Eski Hoyuklerde Toprak Kuyular Ve Bu Kuyulardan Odalara Gecis Varmidir | Define işaretleri ve anlamları

Eski Hoyuklerde Toprak Kuyular Ve Bu Kuyulardan Odalara Gecis Varmidir

Sessiz konyali

Kullanıcı
S.a ustalar benim bi yerim var cok eski bi yaşam alani edinildigimiz bilgiye gore cok buyuk bi hoyukmus ve zamanla duz arazi seklini almis 200 300 mt ilerde kible yonunun tam ters istikametinde halen acik ve hristiyanlarin ibadet yaptigi kilise var kepce ile 3.5 ile 4 mt kazdik daha sonra el yardımı ile devam ettik bir tane 60 cm falan eninde uzunlugunu bilmiyoruz halen toprak altina devam eden bi tas bulduk tasin on kismi duz kesme arka tarafi ise deniz kayasi gibi obekli obekli taslar mevcut obekli olan tarafin on tarafi kuyu gibi coktu 2 insanin rahatca girebilecegi genislikte ve tas degil toprak kuyu kuyunun derinligi su anda 8.5 veya 9 mt derinliginde o buldugumuz tasin 2 mt yakin bi derinliginde kible yonune bakan bi yarik var tunelede cikabilir havalandirmada olabilir her turlu emareler cikti kul kemik kup testi tabak canak kiriklari saglam kuplerde cikti ama bos sekilde toprak katmanlari sert toprak micir altindan deniz kumu ve en son su anda 1 karis kalinliginda beyaz macun kivaminda bi katman cikti ben kil olabileceginden supheleniyorum cubuk tutuyorum x yapiyor ama girisi bulamadik sizce nasil bi yol izlemeliyiz

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sit alanı olmalı kaçak kazı yapıyorsun ne söylenebilirki kil nemden korunma amaçlı kullanılır...
Sende jandarmadan korunmaya bak derim...