Eşkiya belgelerinde geçen göksu neresidir? | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
burasıda karahasan köprüsünden sonra gelen koy.. zincirli çan papaz koltuk anahtar papatya hersinin bir ile bağlantısı var bu bölge neresi olabilir bi fiikrin var ustam gerçi ayrı bi konu açmak lazım.. 2ci reim papazın baktığı koltuk.. son resim papaz
Selam usdadım ,,Ben burada anladigim şudur ,,Sizin elinizde bir belge var , bu belgeyi gosderdiginiz alana oturtmuşsunuz , Bunu anladım ,,
Derede 1,3,7 rakamları oldugundan bahsetmişsiniz ,Demekki bu konu farklı,
Benim anlatmak isdedigim bu degil.oyle sıradan bir 7,8 degil bakdiginda 7 ,8 e benzerde degil.bire bir dir , ,Siz deredeki rakamı anlatiyorsunuz ,Hayır bizim anlattıgimiz buna uymaz.
Bir diger konuda ,Sol elinizinin ikinci ve üçüncü parmağını açın bir çatal görürsünüz, Orta parmak kalın isaret parmaginiz incedir , isde orta parmak Aksu , Isaret parmağınızda gok su yani acı sudur ve köprüden 500 metre tahmini mesafede ilerde birleşir ve karanlık.dereye girer bu alanda koltuk filan veya baska hiçbir işaret yok ,Demekki sizin anlattiginizla benim anlattıgım.uyum saglamaz.
Sizin bahsettiginiz alanda kaya var ,,Ben bahsettigim.yer Bataklikdır ,Zaten bu köprünün amacida bataklıklardan geçiştir,
Bu köprü osmanlı da ,Ve 7,8 Karahasan paşanın talimatiyla yapılmıştır..
Burda benim aklima gelen şudur , Ulkemiz üzerinde çesıtli zamanlarda bir çok oyunlar düzenlenmiş , Ve herbir oyunuda çesıtli eşkıyalar rol.almış ,
Belgelerde birtek eşkiya varmış da o tüm alanlarda yasamış gibi bir imaj verilmiş ,Aslinda öyle degil ,Herdevirde gelen eskiyalarada Volcan denmiş.
Işde bu bizleri yanıltıyor. Aslinda biz Volçan degilde EŞKİYALAR dersek bu genel.eskiya belgelerini kapsar sanıyorum, Saygılar usdadım