El yapımı mahzen oda mezar görüntüleme kamerası mekana özel paylaşım | Define işaretleri ve anlamları

El yapımı mahzen oda mezar görüntüleme kamerası mekana özel paylaşım

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam eline sağlık. Çok işlevsel olmuş. Özellikle ucun hareket etmesi çok güzel. Ayrıca kameranın modüler olması ileride farklı varyasyonlar denemenizi sağlar. Kameranın ucunu göremedim, lens etrafında boşluk varsa çevresine bir kaç tane mantar led eklenerek dikey aydınlatmada sağlanabilir. Kablonun sağlamlığı da sizi çok rahat ettirecektir. Şarj göstergesini düşünmeniz iyi olmuş. Yarı yolda bırakıp zaman kaybettirmeyecektir. Takım çantası hem dikkat çekmez hem de taşıma kolaylığı olmuş.
Özetle gelişmeye açık çok güzel bir çalışma . Ellerinize sağlık, güle güle kullanın. Çok zaman ve para harcamışsınız. Artık masrafı çıkaracak bir çalışma bekleriz :)

Kader25

Admin
Masallah.
Guzel olmuş.
Rabbim ekmeginizi de yagli yapsin derler burada.
Tez zamanda hedefleri gormek nasip olsun size insallah.
Hayirliolsun.
Baslangic onemli.
Zamani gelince bu sistem IHA gibi olur.😃

MAVRAN

Super Moderatör
Maşallah kardeşime, çok güzel ve işlevli bir çalışma olmuş eline emeğine sağlık. İnşellah uygun bir zamanda arazı çalışmasına çıkar deneriz. 👏👏👏

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam aklıma bir şey geldi, Çantanın arka kısmına güneş enerji paneli monte edilebilir, böylece araçtan şarj uygun olmadığı zamanlarda kendini şarj edebilir. Panelin korunması açısından üstüne şeffaf bir akrilik parça konarak kapatılabilir veya güneş için kullanılacak siperliğin alt kısmına monte edilip bir jak ile istendiğinde takılması sağlanabilir. Böyle olursa powerbankı panele bağlayarak hep dolu kalmasını da sağlarsınız.

Son düzenleme:

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Helal olsun dayı oğlu maşallah emeğine sağlık süper olmuş 👍 ha arazide görev alınca eksiği olacaktır ona göre geliştireceğine eminim rabbim emeğinin karşılığını versin inşallah sarı roma gelsin 😂

Kervan07

Admin
Ustam eline sağlık. Çok işlevsel olmuş. Özellikle ucun hareket etmesi çok güzel. Ayrıca kameranın modüler olması ileride farklı varyasyonlar denemenizi sağlar. Kameranın ucunu göremedim, lens etrafında boşluk varsa çevresine bir kaç tane mantar led eklenerek dikey aydınlatmada sağlanabilir. Kablonun sağlamlığı da sizi çok rahat ettirecektir. Şarj göstergesini düşünmeniz iyi olmuş. Yarı yolda bırakıp zaman kaybettirmeyecektir. Takım çantası hem dikkat çekmez hem de taşıma kolaylığı olmuş.
Özetle gelişmeye açık çok güzel bir çalışma . Ellerinize sağlık, güle güle kullanın. Çok zaman ve para harcamışsınız. Artık masrafı çıkaracak bir çalışma bekleriz :)
çok teşekkür ederim güzel değerlendirmeniz için..kameranın ucunda boşluk var fakat mantar led için yeterli değil. daha küçük çapda bir led olabilir. bunun araştırmasını yaptım fakat uygun bir led modül bulamadım. ledleri kendim alıb, bi elektronikçide montajını yaptırabilirim. dikey aydınlatma olmadığından az da olsa kör nokta oluşuyor.
evet çok nakit ve vakit harcadım ama buna değdiğini düşünüyorum. inşaAllah arazide bu sistemi kullanacak şansı yakalarız

Kervan07

Admin
Masallah.
Guzel olmuş.
Rabbim ekmeginizi de yagli yapsin derler burada.
Tez zamanda hedefleri gormek nasip olsun size insallah.
Hayirliolsun.
Baslangic onemli.
Zamani gelince bu sistem IHA gibi olur.😃
teşekkürler ustam..inşaAllah sistemi deneyecek fırsatı yakalarız...dediğiniz gibi definecilerin İHA'sı olur inşaAllah. bu sistem geliştirmeye açık bi sistem.