasıtasıyla istanbulda tanıdığı bir gayrı müslim tanıdığına okutabileceğini söyledi verdim gönderdim okuyan zevat bu resmi hemen imha et bir ay sonra yanıma gel diyor bununla ilgili bir başka şahıs ise buranın bir aile mezarı olduğunu ve üzerindeki yazıların yatan mevtaların isimleri ve dua yazılı olduğunu ifade etmişti bizde mezar olması münasebetiyle rahatsız etmemeyi uygun gördük öylece kaldı kolay gelsin...

msftdftr

Kullanıcı

eski yunanca yi okurum da bu ermeni isi, kafam basmiyo ...

ibrahim181

Kullanıcı

kardeşim yıllar önce toprak altında bulunan benzer bir işaret getirmişlerdi fotoğraflamışlardı bende bir dostumun vasıtasıyla istanbulda tanıdığı bir gayrı müslim tanıdığına okutabileceğini söyledi verdim gönderdim okuyan zevat bu resmi hemen imha et bir ay sonra yanıma gel diyor bununla ilgili bir başka şahıs ise buranın bir aile mezarı olduğunu ve üzerindeki yazıların yatan mevtaların isimleri ve dua yazılı olduğunu ifade etmişti bizde mezar olması münasebetiyle rahatsız etmemeyi uygun gördük öylece kaldı kolay gelsin...

mezar konusunda size katılıyorum ustam hangi inançta olursa olsun mezarlara kesinlikle dokunulmamalı. atamızın babamızın mezarlarına nasıl saygıyı gösteriyorsak aynı şekilde başkalarının mezarlarına da saygı göstermeliyiz. buradaki yazıyı okuyabilen arkadaşlar varsa açıklama getirseler en azında ne demek istediğini anlamış olurduk