Eşkiya Belgelerine Son Aranan Yerleri Buldum Arkadaşlar | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Belgelerine Son Aranan Yerleri Buldum Arkadaşlar

hvefam

Kullanıcı
Bu yazıma [Site ismi vermek yasaktır. Aliveli44] da başlamışdım, lakin yanlış yerde başlamışım, süper moderatörler beni engelledi, insana saygı, emeğe saygı kalmamış, 2 senedir yaptığım çalışmaların sonucunu paylaşıp arkadaşların değerli yorumlarını almak istedik ama bazı arkadaşlar rahatsız oldu galiba, siteden uzaklaştırıldım. Artık orda yazmayacağım, görülgüğü üzere şimdi burdayım, Teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

hvefam

Kullanıcı
Şu meşhur belgelerin orijinalleri lazım arkadaşlar kimde varsa...

hvefam

Kullanıcı
Bulduğum İşaretlerden bir kaç tanesini yazıyorum, Arkacık değirmeni, Avcı karaca köpek, Ayı ve Ayıcı, Alnı kesik kaya, Ayran pınarı, Balkaya, Balık ok nal, Berber mağarası, Cami Mihrabı, Çift katlı dere, Çınar ağacı üç kardeşler ( üç çatal ), Dağa tırmanan adam ( Lefter ), Dağa tırmanan Asker ( Osmanlı ), Dağarcık değirmeni, Emin ağa değirmeni, Halkalı kaya, Hamama giden çıplak çocuklu kadın, İki güvercin biri su içiyor birisi yukarı bakıyor, Kapı kaya, Kavak ağacı 3 adet, Karahasan köprüsü, Kız omuzunda güyüm, Halkalı kaya, Halkalı kaya karşısında koltuk taşı, Koltuk taşı arkasında altın süzgeçleri, Öküz boynunda çan, Öküzleri çekemeyen çocuk, Nohut kaya ( kel tepe ), Sarı göl, papaz (derviş ) mağarası, Papaz deresi, Posta güvercini, Renk böceği, Salyalı kurt, Sarı kızın mezarı, Sinekli mağara, Şahin ve tavşan, on iki dikili taş, Uzun ali değirmeni, Tekeri kırım fayton, Yengeç, Zincir 9 ve 21 halkalı, Zincirle ayağından asılı adam, Zümrüt kaplı Kur an...

Şahin kaya, kurt kale ve kudret kalesinide buldum ama henüz tam yerini netleştiremedim, belgelerin orijinalleri lazım arkadaşlar elinde olan varsa iyi olur valla..

hvefam

Kullanıcı
Yerin belli olmaması için sınırlı sayıda belge ve resimi zaman zaman yayınlayacağım arkadaşlar, lütfen seviyeli ve saygı çerçevesinde yorumlar yapalım ve konuyu saptırmayalım, teşekkürler..

hvefam

Kullanıcı
Buldun burda ne işin var diyenler olabilir, bunun bir kaç sebebi var arkadaşlar kısaca yazarsak, öncelikle bu yerlerin bulunduğunu arayan arkadaşlar bilsin istedim, boşuna zaman ve para harcayıp bu işe emek verenler için, ha aramak isteyenin önüne duracak halimizde yok burası özgür bir ülke aramak isteyenler devam, havalar soğuyunca çalışmalarımı yarıda bıraktım, baharı bekliyorum, bu arada da orijinal belgeleri arıyorum bunun içinde burdayım.. Saygılar..

hvefam

Kullanıcı
Belge 1. Sinekli Mağara;

SİNEKLİ MAĞARA ismini verdik.
Çünkü çok sivrisinek vardı. Bu sinekli mağaranın içine girdiğimiz zaman orta
yerinde dikili bir taş var ve bu taşın arnında bir delik var deliğin sol tarafında
NAL, KALP resmini görürüz ve ilerde köşeye doğru bir taş dikilidir. Parası
NALIN altında 100 okka dır. Köşedeki dikili taşın göğsündeki delik olan taşın
altında 100 okka parsı yanılmayalım tek bir nal var.
Nalın ortasında bir haç + var. Dikkat bu mağaranın iki yerde parası vardır. Mağaranın
içinde sağ tarafında çıkılacak bir mahzen yolu var. Mahzenin içinde 3 yığın
halinde parası vardır. Sağ tarafında bir ok var okun olduğu yer mahzen girişini
gösterir. Okun önünde bir yürek resmi var buradan anlarsın, buraya bir delikten
girilir. Girerken yürek resminden tehlike olduğunu anlarsın. Delikten geçerken
ilk evvela sırt üstü olup bacaklarını sarkıtırsın. Deliğe. Buraya öyle girilir.
Mahzene indikten sonra yol ikiye ayrılır.

Sayfa 4

Sağ yoldan ileriye bir meydanlığa çıkacağız ve meydanın ortasında çevrili koyun
ağılı gibi sarılmış taşlar göreceğiz. Meydanlığın ortasında bir çeşme holluk taşı
diye yapılmış ve içine 28 hanedan toplanan parayı bu taşın içine konulmuştur. Bu
bir teknedir. Bir boş kazanı yarmışlar holluğun üzerine örtmüşlerdir. Ceneviz
kale ve buradan bir müddet aşağıya üzüm bağına ineceğiz bu üzüm bağının
sahibine soracağız, ismi Todor Ermenidir.

hvefam

Kullanıcı
11-2cc49.jpg

hvefam

Kullanıcı
Konuyu yanlış yerde açmışım kusura bakmayın haritada paylaşacam ama iki konuyu ayrı ayrı yazmalıydım, taşınabiliyorsa konuyu eşkiya belgeleri bölümüne taşıyabilirsiniz, teşekkürler..

hvefam

Kullanıcı
Bu sinekli mağara belgelerde anlatılan gibi büyük değil, içinde 3-5 tane at leşi vardı sineklenmişti falan yazıyor ya öyle değil küçük bir mağara içine bir kişi bile sığmıyor.. 2 adam boyu yüksekde yamaçta bir yerde..