Eşkiya Emin Wovyadanın Haritası | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Emin Wovyadanın Haritası

ertug

Kullanıcı
fotoğraf2012-ef118.jpg

ertug

Kullanıcı
bu harita yaklaşık bir metre çapındadır haritadan bazı bölümlerin resimleri yüklenmiştir ben eşkıya işinden anlamam bugüne kadar ilgi duymadım çalkaya ustam senin ilgi alanına giriyor haritadaki yerler doğrumudur

ertug

Kullanıcı
arkadaşlar haritayla ilgili aydınlatıcı bilgi vermek istiyorum ünüversiteden emekli olan bir arkadaşim var harita beş altı senedir kendisinde eline nasıl geçtiğini sorduğumda kardeşinin emn biriminde çalıştığını bilecik bölgesinde yakalanan iki yaşlı defineciden ele geçtiğini anlattı haritanın aslının deri olduğunu ünüversitede Türkçeye çevrilmiş
bir seneyi geçti siteden tanıdığım görüştüğüm harbici serkana haritanın çoğu resimlerini festen gönderdim bana bilgi vermesini istedim bana geri dönmedi uzun zaman oldu siteden kayboldu bu arada beni festen sildi bir hafta önce kendisini telden aradığımda market hesaplarını yaptığını geri döneceğini söylemesine rağmen dönmemesi telefonlaımı açmaması beni çok üzdü insanlar menfati bitince kimseyi tanımıyor bizler artık yaşlandık darbeler çoğaldıkça üzüntüye gelemiyoruz saygılar

gıral

Vip Üye
Merhaba kardeşim bu harita yıllardır definecilerin elden ele dildendile dolaştırdıkları çokmeşur çokta gizem taşıyan bikağıt parçası zannederim eskilerusandı aramaktan yenilerse yeniheves halen aramakta inşallah birgün biri gerçekten buyerlenden birini bulurda çıkarır duyarsan görürsen bizedehaber et kurban keselim

Kader25

Admin
Harita pesinde kosmak zenginin isi.
Et bulsa yiyemez fakir kisi.
Zira kalmamis agizda disi.
Definecilik parali adam işi.

Ver mehteri Kader25 şair olmuş. :)

1 sene haritacilik dersi gordum, 29 sene evvel.
O gunden beri elime harita almadim. Halbuki 10 tam notla dersi bitirmistim.

Mevlam sana yüzü kara,
Nasıl geldi şimdi bura?
Sağ kulağın kuru yere
Koyduğun gün inanırsın.