Eski Ermeni Evi Ve Kuyu | Define işaretleri ve anlamları

Eski Ermeni Evi Ve Kuyu

Illumincer

Kullanıcı
Öncelikle Selamun Aleyküm Hocalarım
Eski ermeni evinde 7 metre derinliğinde bir kuyu var. Kuyunun ağzında birbirine geçmeli 2 kapak sanırım horasandan yapılmış. Evin duvarında yuvarlak bir oyma var. Önceden kalma bir beyaz dut ağacı var ama kesilmiş gövdesinden geri çıkmış zamanla bununla beraber 2 adet meşe ağacı var meşe ağaçlarının araları ve kuyu birbirine eşit ayrıca kuyuda alt tabakada ayrı bir yer var daralmış bir şekilde sadece orada su var.
Yarın fotoğraf ekleyeceğim hocalarım şimdilik şablon çizdim
1662496960558.png1662530447791.png

özgürXdaglı

Vip Üye
iki meşe arası ne kada mesafe uygun ise müjde tabir edilen mazeme olabilir

kuyudaki suyu boşat tekrara doluyormu bak bir iki kere boşat suyu kuyu ile ev arasındaki mesafe ne kadar bak

olması gereken

2.jpg

cubuk kullanmayı biliyorsan bu şekilde tespit yapa bilirsin

1.jpg

Illumincer

Kullanıcı
iki meşe arası ne kada mesafe uygun ise müjde tabir edilen mazeme olabilir

kuyudaki suyu boşat tekrara doluyormu bak bir iki kere boşat suyu kuyu ile ev arasındaki mesafe ne kadar bak

olması gereken

Ekli dosyayı görüntüle 13980

cubuk kullanmayı biliyorsan bu şekilde tespit yapa bilirsin

Ekli dosyayı görüntüle 13981
hocam kuyudaki suyu büyük bir bidona doldurdum tekrar doldu su 70 cm lik gösterdiğim yerde en azından bir çeyreğinin boşalması lazımdı iki meşe arasını yarın ölçeceğim hocam tahminen 3-5 metre arası daha detaylı paylaşacağım teşekkür ederim yardımlarınız için kuyunun ağız kısmı 50 cm civarı tahminen içi de 1.50 metre civarıdır yarın detaylı şekilde ölçeceğim
ve ayrıca ekleme yapayım ufak bir kazı yaptım kemik ve küp testi parçaları çıktı bazıları sırlı bazıları düz

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
hocam kuyudaki suyu büyük bir bidona doldurdum tekrar doldu su 70 cm lik gösterdiğim yerde en azından bir çeyreğinin boşalması lazımdı iki meşe arasını yarın ölçeceğim hocam tahminen 3-5 metre arası daha detaylı paylaşacağım teşekkür ederim yardımlarınız için kuyunun ağız kısmı 50 cm civarı tahminen içi de 1.50 metre civarıdır yarın detaylı şekilde ölçeceğim
ve ayrıca ekleme yapayım ufak bir kazı yaptım kemik ve küp testi parçaları çıktı bazıları sırlı bazıları düz

selamunaleykum,

her nekadar ölçü sistemini hatırlamasamda hatırlayan ve bilen ustalara yardımcı olmak adına. ölçüleri tam al. sana göre 3-5 der geçersin. fakat 3 de 5 de önemlidir. tam ölçüler ile bilgi vermende fayda var. adımların normal adım olsun. bilerek uzatma bacak genişliğini. (bildiğimden değil merak ettim "dut ekşimi ?" )

2 meşe arasını ayrı ölç
son meşeden dut a ayrı ölç
dut ile yakın meşeyi ayrı ölç genel olarak hepsi tek sayılı rakamlar çıkmalı, burada bişey var demek için.